Husiler'den 'Erdoğan' açıklaması!

Yemen'de Husilerin liderlerinden Muhammed Ali el-Husi, Türkiye, Rusya ve İran liderlerinin Ankara görüşmeleri sırasında Yemen’le ilgili açıklamalarını değerlendirdi. El-Husi, Erdoğan'ın doğru bir duruşa sahip olduğunu ifade etti.

19 Eylül 2019 Perşembe 00:41
Husiler'den 'Erdoğan' açıklaması!

El-Husi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın açıklaması, gerçek durumu derinden anladığını gösteriyor. O (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan), gerçekçi olmayan hedefler peşinde koşan ve kaybettikleri savaşta sadece yıkım ve ölüm getiren düşman uzmanların görüşlerinden uzak, doğru bir duruşa sahip” dedi.

Erdoğan ne demişti?

​Türkiye'de düzenlenen Suriye konulu Rusya-Türkiye-İran Üçlü Zirvesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında liderler, Yemen ve Suudi Arabistan'daki petrol tesislerine saldırılarına ilişkin soruya cevap vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yemen'de bu süreç nasıl başladı? Bunun üzerine durmak gerekir. Yemen yerle yeksan oldu, bunun müsebbibi kimlerdir? Bunların üzerinde durmak lazım. Tabii ki bütün bu tahribatlarla artık Yemen'deki insanlar şüphesiz ki onlar da sürekli belli bir hazırlık içinde olmuşlardır.

Gönül bu tür gelişmeleri arzu etmiyor ancak gelinen bu noktada özellikle de bizim şu anda Yemen'in bir an önce yeniden inşa ve ihyası için ne gibi çalışmalar yapabiliriz, bunu düşünmemiz gerekiyor. Çünkü Yemen kendi ayakları üzerine kalkabilecek bir altyapıya sahip değil.

Öyle ise şu anda gelişmiş ülkeler olarak, gelişmekte olan ülkeler olarak Yemen'e ne yapılabilir? Bu sadece bölgede Yemen için söyleyeceğim bir şey değil, aynı durum Suriye için de geçerli. Bu noktada yine bölgedeki Filistin için de geçerli. Filistin'in durumu ayrı bir felaket, onun üzerinde de durulması gerekir.

Ama ne yazık ki şu anda bakıyorsunuz Müslüman, Müslüman ile uğraşıyor. Az önce Sayın Putin, Rabbimizin bir uyarısını burada hatırlatmak istedi. 'Ancak inananlar kardeştir,' hükmüyle ben işi kısa olarak alayım.

Kardeşliğin gereğinin bu olmaması lazımdı ama Yemen'e ilk bombaları kimler attı? Bu sorunun cevabı bulunursa gelinen noktanın bir tahrik olduğu kanaatine de varırız diye düşünüyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 00:41

YORUM YAZ

 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  bakıyoruzda burdada chdpkk lılar yorum yapmış.ali denen yorumcu.bu üç lider seçimle gelmiştir.ama senin gibilerin algılarını kimse yemez tayyip diktatör olsa türkiye nin 3 büyük şehrini nasıl chp aldı bu pis iftiralarınıza kimse inanmıyor.esed sisi bunların önünde eğilen diktatör demeyen adamlara bakın ERDOĞAN a diktatör diyorlar millettte salakmı inansın.MENDERES ede aynı iftiracı ermeni pkk lı koministler hırsız diktatör diye iftira atarak millete gaz veriyorlardı.şimdi torunları aynı iftiraları atıyorlar türkiye nin en çalışkan cumhurbaşkanı tayyp erdoğan a.cumhur ittifakı ülkenin sigortası
 • engineerengineer1 ay önce
  ali yorumcu trampın yerine açıklama yapmışsın sanki beyaz saray sözcüsü gibisin mübarek.
 • ÖMERÖMER1 ay önce
  Suriyeyivediğer İslam ülkelerini ,KİM veya KİMLER bu hale getirdi?Bunun üzerinde düşünmemiz lazım."fıratın doğusuna bir gece ansızın girebiliriz,kobani düştü düşecek,kısasüre sonra Şam’a gidip cuma namazını kılacağız" diyenleri bilmek ve düşünmek lazım.BOP eş başkanlığını yürütenlerin kimler olduğunu tahattur etmemiz lazım.Oslo ve dolma bahçede bu milletin hissiyatının zıddınaolduğu halde protokoller hazırlayanları hatırlamamız lazım.Fetö iblisine her istediğini verip azdıanları hatırlamaklazım.KUMPASdedirterek var olandarbe hazırlığı yapan darbecileri(Ergenekoncuları,balyozcuları,BÇG mensuplarını) ibra edenleriunutmamaız lazım.Şimdilerde ulusalcılarla bir olup müslümanları zulm eden müstebidleri hatırlamak lazım.vesselam.
 • aliali1 ay önce
  üç diktatör yanyana
 • Hakkı AlacakHakkı Alacak1 ay önce
  Husilerden haksız, hukuksuz ve Adaletsizce yapılan memur ihraçlarına dair açıklamaları hususen yapmalarını bekliyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019