• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransa uçuş yasamağı kalktı mı? Fransa uçuşları ne zaman başlayacak?

Fransa uçuş yasağı var mı? Son dakika gelişmesine göre, Fransa’dan Türkiye kararı geldi. Son dakika haberinin detaylarına geçecek olursak Fransa, Türkiye'yi seyahat kısıtlaması getirilen 'kırmızı ülkeler' listesinden çıkardı. Peki Fransa uçuş yasamağı kalktı mı? Fransa uçuşları ne zaman başlayacak? Fransa'ya uçak seferleri var mı?

Yeniakit Publisher
2021-06-17 12:12:00 - 2021-06-17 12:17:25
Fransa uçuş yasamağı kalktı mı? Fransa uçuşları ne zaman başlayacak?

Fransa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği "kırmızı ülkeler" listesinden Türkiye'yi çıkardı. Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sağladıkları bilgiler sonucunda Türkiye'nin, Fransa'nın seyahat kısıtlamaları listesinde kırmızdan turuncuya geçtiğini bildirdi. Onaner, "Tüm seyahat edeceklere sağlıklı ve güzel tatiller dilerim." değerlendirmesinde bulundu. Böylece Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcular için 10 gün zorunlu karantina uygulaması kalktı.

Fransa uçuş yasağı var mı?

Yeşil listede bulunan ülkelerden gelenlere seyahat kısıtlaması uygulanmıyor. Bu listedeki ülkelerden Fransa'ya giriş yapmak isteyen yolculardan Kovid-19 aşısı olmadığı takdirde sadece Kovid-19 testi isteniyor. Turuncu listede yer alan ülkelerden Fransa'ya gelmek isteyen ve Kovid-19 aşısı vurulan kişiler, ülkeye giriş için zorunlu sebep belirtmesine gerek bulunmuyor ancak negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekiyor. Kişi aşılanmadıysa Fransa'ya girişte zorunlu seyahat sebeplerinden birisinin belirtilmesi, negatif test sonucunu ibraz etmesi ve kendini 7 gün izole etmesi gerecek.

Kırmızı listede bulunan ülkelerden yolcular ancak zorunlu hallerde Fransa'ya giriş yapabiliyor. Yolcuların ülkeye girişlerinde negatif Kovid-19 testini ibraz etmesi ve aşı vurulmadıysa zorunlu olarak 10 gün karantinada kalması gerekiyor.

Fransa uçak bileti

Fransa uçuşları nereye var? Türk Hava Yolları, Fransa’da sekiz farklı noktaya uçuyor: Biarritz/Anglet/Bayonne, Bordo, Lyon, Marsilya, Montpellier, Nice, Paris, Toulouse.THY Fransa uçak bilet fiyatları da sorgulanmaya başlandı. Fransa uçak bilet fiyatları için tıklayın

Fransa kalkışlı uçuşlar

Bordo-İstanbul uçak bileti

Lyon-İstanbul uçak biletiİ

Lyon-Beyrut uçak bileti

Marsilya-Bangkok uçak bileti

Marsilya-İstanbul uçak bileti

Nice-İstanbul uçak bileti

Paris-İstanbul uçak bileti

Paris-Antalya uçak bileti

Paris-Tahran uçak bileti

Paris-Dubai uçak bileti

Paris-Hurghada uçak bileti

Paris-Ankara uçak bileti

Paris-Bodrum uçak bileti

Paris-Gaziantep uçak bileti

Paris-Kayseri uçak bileti

Toulouse-İstanbul uçak bileti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23