• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP/PKK’nın devlet hayali yok oldu

Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin, PYD/PKK ile sınırlarımızda terör devleti kurma hayali, Barış Pınarı Harekatı’yla 8 günde tarumar oldu. Bölgedeki STK temsilcileri, “Kürtler HDP’ye sırtını döndü. Bu saatten sonra HDP’nin kolu kanadı, düşlediği amaçlarını gerçekleştirmek ile ilgili umutları kalmadı” dediler.

Yeniakit Publisher
2019-11-04 12:23:00 - 2019-11-04 12:23:56
HDP/PKK’nın devlet hayali yok oldu

 Hasan Türkmen  Ankara 

HDP’nin, terör örgütü ile paylaştığı sınırlarımızda terör devleti kurma hayali, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başarılı operasyonuyla 8 günde yıkıldı. Her fırsatta Türkiye’yi karalamaya çalışan, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu zamanlarda dış mihrakların safında yer alan HDP’ye Kürtler de sırt çevirdi.

“Uzantıları kefenlemek lazım”

Kürtleri dinden uzaklaştırmaya çalışan PKK uzantılarıyla da mücadele edilmesi gerektiğini belirten Güneydoğu Anadolu Ortak Akıl Platformu (GOAP) Başkanı Abdulvasi Yaz, “Terör örgütü PKK ve onun siyasi kolu HDP, yıllardır bu topraklarda Kürtler üzerinden kendilerini meşru göstermeye çalışıyorlar. Ama artık bölgedeki Kürtler de, devletimiz de buna müsaade etmiyor. Zamanında boş dağları bombalayan uçaklar vardı şimdi ise ordumuz teröristleri tek tek bulup etkisiz hale getiriyor. Yıllardır, terör örgütlerinin, onlara destek veren ülkelerin bölgede fitne hareketi var. Terör örgütleri ile sadece sınır dışında değil, sınırımızın içinde de çok önemli bir darbe vuruldu. Terörle mücadele sadece dağda değil, sokakta da olmalı. Bölgedeki insanları, benliğinden, dinden uzaklaştırmaya çalışan terör uzantılarını da kefenlemek lazım” ifadelerini kullandı.

“HDP’nin umudu kalmadı”

HDP’nin amacını gerçekleştirmeye dair bir umudunun kalmadığına dikkat çeken Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİŞAD) Başkanı Rıdvan Işık, “Devletimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile sınırımızın içinde hareket edemez hale gelen terör örgütü, sınırın dışında da harekat alanı kalmadı. Türkiye, içerde ve dışarda terörle mücadelede ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu saatten sonra HDP’nin kolu kanadı, düşlediği amaçlarını gerçekleştirmek ile ilgili umutları kalmadı. Emperyalistler, ‘Örgütü şöyle yapacağız, böyle yapacağız” derken, Türkiye gelince çekip gittiler. Teröristler de onları taşladı. Kürtlerin Türkiye Cumhuriyeti’nden başka dostu yoktur. Kürt halkı da bunu gördü. Kürtler, ‘Örgüt bizim temsilcimiz değil’ diyor” görüşünü dile getirdi.

Terörle mücadele en çok HDP’ye yansıdı!

Özgür-Der Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Nazlıcan ise “Terör hiçbir şekilde kabul edilemez. Bölgedeki insanlar, meselenin Kürt sorunu değil de, terör sorunu olduğunu anladı. HDP’ye de yansıdı bu. Devletin bunun üzerinden Kürt halkının yanında olması çok daha iyi sonuçlar verecektir. Bizler yıllardır bu meseleyle uğraşıyoruz. ‘Kürt sorunu’ diyerek sürekli kriz çıkarıp toplumun huzurunu bozmak isteyen, bazı yaraları deşmek isteyen birileri çıkıyor. Bunun önüne geçmek lazım. Ümmet coğrafyasında, ümmetin bütün unsurlarını, bütün boyutlarını görerek davranmalıyız yoksa elimize kolumuza dolanır, enerjimizi harcar. Dışlanıyormuş gibi gösterilen Kürtlere devletimiz daha fazla sahip çıkmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

Eğer dikkatlı olmazsak bu tehlike her zaman var ,Bence şimdilik önlendi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23