• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP'nin kılavuzu Yahudi çıktı

Yeniakit Publisher
2015-09-14 11:54:00 -
HDP'nin kılavuzu Yahudi çıktı

Her defasında HDP tarafından Kürt halkına manifesto olarak deklare edilen ve fikir babasının PKK lideri Abdullah Öcalan olduğu iddia edilen ‘Öz yönetim’ fikrinin çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Her defasında HDP tarafından Kürt halkına manifesto olarak deklare edilen ve fikir babasının PKK lideri Abdullah Öcalan olduğu iddia edilen ‘Öz yönetim’ fikrinin çalıntı olduğu ortaya çıktı. 1921 New York doğumlu Rus Yahudisi Murray Bookchin’e ait olan ve şimdilerde HDP’liler tarafından sıkça dillendirilen “Öz yönetim” modelinin bir kopyadan ibaret olduğu anlaşıldı.

İDEOLOJİLERİ BİLE ÇALINTI

Kopyacılık geleneği eskiye dayanan PKK, Öcalan’ın Marks, Weber, Lenin, Stalin ve Mao gibi insanların teorilerini kendine göre uyarlayarak ideoloji haline getirmiştir. Önü kapalı, sığ, kısır ve acımasız olan ideolojiyi tercih eden PKK, önü açık olan tüm teorileri dışlamıştır. Kuruluşundan beri Kürtlerin yegâne temsilcisi olduğu tezini savunan, alternatiflerini korkutmak, yıldırmak ve yok etmek suretiyle bu iddiasını sürdüren PKK, Marksist-Leninist ideolojinin yetersizliğini fark etmesiyle, Murray Bookchin’in “Toplumsal Ekoloji” felsefesini keşfetmiş ve örgütü yeniden yapılandırmıştı.

KCK ANAYASASINI BÖYLE OLUŞTURMUŞLAR

Bookchin’e ait olan söz konusu fikrin, KCK anayasasının metninin oluşturulmasında kullanıldığı öğrenildi. KCK anayasasının 11’inci maddesinde yer alan “Reberiya Koma Civakên Kurdistan: Koma Civakên Kurdistan (Kürdistan Toplumlar Topluluğu- Kürdistan Demokratik Toplum Konfederalizmi) kurucusu ve Önderi, Abdullah Öcalan’dır. Ekolojiye ve cinsiyet özgürlüğüne dayalı demokrasinin felsefik, teorik ve stratejik kuramcısıdır” ifadelerinin terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’a mal edilmesi,  örgütün ideolojisinin bile gerçeği yansıtmadığını açıkça ortaya koyuyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO


Yeni Akit Gazetesi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23