• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmar affı kime var şartları neler?

AK Partili vekillerin imzasını taşıyan ve ek gösterge düzenlemesi, öğrenci affı, en düşük emekli aylığının artırılmasını da içinde barındıran torba yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’’na sunuldu. Torba teklifte imar affı beleyenler de imar affı var mı? İmar affı olacak m? İmar affı şartları neler? ruhsatı alınmış kullanma izni verilmeyen binalara elektrik, su aboneliği verilecek mi?

Yeniakit Publisher
2022-06-29 14:26:00 -
İmar affı kime var şartları neler?

AK Parti Milletvekillerinin imzasını taşıyan, ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Meclis’e sunalan torba yasa düzenlemesinin detayları araştırılırken, imar affı bekleyenler de imar affı var mı? İmar affı olacak mı? İmar affı kimleri kapsıyor, şartları neler? sorularını da sormakta.

İmar affı var mı, şartları neler?

İmar Kanunu'nda yapılan değişiklikle 1 Temmuz 2022'ye kadar yapı (inşaat) ruhsatı alınmış ve buna göre yapılmış olup kullanma izni verilmeyen veya alınmayan yapılara geçici olarak elektrik ve/veya su aboneliğinin yapılabilmesi imkanı da veriliyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mahmut ışık

Ne zaman geçerli olacak peki ?

Adnan

Yeni bir imar affı ülkeye sosyal barışı getirir ayrıca halkın hükümete güvenini tazeler. Çoluk çocuk önünde kepçeyle dozerle insanların evlerinin yıkılması vatandaşı devlete karşı düşman eder. 30 milyon yabancıya bakan Türkiye kendi insanını bu konuda mağdur etmesin. Bu çocuklar yarın askere gidecek ülkeyi savunacak. Anababalarını ağlatmayın evlerini yıkmayın. Vatana düşman bireyler yaratıyorsunuz beyler. Yuvalara kıymayın…
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23