• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gezi provokatörü pisi pisine salıverildi! Savcı bu paylaşımları da mı soramamış?

Gezi provokatörü Metin Cihan’ın Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili paylaşımları nedeniyle ifadeye çağrıldığı iddia edildi. Çok geçmeden Cihan’ın, Gezi eylemi sırasında ve sonrasındaki paylaşımları sebebiyle ifadeye çağrıldığı öğrenildi. Skandal mesajlar gün gibi ortadayken, Cihan’ın savcı tarafından salındığı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2019-05-20 16:57:00 - 2019-05-21 18:14:51
Gezi provokatörü pisi pisine salıverildi! Savcı bu paylaşımları da mı soramamış?

 yeniakit.com.tr  özel  Gezi provokatörlerinden Metin Cihan, emniyete ifadeye çağrıldı. Rabia Naz’ın şüpheli ölümüyle ilgili yaptığı paylaşımlar sebebiyle ifadeye çağrıldığı iddia edilen Metin Cihan’ın, Gezi eylemleri sırasında ve sonrasında attığı skandal Tweetler nedeniyle çağrıldığı öğrenildi. Gezici Cihan’ın hem eylemler sırasında, hem de 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimi sırasında yaptığı skandal paylaşımlara rağmen serbest kaldığı ortaya çıktı.

Rabia Naz’la ilgili iddiaları

Son zamanlarda Cihan, Giresun'un Eynesil ilçesinde hayatını kaybeden Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili ortaya attığı örtbas iddiaları ile tanınıyor. Esas ünüyse, Gezi eylemleri sırasındaki söylemlerine dayanıyor.

Gezi’de ön sıralarda yer aldı

Metin Cihan, 2013’de FETÖ’nün ilk darbe girişimi olan Gezi Parkı eylemlerinde ön sırada yer aldı. Cihan, Twitter’da yaptığı paylaşımlarla, halkı siyasi iktidara karşı galeyana getirdi.

Bir paylaşımında FETÖ’nün kullandığı, “Harami” benzetmesini AK Parti için kullanan Cihan, “Sen şimdi haramilerin elindesin İstanbul. Hürriyet yok, Hak yok. Kolların ardından bağlandı. Kesildi yolbaşların. #Anlatbeİstanbul” diye yazmıştı.

Erdoğan’a küfrettiğini söyledi

17-25 Aralık darbe girişimlerinden sonra da AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırılarını sürdüren Metin Cihan, seçim sürecinde Erdoğan ve partisini küfrettiğini itiraf etmişti. Cihan, “Seçim karnem: akepeye/tayyibe edilen küfürü: 1867. İglili twit sayısı: 694. Görüşülüp ikna edilen akepeli sayısı: 0. Otur sıfır” ifadesini kullanmıştı.

“Diktatör” ifadesini kullandı

2014 Yerel Seçimleri’nden sonra Erdoğan için diktatör hakaretinde bulunan, hatta devrileceği tehdidini yapan Metin Cihan, “Her diktatör gibi devrileceği” söylemi ile, ayaklanma çağrısı yapmıştı.  

Polislere hakaret: “Diktatörün kiralık katilleri”

Bir paylaşımında da Cihan, “Diktatörün kiralık katilleri haline getirilen polisler nasıl sabrediyor, iyi anlıyorum. Bedel ödemiyorlar. Yaptıkları yanlarına kalıyor.” diye yazmıştı.

Emrah Serbes’i de savundu

2 Temmuz 2014’te CNN Türk’te canlı yayına katılan içkici Emrah Serbes, Gezi olaylarını savunup kendince edebiyat yapmıştı. Metin Cihan, sosyal medya hesabından Serbes’in haberinin linkini paylaşarak, “Emrah Serbes’in askerleriyiz” mesajını yazmıştı. Serbes, 2017’de alkollüyken kullandığı araçla önündeki otomobile arkadan çarpmış ve 3 kişiyi öldürmüştü. 

15 Temmuz’da da sahadaydı

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında darbeye alkış tutan kesimin marketlere koşmasıyla birlikte, “Ekmek makarna kuyrukları oluştu” diye tweet atan Cihan, AK Parti’nin son kozlarını oynadığını savunmuş ve TSK’nın yönetime el koyduğu haberini A Haber kaynaklı göstererek iktidara yakın medyanın da pes ettiği izlenimi uyandırmaya çalışmıştı.

Bunlar delil olarak yetmedi

Metin Cihan’ın Gezi eylemleri ve 15 Temmuz darbe girişim sırasında paylaştığı skandal mesajlar, savcılık için delil olarak yetmedi. Metin Cihan, verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23