• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Fransa'dan Suriyeli gence 'Türkiye’ye iftira at' işkencesi

Fransız istihbaratı, Suriyeli Mecdi Nima'ya “Türkiye’nin direnişçilere kimyasal silah temin ettiği” iftirasını attırmak için işkence yapıyor.

Yeniakit Publisher
2021-03-07 07:44:00 -
Fransa'dan Suriyeli gence 'Türkiye’ye iftira at' işkencesi

Suriye savaşından kaçarak İstanbul’a yerleşen Nima ailesinin 33 yaşındaki oğlu Mecdi, 15 aydır Fransa’da tutuluyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Aydın Üniversitesinden mezun olan Mecdi Nima, Erasmus kapsamında gittiği Fransa’da gözaltına alındı. Aradan geçen 1 yıl 3 aya rağmen henüz mahkemeye çıkarılmayan Mecdi’nin ailesi gazetemize konuştu. Anne Feryal Mecdi, ‘Fransa oğluma 15 aydır işkence ediyor. Onunla görüşemiyoruz. Çocuğumun hayatından endişe ediyoruz’’ dedi.

Mecdi Nima’nın İstanbul’da doktor olarak görev yapan abisi Muhammed Nima gözaltı anı ve sonrasını şu sözlerle anlattı:

Geçtiğimiz yıl mezun olduktan sonra gittiği Fransa’da geri dönmesine beş gün kala gözaltına alındı.  Fransız makamlar bütün gözaltı ve sorgu süreçlerinde devlet gibi değil haydut gibi davrandılar. Mecdi’nin Fransız avukatı kardeşimin öldüresiye dövüldüğünü ve fiziki, psikolojik işkenceye maruz kaldığını söyledi. Gözaltı süresinden bu yana 15 ay geçmesine rağmen sorgu aşaması bitmedi. Kardeşim Mecdi Nima’ya yöneltilen suçlamalardan birisi de savaş suçu işlediği. Guta’da katliam yapan Esadcıler Fransa’da özgür dolaşırken Mecdi o kuşatma günlerinde büyük fedakârlıklar yaparak direnen bir gençti. Üstelik kimyasal saldırılarında mağduru olduğu hâlde Fransızlar onu suçluyor. Mecdi’nin avukatından öğrendiğimiz bir diğer husus ise kardeşimi Fransa istihbaratı sorguluyor. Onu sürekli Türkiye’nin direnişçilere kimyasal silah temin ettiği ve benzeri yönde ifade vermeye zorluyorlar. Bu sorgulamalarda sürekli Türkiye aleyhinde beyanda bulunması, kendileri ile iş birliği yapması isteniyor. Aksi durumda yıllarca bırakmayacaklarını söylüyorlar. Biz Türkiye’yi kendi vatanımız kadar kutsal görüyoruz. Bu ülkeye ihanet etmeyiz, etmeyeceğiz. Kardeşim de Türkiye’yi canı kadar sever, değer verir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alparslan 1071

papaları Irak'ta insan hakları şakıyor şerefsizlerin, ama müslüman garibanlar hapishanelerinde işkence görüyor!!!!Her zaman ki gibi hedef tahtalarında yine Türkiye var, mazlumların hamisi!! Bunlar ve papaları sünnet olmadan bu dava bitmez, HAK ile batılın mücadelesi bu ALLAH (C.C.) tüm islam alemini siyonistlerden ve onların yalladıklarından korusun!!!! Amin.
 • Yanıtla

Nuri

Dışişleri Bakakanlığı acilen Konuya el atsın, Siyonist uşağı Fransanın elinden kurtaralım müslüman kardeşimizi Allahu Tealanın izni ile..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23