• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Geleceğin makine mühendisleri İzmir’de ağırlandı

Yeniakit Publisher
2017-04-26 17:41:00 -
Geleceğin makine mühendisleri İzmir’de ağırlandı

"İklimlendirme Sektörünün Geleceği, Gençlerin Elinde" düşüncesiyle faaliyetlerini yürüten İSKİD, 19-22 Nisan 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Teskon SODEX Fuarı nedeniyle İstanbul’daki üniversitelerinden makine mühendisliği adaylarını, İzmir’de sektör temsilcileriyle buluşturdu.

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), 19-22 Nisan 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Teskon SODEX Fuarı nedeniyle İstanbul’daki üniversitelerinden makine mühendisliği adaylarını, İzmir’de sektör temsilcileriyle buluşturdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik üniversitesinden 80 öğrenci, akademisyenlerle birlikte İSKİD’in düzenlediği İzmir Teskon Gezisine katıldılar.

21-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen etkinliğin ilk günü fabrika gezisi ile başladı. Gezinin ardından öğrenciler, Movenpick otelde düzenlenen seminerde sektörün üretim, ihracat ve istihdam gücünün ile sektör firmaları hakkında bilgi aldılar. Gezinin ikinci günü Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Teskon SODEX Fuarını ziyaret eden öğrenciler, sektör firmaları stantlarında birebir firma yetkilileriyle görüşme, ürünleri yakından inceleme imkanlarının yanı sıra iş ve staj görüşmeleri de yaparak kariyer hedeflerine odaklandılar. Birbirinden farklı ve teknolojik konuların tartışıldığı konferanslara katılarak sektördeki gelişmeleri takip etme fırsatı buldular.

"İklimlendirme Sektörü gelişimi devam ediyor"

Yoğun gezi programın ardından öğrenciler, geziden memnun ayrılırken “İklimlendirme sektörüne dair genel bir kanıya sahip olduklarını ve bundan sonraki İSKİD etkinliklerini takip ederek katılımcı olacaklarını” belirttiler.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Taner Yönet etkinliğe ve sektörün istihdam olanaklarına ilişkin olarak, “İklimlendirme Sektörü gelişimi devam eden ve gelecek vaat eden bir sektör. Genç mühendislerin sektörümüzü tercih etmesi bizleri sevindiriyor. Sektörümüz, her yeni mühendise kendi ilgi alanına uygun olarak, tasarım, şantiye, imalat, teknik, satış, test ayar dengeleme, işletme ve bakım alanlarında çalışabilme ve geniş bir yelpazede iş olanakları sunuyor" açıklamalarında bulundu.

Sektörün önde gelen firmaları Doğu İklimlendirme, Aldağ, Arçelik, Daikin, Friterm, Karyer, Trox ve Sodex Fuarcılık sponsorlukları ile düzenlenen etkinlik, geleceğin mühendislerine, sektörü ve sektör ürünlerini tanıtmak Türkiye iklimlendirme Endüstrisinin geleceğine yön verecek nitelikli iş gücünü ve bu gücün sürdürülebilirliğini sağlamak hedeflendi.

"İklimlendirme Sektörünün Geleceği, Gençlerin Elinde" düşüncesiyle faaliyetlerini yürüten İSKİD Üniversite Sanayi İş birliği ve Burs Komisyonu, Sektör firmaları ile üniversitelerin mühendislik ve teknik bölümlerinden öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında iş birliği sağlayarak yaptığı faaliyetlerle gençleri sektöre hazırlayarak cazip kariyer fırsatlarının kapılarını açıyor.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23