• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP’ye 2 milyonluk evlat tazminatı

İzmir’de kızı PKK tarafından dağa kaçırılmadan önce en son HDP İzmir İl Başkanlığı’nda görülen baba Mehmet Laçin, evladının kaçırılmasından sorumlu tuttuğu HDP’ye 2 milyon liralık tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Para peşinde olmadığını da söyleyen Laçin “Kızımı getirsinler, malım mülküm neyim varsa onlara vereceğim” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-02 09:57:00 -
HDP’ye 2 milyonluk evlat tazminatı

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

İzmir’de 2011 yılında kızı Gamze Laçin terör örgütü PKK tarafından kızı dağa kaçırılan Mehmet Laçin, sorumlu tuttuğu HDP’ye 2 milyon liralık tazminat davası açıyor.

İzmir'de HDP İl Başkanlığı önünde devam ettiği ‘evlat nöbeti’nde konuşan Laçin, okula ara verdiği dönemde kızını HDP binasında bulduğunu söyledi.  Laçin, "Orada arkadaşları da vardı. Bu olayla ilgili kızımın dayısı hakkında şikayetçi oldum. Kızımın HDP'ye verileceğini tahmin ediyordum, onu uyarıyordum ama o dönem başarılı olamadım. Zaten 15 gün geçmeden evime polisler geldi kızımın dağa gönderildiğini söylediler. O günden beri kızımdan haber alamıyorum" dedi.     

9.5 aydır nöbette

Devletin teröristlere teslim olmaları için şans verdiğini vurgulayan Laçin, bu süreçte kızı için de ümitlendiğini aktardı. Bu süreçte defalarca HDP'nin İzmir'deki binasına gittiğin anlatan Laçin, şöyle konuştu: "Sürekli 'korkma gelecek' dediler. Yalanlarla bugüne kadar geldik. En son geçen sene yürekli bir anne Diyarbakır'da HDP'nin kapısına dayandı ve çocuğunu 4 gün içerisinde aldı. Biz de bir ümitle HDP il binası önünde beklemeye başladık. Benim 9.5 aydır evlat nöbetim devam ediyor. Evladımı almadan nöbetimi bitirmeyeceğim. Kızımın HDP tarafından dağa kaçırılmasıyla ilgili 2 milyon lira değerinde tazminat davası açacağım. Gerekli hukuki çalışmaları tamamladık, önümüzdeki günlerde adliyeye başvurumuzu yapacağız. Kızımın bunlar tarafından PKK'ya gönderildiğinin delilleri var. Ben para peşinde değilim. Kızımı geri getirsinler malım mülküm neyim varsa vereceğim."     

Teslim olan teröristlerle görüştüğünü ifade eden Laçin, çocukların ‘pikniğe gitme veya mevsimlik iş’ bahanesiyle kandırılıp dağa götürüldüklerini sözlerine ekledi.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı