Halime Hatun tarihte nasıl öldü?

Diriliş Ertuğrul'da Halime Hatun'un ölmesiyle izleyiciyi hüzünlendirirken aynı zamanda vatandaşlar tarihte Halime Hatun'un nasıl öldüğünü merak ediyor.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 23:22
Halime Hatun tarihte nasıl öldü?

Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in annesi ve Ertuğrul Gazi'nin eşi Halime Hatun tarihte çok fazla bilgi bulunmasa da kaynaklar ölüm tarihini Ertuğrul Gazi ile aynı yıl olduğu belirtir. 

Ertuğrul Gazi'nin yaşlılığına kadar her zaman yanında olan Halime Hatun, 1281 yılında ebedi aleme göçmüştür. Osman Gazi, Savcı Bey ve Gündüz Alp adında 3 evlat vermiştir.

Halime Hatun'un kabri Bilecik ilinin Söğüt ilçesinde bulunmaktadır. Ertuğrul Gazi'nin kabri ile aynı yerde bulunmaktadır. 

Halime Hatun neden Diriliş'ten çıkarıldı? Esra Bilgiç açıkladı

Ertuğrul Bey, Halime Hatun'dan sonra evlendi mi? Ertuğrul Gazi'nin kaç eşi vardı?

Diriliş Ertuğrul'da tarihi hata: Halime Hatun'un ölümü...

Halime Hatun kimdir? Halime Hatun tarihte nasıl öldü?

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Mayıs 2018 Çarşamba 23:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Şubat 2019