Hz. Ali’yi sevindiren iki husus

Hz. Ali, kendisini sevindiren iki husus olduğunu ve hangisinin kendisini daha çok sevindirdiğini bilemediğini belirtmiştir.

25 Ağustos 2019 Pazar 12:25
Hz. Ali’yi sevindiren iki husus

Hz. Ali, nebevî müjdeye nail olabilme heyecanı içinde şöyle buyurmuştu:

İki nimet vardır ki, beni hangisinin daha çok sevindirdiğini bilemiyorum. Birincisi, bir adamın ihtiyacını karşılayacağımı sanarak bana gelmesi, bütün samimiyetiyle benden yardım istemesidir.

Diğeri de, o kimsenin arzusunu Allah’ın benim vasıtamla yerine getirmesi yahut kolaylaştırmasıdır. Bir Müslüman’ın işini görmeyi, dünya dolusu altın ve gümüşe sâhip olmaya tercih ederim.

Müslümanlar birbirlerine yardımcı olup sımsıkı kenetlenmez, birlik ve beraberlik içinde bulunmazlarsa, güçleri ve kuvvetleri gider, ayakta duramaz hâle gelirler. Samimi bir din kardeşliği yaşadıkları takdirde ise, maddi-mânevî nice zaferlere nail olurlar.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 12:25

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Eylul 2019