Gazeteci Arseven'den seçmenlere çok kritik uyarı!

Gazeteci Serdar Arseven, 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin seçmene çok önemli uyarılarda bulundu.

20 Haziran 2019 Perşembe 21:29

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

Gazeteci Serdar Arseven, 23 Haziran öncesi son değerlendirmesini yaparken oy kullanacak seçmenlere bazı uyarılarda bulundu. Seçimler sonrasında kazanan ya da kaybeden adaylar değil, İstanbullular olacak diyen Arseven, İmamoğlu ile Küçükkaya arasındaki otel görüşmesini de değinerek, "Gizlenmiş bir görüşme kameralarla dolu beş yıldızlı otelde yapılmaz." ifadelerini kullandı.

"Sayın Binali Yıldırım sürekli olarak neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını anlattı. Somut projeler ortaya koydu. Sayın Ekrem İmamoğlu ise önceden hazırlanmışcasına elinde tablolarla bir şeyler anlatmaya çalıştı." diyen Arseven, "İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu'nun görüntüler ortaya çıkana kadar kamuoyundan sakladıkları otel buluşması ortaya çıktı." ifadelerini kullandı.

"Program öncesinde bir otelde Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya ve İmamoğlu'nun danışmanları buluşuyorlar. Sayın Binali Yıldırım'ın da bir kanaldan kendisine bilgi ulaşana kadar haberi olmuyor." ifadelerini kullanan Arseven, şöyle konuştu:

"Eşit şartlar içinde bir programdan bahsedildi. Moderatör konuklardan birisi ile otel odasında buluşuyor. İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu'nun söylediklerine bakarsanız iki üç dakikalık buluşma oldu. İstanbul gibi bir yerde 2-3 dakikalık buluşma için otele mi gitme ihtiyacı duydunuz? Telefon var, görüntülü konuşma imkanları var."

"Gizli olduğu belli"

İmamoğlu tarafından otel görüşmesine ilişkin verilen cevabın basit kaldığını vurgulayan Arseven şunları söyledi:

"FOX TV diyor ki 'otele dava açacağız. Bu görüntüler birilerinin aline nasıl geçti?' 'İlk bakışta böyle bir şey nasıl oluyor?' diye düşünüyorsunuz. Gizli olduğu belli. En azından gizlenmiş. Bu görüşme her tarafı kameralarla dolu, beş yıldızlı otelde mi yapılır? Biz Gazeteci olarak şüphe duyarız. Burada da düşünüyorum ki İmamoğlu acaba bu durumu özel olarak ortaya çıkartarak gündem de kalmak mı istedi?"

Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart öncesinde bir mağdur algısı oluşturmaya çabaladığını vurgulayan Arseven, "Şu anda AK Parti teşkilatı daha iyi çalışıyor. Milletvekilleri de alanda. Sandık güvenliği açısından tedbirler de daha sıkı tutuluyor. AK Parti öne geçmiş durumda. Acaba diyorum ki her şey AK Parti için iyi giderken İmamoğlu gündemde daha çok konuşulmak mı istiyor?" ifadelerini kullandı.

Böyle bir tarihi yayından evvel yapılan görüşmenin asla kabul edilemeyecek bir durum olduğunu söyleyen Arseven, "Objektiflik iddiası vurgulanırken, her iki adaya da net bir bilgilendirme yapılır. Bu otel buluşması işi enteresan bir iş. Hiç kimsenin bilmemesini istediğin buluşmayı sızacağı aşikar bir ortamda yapmazsın."

"Hedef ne?"

23 Haziran seçimleri için İstanbullulara uyarılarda bulunan Serdar Arseven, sözlerine şöyle devem etti:

"Her iki adayın hedefi de seçimi kazanarak başkan olmak. Peki vatandaş için hedef ne? Tabii ki ülkenin menfaati düşünülecek. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu bir tartıya koyulacak. Sayın Ekrem İmamoğlu'nun nerelerden destek aldığı biliniyor. Hangi yapıların destek verdiğini herkes biliyor. Bu grupla sevap diye mi ona destek veriyorlar? Destekliyorlarsa bunun karşılığını almak için kapısına dikilecekler. Ekrem İmamoğlu'nun kazanması İstanbul için çok kötü olacak. Buradan da Cumhurbaşkanlığına doğru bir yürüyüş çıkmaz. CHP'nin iç yapısını biliyoruz. İmamoğlu oradan alacak da bir siyasi kariyer örecek de sayın Kılıçdaroğlu buna müsade edecek. Ekrem İmamoğlu böyle bir konumda. Kazanan her şeyi kazanmış ve kaybeden her şeyi kaybetmiş olmaz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 21:29

YORUM YAZ

  • Asım CengizAsım Cengiz26 gün önce
    ".... bu ulkede yasayan tc vadandasi pasaportunu tasiyan her bir ferdi bu ulkeninin evladidir".Bazı evladlar hayırsız ya da akılsız çıkıyor ve dost/düşman ayırt etme feraseti gösteremiyip; ülkenin/milletin menfaatleri aleyhine işlerin/planların/projelerin bir parçası oluyor gerçeğini de unutmayalım. Akılsız ve hayırsızlara karşı tedbirli olmakta fayda var.
  • ihsanihsan26 gün önce
    binali kayberderse devlet kaybedecek fetö pkk abd cia ab haçlı kazanacak aptalmısınız halla nalamadınızmı
  • VAZGEC VAZGEC 27 gün önce
    Siz cok domogaji yaptiniz bu ulkede yasayan tc vadandasi pasaportunu tasiyan her bir ferdi bu ulkeninin evladidir sizin boyle degerli insanlarimizi baska dışguclerin piyonu olarktoplumama lans etmaniz gercekten utanc verici bir sey olarak goru yorum ve gazetecik ahlaki anlayisinada uymadigi inaniyorum. Lutfen artik toplumun deger verdigi insanlarimizi baska dis guclerin piyo olarak lanse etmeyelim.bu sanki alisa gelmis bir gelenege donmus bunlardan vazgecemek gerk bir toplum bir birine guvenerek basarili olunur .

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019