İdlib’de Türkiye’yi öfkelendirmeyin

Rus miletvekili Slutskiy, rejimin İdlib’e bir askeri operasyon yapmasının insani felakete yol açacağını söylerken, “Yeni göçmen akışı, Türkiye’nin öfkelenmesine neden olur” diyerek uyardı.

19 Eylül 2019 Perşembe 11:57
İdlib’de Türkiye’yi öfkelendirmeyin

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, Suriye ordusunun bölgede büyük çapta bir askeri operasyon yapmasının insani felakete yol açacağını söyledi.

Facebook hesabından açıklama yapan Slutskiy, “Bir taraftan Esed ordusunun büyük çapta bir operasyon gerçekleştirmesi bir insani felakete yol açar. Yeni bir göçmen akışını tetikleyip, Türkiye’nin öfkelenmesine neden olur. Ankara yalnızca yeni bir göçmen akışından değil, İdlib’de kalan Türkiye yanlısı Suriyeli muhaliflerin ortadan kaldırılmasından, Beşar Esad’ın Suriye’deki Arap bölgelerinin tamamının üzerinde kontrolü elde etmesinden endişe duyuyor” ifadelerini kullandı.

Ankara’nın çıkarları unutulmasın

Fırat Nehri’nin doğusunda zorlu bir durumun hâkim olduğunu belirten Slutskiy, “Trump’ın güçlerini Suriye’den çekeceğini söylemesine rağmen, ABD’nin ülkedeki gayrimeşru varlığı hâlâ devam ediyor. ABD, er ya da geç ülkeden çıkacak. O zaman Ankara ve Tahran’la birlikte bu sorunla ilgili atılacak adımların konuşulması gerekiyor. Ankara’nın çıkarlarını gözardı etmek doğru olmaz. Bu zor sorunun çözümü mümkün. Önemli olan tüm tarafların, herkesin menfaatleri olduğunun bilincine varması” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 11:57

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ekim 2019