• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İçkili balonun parası barodan mı?

İstanbul 1 No’lu Barosu’nda 16-17 Ekim’de gerçekleştirilen başkan seçiminde üçte bir oy ile üçte ikiye tahakküm etmek üzere seçilen Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Mehmet Durakoğlu’nun başkan olması sonrasında içkili kutlama balosu düzenlediği ortaya çıkarken, balo masraflarının baroya ödettirildiğine ilişkin iddialar tepkileri de beraberinde getirdi.

Yeniakit Publisher
2021-10-24 10:01:00 - 2021-10-24 10:18:25
İçkili balonun parası barodan mı?

YAVUZ SELİM  İSTANBUL

Baro’da 7 grubun katıldığı seçimlerde yüzde 32,5 oy almasına rağmen geri kalan yüzde 67,5’luk çoğunluğa da hükmetme fırsatı yakalayan Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu, soluğu baloda aldı. 21 Ekim gecesi Kanlıca Baro Bahçe Tesisleri’nde yalnızca Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu avukatlarının davet edildiği ve yaklaşık 400 katılımcının yer aldığı içkili balonun masraflarının Baro kasasından ödettirildiği iddia edildi.

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu üyeleriyle sınırlı tutulan katılımın bedelinin de bu grup üyeleri tarafından ödenmesi gerektiğini savunan avukatlar, baloya büyük tepki gösterirken, Bağımsız Avukatlar Grubu konuya ilişkin bir açıklama yayınladı. Av. Gökhan Türkoğlu imzasıyla yayınlanan açıklamada, etkinliğin giderlerinin kim veya kimler tarafından ödendiğinin kamuoyuna duyurulması gerektiği vurgulandı. Açıklamada, “Seçime katılan Avukat Gruplarının tüzel kişiliği bulunmamakta olup, herhangi bir bütçenin sahibi olmaları mümkün değildir. Diğer yandan seçim sonrasında seçilen Başkan ve Yönetim Kurulu İstanbul Barosu üyesi tüm avukatların hakları ile bütçesine sahip çıkmakla ve şeffaf olmakla sorumludur. Yapılan sosyal medya paylaşımlarında anılan etkinliğe ilişkin ‘İstanbul Barosu Seçim Kutlaması’ ifadelerinin yer aldığı görülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaç para çıktı?

Açıklamada şu sorular yöneltildi:

“Bağımsız Avukatlar olarak; 21 Ekim 2021 gecesi Kanlıca Baro Bahçe tesislerinde düzenlenen etkinliğin mahiyeti, etkinliğin kimin tarafından gerçekleştirildiği, kimlerin bu etkinliğe davet edildiği, davetin hangi mecralarda duyurulduğu konusunda, etkinliğin giderlerinin kim veya kimler tarafından ödendiği, İstanbul Barosu tarafından bu etkinliğe ilişkin herhangi bir harcama yapılıp yapılmadığı, İstanbul Barosu tarafından bu etkinliğe ilişkin herhangi bir harcama yapıldıysa bu harcamanın içeriği ve miktarının ne olduğu hususlarında bilgi verilmesini ve izahatta bulunulmasını talep ederiz.”

Belge yok

Öte yandan; Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adına Yürütme Kurulu Başkanı Av. Berrin Adıyaman tarafından yapılan açıklamada, sözkonusu kutlamanın masraflarının Baro bütçesinden karşılanmadığı iddia edilirken yapılan ödemeyle ilgili herhangi bir belge gösterilmedi. İstanbul 1 No’lu Baro yönetimi ise skandal eğlence ile ilgili sessizliğini koruyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

havva BULUT

akit sanamı dert bırak şimdi ...
 • Yanıtla

Kml

Havva hanım içki aleminde yenen para üye aidatlarıdır. Şayet varsa örnek olarak eşin kazandığı parayı içki aleminde affedersiniz karı kız aleminde yese Bana ne mi diyeceksin aferin mi diyeceksin? Herşeye muhalefet olacağım diye iyice zıvanadan çıktınız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23