Filistin'den Barış Pınarı Harekatı açıklaması!

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıklarına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

11 Ekim 2019 Cuma 00:25
Filistin'den Barış Pınarı Harekatı açıklaması!

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki iddiaları yalanladı.

Maliki yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak." ifadelerini kullandı.

Arap Birliğinin, Barış Pınarı Harekatı'nı görüşmek üzere olağanüstü toplanma çağrısına ilişkin de Maliki, detay vermeksizin Filistin olarak Arap Birliği toplantılarına her zaman katıldıklarını kaydetti.

Yusuf Kaplan ve Dursun Ali Erzincanlı'dan Arap Birliği açıklaması: Filistin'in aldığı karar...

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki, dışişleri bakanları seviyesinde 12 Ekim Cumartesi günü olağanüstü toplantı düzenleneceğini duyurmuştu.

Kararın Mısır’ın acil toplantı talebi ve bazı ülkelerin de bunu desteklemesi üzerine alındığını belirten Zeki, toplantının Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği operasyon nedeniyle yapılacağını ifade etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 00:25

YORUM YAZ

 • alptemuralptemur3 gün önce
  amerikanın dediği gibi ya bizdensin yada onlardan ne demek öyle fikir beyan etmemek. fdestek mesajı vermiyorsan oz aman onlardansın . 
 • tırak kortırak kor3 gün önce
  **beyler geçmiş zamanı bırakalım bize ARAPLAR ARKMIZDAN VUrDU diyenlerin değirmenine su taşımayın.unutmayın halifelik sonucuISTANBUL MAHREÇLİ HABERLERİ heyecanla duyup buna biat eden insanlardır afrikalılar-araplar.balkan türkleri-kafkasya müslümanları**arapların içinde tek ...........siz o gün için MEKKE EMİRİşerif hüseyindir..
 • yaar köseyaar köse3 gün önce
  iki yüzlüler......biz onlarınyanındayız ama onlar bizim arkamızda, vurmak için...
 • adiladil3 gün önce
  Yıllarca Türk'ün Türk'ten başka yok dediğimizde faşist diyorlardı. Arap seviciler buyursun, Müslüman din kardeşlerinin gerçek yüzünü görsün.O yürek varsa tabii.
 • deliyürekdeliyürek4 gün önce
  Ulan destek olsana.......
 • VeliVeli4 gün önce
  Kivirtmaya gerek yokNe şiş yansın ne kebap...Avrupaya meydan okuyan macarlar kadar olamadinizKudüs sizin değil Müslümanların dir
 • dürüstdürüst4 gün önce
  Yansıtırsa çok ayıp ve yazık olur,o zaman bunun adı HAİN liktir.
 • mehmet soylumehmet soylu4 gün önce
  .. biti .
 • al sana hamasal sana hamas4 gün önce
  dünyanın terör örgütü Kabul ettiği hamas çapulcularının peşinden git, herkesle kötü ol, sonar onlar senin yanındayız mesajı bile vermesin.al sana hamas bu işte.terrorist bir grup iktidarı ele geçirmiş filistinde.öso da terrorist ama bizimkiler onları milli suriye ordusu gibi tanıtıyor. ha biz öso ile ortak operasyon yapmışız, ha abd veya başka bir ülke pkk ile bize karşı savaşmış, aynı şey.teröristle iş birliği ne demek yaa. en baştan beri yanlış suriye politikası. ego'lar kenara bırakılıp Esad ile masaya oturmak şart. başta otursalardı masaya bunca bebek, insan ölmeyecekti.
 • MkkkMkkk4 gün önce
  Riyad maliki yalancısın yalancı bizde inandık.sizin gibi münafıklar olduğu müddetçe Filistin Özgür olamaz.
 • takoztakoz4 gün önce
  filistin borazancıları hadi bakalım "hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak'' siz durmayın filistin diye ağlayın elinden gelse arap dostlarınız kıtır kıtır keser tarihte olduğu gibi askerlerimizi
 • Faruk HarmanFaruk Harman4 gün önce
  Gelen yoğun tepkilerimiz üzerine yutkunma çabası bu ancak, "hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ne demek yahu? rengini belli etmiyorsan da demek ki operasyona destek vermiyorsun HAYIR diyorsun bal gibi... Korkaklar, korkak olduğunuz için bu haldesiniz ama kime laf anlatacaksın... Yazıklar olsun yazık yazık başka da bir şey demeye gerek yok...
 • FarukFaruk4 gün önce
  Tamam da düşüncen ne onu söyle de bilelim. Münafıklık yapmaya gerek yok. Yanımızdamısın değilmisin ?
 • Ahmed Ahmed 4 gün önce
  "Biz onlara destek verdik onlar bizim yanımızda değil, israil onlara iyi yapıyor" gibi gibi yorum yapan bazı şeref yoksunu insanlar... Filistinli Müslüman kardeşlerim orada Kudüs için savaşıyor. Unutmayın ki Kudüs sizin ülkenizden daha değerlidir. Eğer Müslümansanız bunu göz önünde bulundurmanız, bir toprak parçası olan vatanınıza bu kadar tapmamanız gerekir.
 • konyalıkonyalı4 gün önce
  Tabi öyledir bunlardan dost olmaz canları cehenneme
 • İbrahim akİbrahim ak4 gün önce
  Bı taraf olan bertaraf olur
 • Osman GençOsman Genç4 gün önce
  Neden Türkiyr'nin lehine açıklama yapmıyorsunuz? Türkiye sizin için her türlü fedakarlığı yapıyor. Yazıklar olsun size. "Bunlar Osmanlıya ihanet etmişti." diyenleri haklı çıkarmayın. Gerçek müslümanlar ihanet etmez.
 • MCB TS MCB TS 4 gün önce
  Bunlar Ümmet değil. ABD uşağı şerefsizler birliği. İsrail İYİ sıçıyor ağızlarına. Bunlara bundan sonra merhamet eden şerefsizdir.
 • SavasSavas4 gün önce
  ... araplar
 • Ömer Ömer 4 gün önce
  Arablardan dost olmaz hala anlıyamadık bu gidişle anlamayacağız sultan hiç anlamayacak filistinliler için kaç tane ülkeyle düşman olduk
 • GürselGürsel4 gün önce
  Sizi dünyada en çok destekleyen ülkeye sırt çevirip yanımizda durmayarak yanliş yaptıniz sizin filistin halkı sizin gibi düşünmüyor israil dostu arap dostlarinizin yaninda yer aldiniz yaziklar olsun yüreksizler
 • selim ustaselim usta4 gün önce
  savasda cok yalan haber yayinlanir. dikkat etmek gerekir
 • VatandaßVatandaß4 gün önce
  Yahu bizim kardeşimiz bumlar değilki.bizim kardeşlerimiz filistin halkı ve haslı kardrşlerimizdir. Bu böyle biline
 • ŞüpeciŞüpeci4 gün önce
  Kıvırma malikiMadem neden toplandıkları söylendi...Madem öteden beri siyonistle sıkı fıkı bu yavşaklar...Biliniyorki sisi azgını sürekli olarak, sizi himaye eden Türkiyeye havlıyor... ne demeye icabet edersin itler sofrasına.Orda onlardan zehirlenen... onlarla birlikte öksürecek..Sonra da biz böyle yapmadık...Kıvırma...Türk, daima mazlumdan yanadır.Ancak affetmediği tek yanlış, hainliktir, nankörlüktür.
 • HasanHasan4 gün önce
  Aciklama yapmicakmis o konuda suna bak. Türkiye herzaman sizi savunmadimi
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu4 gün önce
  Filistin in de içinde olduğu Arap Birliği Türkiye yi kınıyor.Beyefendi yalanlıyor.Peki bir muhalefet şerhin varmı ? YOK.Besle kargayı oysun gözünü.
 • Hasan Hasan 4 gün önce
  Yanlış anlamadımsa Bi, İ kınamamış ancak görüş belirtmeyeceğini söyleyerek yanımızda olmayacaklar. Yazıklar olsun, biz onlar için Dünyayla kötü oluyoruz, onlar ise görüş belirtmeyeceklermiş.
 • Corumlu Corumlu 4 gün önce
  Anlaşılan o ki desteklemiyor yoluna öldügümüz onlar için dünyayı karşımıza aldıgımız filistinli kardeşlerimiz. Tıpkı gazze savaşlarında osmanlı ordumuzu ve mehmetçiklerimizi desteklemeyip ingilizlerle iş tuttukları gibi. Satıcılar
 • Adam gibi adam RTEAdam gibi adam RTE4 gün önce
  Siz adammısınız be alçaklar İsrail tohumları siz ....... Devam etsin şerefsizler.
 • HAMİHAMİ4 gün önce
  Ne şiş yansın ne kebap!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019