İmamoğlu’nun yalanlarının akıl hocası ortaya çıktı

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kampanya danışmanı Necati Özkan, “Seçim kampanyalarımızda gerçek olmayan hiçbir şeyi kullanmadık. Hatta reklam filmlerinde oyuncu bile kullanılmadı. En önemlisi yalan söylemedik.” dedi. Özkan’ın sözleri, seçim sonrasında da yalan siyasetini sürdürdüklerini gözler önüne serdi!

25 Haziran 2019 Salı 13:37

 Yusuf Kenan Çakır  yeniakit.com.tr  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kampanya danışmanı Necati Özkan’ın Sözcü gazetesine verdiği röportajda kullandığı ifadeler, İmamoğlu’nun yalan ve kurgu politikasının kimin eseri olduğunu ortaya koydu. Necati Özkan’ın “Seçim kampanyalarımızda gerçek olmayan hiçbir şeyi kullanmadık. Hatta reklam filmlerinde oyuncu bile kullanılmadı. En önemlisi yalan söylemedik.” diyerek yalan söylemesi, kampanya sürecinde ortaya attıkları onlarca yalanı ve sergiledikleri tiyatro oyunlarını gerçek diye sunması, Özkan’ın bütün stratejisinin yalan üzerine kurulduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

CHP’li İmamoğlu’nun kampanya Danışman Necati Özkan, Sözcü gazetesine yine yalanlarla dolu bir röportaj verdi. Sözde İmamoğlu’nun başarısının mimarı olarak sunulan kampanya danışmanı Necati özkan, seçim öncesi İmamoğlu’na söylettiği yalanları ve sahneledikleri onlarca tiyatro oyununu gerçek diye sunarak adeta milletle dalga geçti.

Necati bunlar ne?

İmamoğlu’nun yalanlar üzerine kurulmuş kampanyalarını “gerçek ve samimi” diye yutturmaya çalışan kampanya danışmanı Necati Özkan’a bazı hatırlatmalarda bulunalım, bakalım ne cevap verecek:

1- İmamoğlu, “İstanbul’u fetheden Yunan: Ekrem İmamoğlu” manşeti atan siteye “Kıytırık” demişti, Yunanistan’ın en büyük gazetelerinden birine tam sayfa röportaj verdiği ortaya çıktı.

2- Belediye çaycısı “Çalışanlara musakka size antrikot” dedi, tiyatro çıktı.

3- Billboard reklamına koyduğunuz takkeli hacı amca fotoğrafı, stock sitelerinden alınmış şarap içen ihtiyar fotoğrafı çıktı.

4- İmamoğlu’nun iftar fotoğrafı gündüz vakti çekilmiş kurgu çıktı.

5- İmamoğlu’nun evine misafir olduğu “sıradan vatandaş” dediniz, İmamoğlu destekçisi SP eski adayı çıktı.

6- “Binali Yıldırımİsmail Küçükkaya’dan soruları istemiş” dediniz yalan çıktı.

7- “CNN o kameramanları kovdu” dediniz yalan çıktı.

8- Ak Parti’nin “bütün oylar sayılsın” teklifine itiraz etmediğini söyledi, yalan çıktı.

9- “Makam odasından Atatürk posterini kaldırdılar” dediniz, kendi adamlarınızın kaldırdığı ortaya çıktı, bu iddianız da yalan çıktı.

10- Ordu Valisine “it demedim” dediniz, yalan çıktı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 13:37

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer21 gün önce
  Söylemedoik..derken..bile..YALANIN..BÜYÜĞÜNÜ..söylüyorsun..FETÖ-KOCH-CIA-MOSSAD..ürünü..alçaklarsınız..Hem..de..tescilli.Gençleri..kazıkladınız..ancak..bizleri..kolay..lokma..sanmayın...İSRAİL'e..kaçmak..için..kuyruğa..gireceksiniz.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM22 gün önce
  CHP MÜSLÜMAN TÜRKİYE İÇİN DÜŞMANDIR UYUMA TÜRKİYE
 • Mert kaya Mert kaya 22 gün önce
  Ulke ciftlik akp kuzu gibi goz gore gore yuzde 25 lik chp ulkeyi dolandiriyor raki sarap zina Allah belanizi versin utanmadan rakilari cekip ulkede diktator var diyorlar .sahipsiz memleketim yaziklar olsun
 • HasanHasan23 gün önce
  Öyle yada böyle adamlar kazandı...biz ne halt ettikten böyle oldu diye ne zaman düşüneceğiz,bize son seçimde tek oy vermeyen mhp den ne zaman kurtulacağız
 • dobradobra23 gün önce
  yalan söylemeseydi daha iyi olmazmıydı hülya hanımcığım. hem o kadar oyu gitti hemde günaha girdi. ekrem bunu hesap edemediyse istanbulu nasıl bir kafayla yönetecek.
 • dobradobra23 gün önce
  ahmet 1 isimli sen hangi taraftasın onu anlatırsan daha iyi olur. omurgalımısın omurgasız mı?
 • RECEPRECEP23 gün önce
  SİZİNKAMPANYAMIZDAOYUNCUKULLANMADIKDİYORSUNUZAMA OYUNCUBASİTEKODEĞİLMİYDİ.ONDANDAHAİYİGIVIRANKİMOLABİLİR Kİ? GIVIRA GIVIRADANSÖZLERİGEÇTİUTANMAZBASİTEKO.
 • Yusuf canYusuf can23 gün önce
  Bunların anliyacagi dilden Yakancini   Ekremin kabahati yok Sen kalk marmarayi yap kim kullanıyor sana otvermiyen Kadıköy Maltepe sana i dustubitprak trafikte telelenip dursunlar,İzmir'e metro yaptın sana oy mu verdiler Osmangazi köprüsünü yaptın senin ici çirkin mesajlar atan sanatçı bizi yukarı o koruyu karşı çıkmalarına rağmen kullanıyorlar bunlara hizmet haramdır bunlara devenin dikeni lazım
 • ÖmerÖmer23 gün önce
  Bunların yalanları düzeltmeyle bitmez.İşimize bakalım.
 • İstanbullu hak ettiğini alacakİstanbullu hak ettiğini alacak23 gün önce
  Attığı fark deyip bundan sonra yiyeceği booo........klari gorucez. İstanbul a devlet kuruş yardım etmesin nasilsa calacaklar kasalar dolu onu kullansinlar. Beş yıl iyi idare etsin birdahakine bütün oyları o alsın. Ben dostum bana ne diyor ona bakmak düşmanım bana ne diyor ona bakarim. Dusmanim beni overse önce işine gelecek ne yaptım derim. Beş yıl demeden İstanbullular sokağa çıkıp gitsin başımızdan kayyum atayin diye yalvaracaklar. İşte böylesi olacak o da güzel olacak.... Ayrıca CHP liler sahilleri bir günde boşalttılar bunların yol masraflarını CHP mi,imamoğlumu , ABD mi ödedi dersiniz.
 • ahmetahmet23 gün önce
  sağ seçmen omurgasız davranır, en ufak bir sıkıntıda satar liderini örneklerini menderesten bu yana görmek mümkün, bu omurgasız aç gözlüler 2023 seçimlerini de satacak, amaçları yok sadece daha çok istiyorlar lakin kucağına oturmaya hazırlandıkları ulusalcı cephe güç kazanınca önce bunları harcayacak, geçmişte de aynısı oldu, dualarla hazırlanılan savaş kazanıldıktan sonra meclis açılışında dua etmek isteyen imam kürsüden uzaklaştırılmadı mı? evet koyundan müteşekkil seçmen kurbanda kasabın bıçağını yalıyor, ben ne halt ettim diye düşünmeye bile fırsatları olmayacak
 • ErenEren23 gün önce
  Baştan sona yalan iftira dolu bir seçim süreci geçti. İstanbul belediyesi elinizde.Bundan sonra artık yakan söyleme gibi bir lüksünüz ve ayrıcalığınız olamayacak.Yiğit ölür kalır seri eşeşk ölür kalır Şener’i misali ... yiğit misiniz eşek mi göreceğiz.
 • RealReal23 gün önce
  4 yasinda ki çocuk gibi diniz imamoglu karsisinda titular yalan yalan ya an olan ne binali canli yayinda yalan dedigi fos çikti soru muhabetI yunan gazetesi dedigin m cavusoglu yla resmi cikti yani yunan istibarat kurguduydu valuye bole demis kimin umrunda milet geçin Derdin de . Maas kirafaturaya yetmiyor bunu haber yap sen neyse gercekler ort bas edyon bole 1 milyon a yakin oy yiyor sun ya super olyo devam et takvim pacavrasi nin ekonomi haberi hergün zam üstüne zam bunlar isini ze yarosEn halk a kavat diyen vali yi haber yap milete oku diyen rejim vekili ni anani al git diye no haber yap akit hiç bi etin yok kripto fedocusunabdu rahman dili pak bahs etigi medya sensin iste isim iz yariyorsun as linda
 • AdaletAdalet23 gün önce
  sonuc istanbulu fuhus homoluk hirsizlik uyustrucuya bogulan bir istanbul reklamlardan sonra göreceksiniz az bekleyin!!! ama acimiyorum size homo sevici ekrem destekciler aman yok sürünsün istanbul kendin etin kendin buldun
 • Sert TOPRAKSert TOPRAK23 gün önce
  Hülya Rumuzlu Yorumcu,laf kalabalığını boş verin şimdi, yukarıda maddeler halinde sayılan yalanlar söylendi mi söylenmedi mi , dürüstçe cevap verin, nasıl olsa öyle veya böyle kazandığınız işte.
 • kamilkamil23 gün önce
  Bu nefret tohumlarını sere sere kendiniz biteceksiniz. Siyaset uğruna insanlıktan çıktınız hepiniz.
 • TuranTuran23 gün önce
  bir kaç ay sonra görürüz İstanbul ne hale gelecek..Çöp,Çukur,Çamur ve suzuzluk....O zaman 806 bin değil 16 milyonun anası ağlayacak.en başta hülya her kimsen senin...
 • ReisçiyizReisçiyiz23 gün önce
  Bunlar zaten yunanın adamı rumlunpontus amerikan seccadesi hayatı yalanul dolan oy veren İstanbul ayıp sisi nedir ya sisi katil ona oy ver çöp dağı ol heykeli al camiyi ver İstanbul sana herşey müsterkak bundan sonra
 • SancaktarSancaktar23 gün önce
  Bu millet yalandan anlıyor demek ki hizmet yapmican yalan söyleyecen hani diyolar ya ver mehteri ,mehteri değil verecen YALANIyalan daha tatlı çünkü adam diyo arge merkezi öteki diyo herşey çok güzel olacak ne güzel olacak açıkla dendiğinde herşey çok güzel olacak başka bir şey yok göreceğiz bakalımherşey çok mu güzel olacak .
 • In ek ağa In ek ağa 23 gün önce
  yorumcu Aliağa ne içtin güzel kafa yapmış fazla sürmez kullanmadığın suyun parasını ödersin
 • ÖzgünÖzgün23 gün önce
  Sonuç ,her şey çok güzel oldu.
 • hülyahülya23 gün önce
  evet yalan söylediği için 806000 fark attı.söylemeseyni birbuçukmilyon fark atardı.
 • hercaihercai23 gün önce
  Yalanci ve duzenbazlarla Istanbul halki icin 5 yil az bile, istanbul'un eski haline gelmesine kadar secin siz bu sahtekarlari. Hayirli olsun, nankorler!
 • aliagaaliaga23 gün önce
  ee yani?apoylqa kandille görüşmedik diyip görüşenler? israile mavi marmarayı satanlar? brunsonu bu can bu bedende oldukça alamazlar diyenler ne olacak?daha da sayalım mı
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 23 gün önce
  ZAMANI GELDİĞİNDE YALACININ EVİ YANMIŞ KİMSE İNANMAMIŞ ZAMANINDA İMAMOĞLU YANAR CHPKK YANAR KİMSE İNANMAZ ALLAHCC ADALETİ BÖYLE YALANCINI MUMU YATSIYA KADARDIR.
 • zaferzafer23 gün önce
  Onlar yalan değil ki ufacık dil sürçmeleri, ses kısıklığı falan filan!!!
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 23 gün önce
  Bırak kardeşim onu bunu insanları aldatmayı bırak bırak ...Allah aşkına bırak. bırakta AkPartiolarak başlayıp A.K.P haline gelen parti bu duruma nasıl geldi Allah’ın tokadını nasıl yedik, nasıl rezil olduk bunu araştır ... orta yerde bir leş olursa Allah oraya bir yılan yaratır gelir o leşi ortadan kaldırır unutma bunu ...
 • NİLHANNİLHAN23 gün önce
  EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :))))SONUÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇNETİCEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 • Ahmet mayaAhmet maya23 gün önce
  Ayıptır,dindar geçinen bir gaztenin haberine bak, "4- İmamoğlu’nun iftar fotoğrafı gündüz vakti çekilmiş kurgu çıktı,." sizin inancınız filan yok ve iftira ata,ata biteceksiniz.İnsanların inançlarını malzeme yapmayın.Lanet olsun böyle siyasete.
 • yalanyalan23 gün önce
  bide kalkıp Türküm dedi. oysa kalleş yunan tohumu pontuslu köpişko
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 23 gün önce
  Anlaşılan Bu Adam da Tam Bir Yalancı. Aslında CHP de, Tam Bir Yalancı. Sahte İmamoğlu da, Yalancı. Anlaşılan Būtūn Yalancılar Bir Araya Gelmiş.
 • ayşe gülayşe gül23 gün önce
  e demek ki istanbullular buna layıkmış.
 • İşsiz İşsiz 23 gün önce
  Birileri yazara söylesin, seçim bitti.
 • GerçekGerçek23 gün önce
  Bundan sonra kendini çekeceksin muhasebeye tc laik bir sistem ha akp olmuş ha cho değişen ne hiç aslında iyi oldu daha düzgün Allah ini seven milletini seven bir topluluk gelirde böyle disko lambalarına gerek kalmaz. Şu artık belli oldu Türkiye de hiçbir parti İslam seriatini devlet sistemi olarak getirmeyi düşünmüyor. Onun için kim iktidar olursa olsun farketmez benim için.
 • aaaaaa23 gün önce
  artık imamoğlunu bi unutsak, sözcüden çok adamın adını zikreder oldunuz. adamın popülaritesini artırıyorsunuz!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019