• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hamas katil İsrail'in sinsi planını dünyaya duyurdu!

Yeniakit Publisher
2023-11-29 20:48:00 -
Hamas katil İsrail'in sinsi planını dünyaya duyurdu!

Gazze topraklarında katil İsrail ile esir takası devam ederken Hamas, İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in işgal altındaki Batı Şeria'da yerleşim birimlerini güçlendirmek için büyük bütçeler ayırma önerisini, "Filistin toprağına, halkına ve kutsallarına yönelik saldırıların devamı" olarak nitelendirdi.

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "İşgalci İsrail'in, Batı Şeria'da işgal altındaki topraklarımızda yerleşim yerlerini genişletme teklifi, topraklarımıza, halkımıza ve kutsallarımıza yönelik Siyonist saldırganlığın bir devamıdır." ifadesi kullanıldı.

Aşırı sağcı İsrailli Bakan Smotrich'in önerisinin, yasa dışı yerleşim yerlerini reddeden ve suç sayan uluslararası hukukun hiçe sayılması olarak değerlendirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İşgal hükümetinin topraklarımızdaki yerleşim projelerini genişletmeye devam etmesinin önüne geçilebilmesi için güçlü ve ciddi uluslararası duruş gerekmektedir. İsrail'in bu politikası ateşe benzin dökmek mahiyetindedir."

Açıklamada, İsrail'in yerleşim birimlerini genişletme çabalarının Filistin halkının kararlılığı ve direnişi karşısında başarısız olacağı vurgulandı.

İsrail'in 8 milyar dolarlık ek "savaş bütçesi"

İsrail hükümeti, 27 Kasım'da Gazze’deki saldırıları için 8 milyar dolarlık ek bütçeyi onaylamıştı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Filistin topraklarında yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin genişletilmesini destekleyen aşırı sağcı Maliye Bakanı Smotrich de Gazze’deki çatışmaların yüksek maliyetine rağmen yerleşim yerleri için yüz milyonlarca şekelin bütçeye eklenmesinde ısrar etmişti.

İsrailli sivil toplum kuruluşu Peace Now (Şimdi Barış), hükümetin hazırladığı 8 milyar dolarlık ek "savaş bütçesinde", Yahudi yerleşim yerlerine fon ayrılmasını eleştirmişti.

Yerleşim karşıtı sivil toplum kuruluşu, İsrail hükümetinin, Gazze'ye yönelik saldırlar devam ederken işgal altındaki Batı Şeria’daki yerleşim birimlerine para aktarmasını "gece hırsızlığı" olarak yorumlamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kıbrıs'ta ki yaptığı oyun turizm mavisi... Gazze'de ki savaş siyahı

İnşaat sektörüyle yıktığı yerleri dizayn edip canının istediklerini yerleştirecek...

Gültekin

İSRAİL'İN SORUMSUZ DEVLET ADAMLARI SAVAŞ İÇİN EK BÜTÇELERLE UĞRAŞMA YERİNE, BARIŞ İÇİN EK BÜTÇE YAPMIŞ OLSAYDILAR, HEM DEVLETİ, HEM DE HALKI DAHA GÜVENDE OLURLARDI, BUNU GÖREMEYENLERDEN DEVLET ADAMI OLUNMAZ, İSRAİL HALKI SEÇİMİNİ GELECEĞİN GÜVENLİĞİ İÇİN YAPMALIDIR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23