Hamza Dağ, 'Bize ahlaksız bir teklifle geldiler' demişti! MAK Araştırma'dan açıklama geldi

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın "Bize ahlaksız bir teklifle geldiler" açıklamasına cevap verdi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 00:17
Hamza Dağ, 'Bize ahlaksız bir teklifle geldiler' demişti! MAK Araştırma'dan açıklama geldi

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın iddialarına yanıt verdi. Kulat, "Biz asla sonucu ısmarlama bir anket yapmayız" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ bugün, "Dün bazı sosyal medya mecralarında ve bugün de ulusal gazetelerde partimize yakın olduğu belirtilen MAK Araştırma şirketinin partimizle uzaktan yakından hiçbir alakası söz konusu değildir. Bahsi geçen araştırma şirketi bizim arkadaşlarımıza başvurmak suretiyle ben hemen bir anket yayınlayayım, bu anket üzerinden sizi iyi gösteren bir şey yayınlayayım, bunu siz haber yapın gibi ahlaksız bir teklifle gelip, reddedilmiştir." şeklinde bir açıklama yaptı.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın bu iddialarına yanıt verdi. Kulat, "Biz MAK Danışmanlık olarak hiçbir siyasi partiye yakın ya da uzak değiliz. Basın süreç içerisinde herhangi bir firmayı kendilerine göre konumlandırıyor. Biz ticari bir firmayız. Zaman zaman siyasi partilerle, adaylarla, kurumlarla çalışırız. Bunun karşılığında da doğal olarak ücret alırız. Çalışma sonunda ortaya çıkacak sonucu da müşterimizin istekleri doğrultusunda değil objektif olarak değerlendiririz" açıklamasını yaptı.

Canlı yayın araştırması

Mehmet Ali Kulat, İmamoğlu Yıldırım ortak yayınının ardından yaptıkları araştırma ile ilgili olarak, "Biz sonucun tarafı değiliz. Bu araştırmanın hata payıyla ortaya çıkan sonuç da belli. Son bir haftada yayınlanan anketlerin 10'da 9'unun sonuçları da bizim verdiğimiz verilere yakın çıkacak" dedi.

MAK Danışmanlık Başkanı Kulat '12 saatte böyle bir anket yapılamaz' iddialarıyla ilgili olaraksa, "Biz bu araştırmayı çağrı merkezlerine yaptırdık. Onlardan gelen rapor üzerine değerlendirmelerimizi yaptık. Araştırmanın kimliğinde, araştırmayı hangi metodla yaptığımız gibi bilgiler de mevcut" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 00:17

YORUM YAZ

 • fevzifevzi1 ay önce
  MAK uzun zamandır tv'ler de yer aldığı konuşmalarda inceden inceden hangi fikirde olduğunu belli etmeye başlamıştı. itici bir konuşma şekli var. baştan beri sevmedim sevemedim. bundan sonra rengini daha çok belli edeceğe benziyor bekleyelim görelim.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Araştırma.. şirketleri .. iflas.. etmişlerdir...itibarları yerlerde ..sürünüyor.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Zulüm kaldığı yerden devam edecek e.i seçilirse.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Dert etme bilader sen alıştık bunlara boşver gerek yok açıklamaya
 • ALİALİ1 ay önce
  Sonuçlar AK Parti için iyi olduğunda MAK süperdi çok iyi bir anket şirketiydi ama olmayınca MAK hain oldu. AK Partinin çok çaresiz olduğunu gösteriyor bu durum. Bütün her şey için geçerli AK Partinin bu tavrı. ABD, Avrupa Birliği, İşadamları, basın falan desteklerken Ak Partiyi hepsi çok iyiydi, bunlar eleştirmeye başlayınca hepsi hain oldu.
 • meyyidmeyyid1 ay önce
  hiç bir anket şirketi bağımsız değildir.hiç bir basın kuruluşu veya gazete bağımsız değildir.çocuk bu kandırıyorsunuz..
 • Halis SığırcıHalis Sığırcı1 ay önce
  Bin Ali'nin danışmanı aramadı diyor. İsmail Küçülmüşyalakanın cevabı aradım ama görüş alanı dışındaydı görüşemedim. Şu an günü kurtarmak için en güzel yalan buolurdu. Yarın telefon hattına hizmet sağlayan operatör böyle bir arama yok der. Seçim günü gelir. Oylama başlar.Benim üzüldüğüm ise hala Ak partiye oy vermiş insanların bir kısmı seçimin yenilenmesinden dolayı ve İmamoğlu'nun bu kadar yalanına rağmen onun masumiyetine inanmaları ve maalesef hala gidip te İmamoğlu'na oy vereceğiz demeleri. Ak partinin uyanması lazım. Bırakın kararsızların bir ksımını maalesef daha önce Ak parti'ye oy vermiş insanlar yineadamın bu kadar yalanına rağmen İmamoğlu'na oy vereceğiz diyorlar.Bir an önce bunlara ulaşılıp ikna edilmez ise yine şaibeli bir seçime doğru gidiyoruz demektir.
 • AliAli1 ay önce
  MAK ın bittiği gündür.
 • VatandaßVatandaß1 ay önce
  Yalan söylediğin apaçık açıklamadan anlaşılıyor hain mak
 • m:am:a1 ay önce
  AHLAKLI
 • YorumcuYorumcu1 ay önce
  Mak danışmanlığın sakallı monitoru sen yahudisin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019