• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ'nün sosyal medya talimatı deşifre oldu! Şok detaylar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya yapılanmasıyla ilgili olarak iddianame hazırlandı. Örgütün sosyal medya sorumlusu olan firari Hikmet Polat'ın üyelere verdiği talimatlar şok etkisi yaptı.

Yeniakit Publisher
2021-06-14 13:02:00 -
FETÖ'nün sosyal medya talimatı deşifre oldu! Şok detaylar

FETÖ'nün sosyal medya sorumlusu firari Hikmet Polat hakkında iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede, Gülen'in algı operasyonu için verdiği talimatlar yer aldı. Her örgüt üyesinin 10 ayrı sosyal medya hesabı açmasını isteyip tweet sayısını iki katına çıkarma talimatı verdiği öğrenildi. Soruşturmalarda görev alan yargı mensuplarını korkutma amaçlı yayınların yoğun bir şekilde yapıldığı, şahısların açıkça tehdit ve şantaja maruz bırakıldığı kaydedildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün(FETÖ) sosyal medya yapılanmasıyla ilgili yeni bilgiler ifşa oldu. Örgütün yüksek yargı sosyal medya sorumlusu firari Hikmet Polat'ın, sosyal medya üzerinden algı operasyonlarını yürüttüğü ortaya çıktı.

Talimatlar

Sabah'ın haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün mahrem yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında silahlı terör örgütü kurma veya yönetme suçundan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Polat'ın, FETÖ'nün kontrolünde olan sosyal medya hesaplarını kimlerin kullanacağını ve bu kişilerin hangi ideolojide hareket edeceklerini belirlediği tespit edildi.

Tehdit şantaj

Polat hakkında hazırlanan iddianamede, örgüt üyelerinin kontrolündeki sosyal medya hesaplarında, çok sayıda yıpratma, algı oluşturma, soruşturmalarda görev alan yargı mensuplarını korkutma amaçlı yayınların yoğun bir şekilde yapıldığı, kamu görevlilerinin ve yargı mensuplarının açıkça tehdit ve şantaja maruz bırakıldığı kaydedildi.

10 hesap açmaları istenmiş

İddianamede örgüt ele başı Fetullah Gülen'in, örgüt üyelerinin her birinin algı operasyonları için en az 10 adet Twitter hesabı açmasını ve günlük atılan tweet sayısını da en az 2 katına çıkarma talimatı verildiği de belirtildi.İfadesi alınan gizli tanık ise, Polat'ın 'Kemal' kod adını kullandığını ve yüksek yargı ile ilgili 5A temsilcilerinin getirdiği bütün bilgi ve belgelerin kendisinde toplandığını anlattı.

Her adımı raporlamışlar

Gizli tanık, algı operasyonunda faaliyet yapacak örgüt mensuplarına sosyal medyayı nasıl kullanacağı ve sosyal medyada nasıl takipçi arttıracağı konularında eğitim verdiğini kaydederek, "Belirlenen kişilerin günlük ne kadar süre sosyal medyada özellikle sosyal medyanın prime time olarak adlandırılan zaman dilimlerinde örgüt adına paylaşımlar yaptığını takip eder ve raporlardı. Örgüt içerisinde bu görevi yürüten kişilerin hangi profil ve ideoloji adı altında faaliyet gösterdiğini diğer örgüt mensupları ve bu görevi yürüten kişiler birbirlerinin profillerini bilmeleri yasaktı" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Bütün bunları yaparlarken devlet. neredeydi, iktidar neredeydi ya başkan olursam sizi uçuracağım diyen Tayyip efendi neredeydi, uyuyorlar mıydı? Desenize biri devleti ele geçirmiş ama devletin haberi olmamış.
 • Yanıtla

BK

su uyur düşman uyumaz bunlar yıllarca devletin kılcal damarlarına kadar sızmış devletin kritik kurumlarına kendi adamlarını yerleştirmiş 40 yıl boyunca her hilekarlığı yapmış sorular çalınmış kimilerine kazansada mobbing uygulamış önünü kesmiş hain bir yapı tutuklu olanlar içerde kaçanlar dış ülkede kaçamayan uyuyan hücreleri halen pusuda her nedense bunların yaptıkları hainliği şimdiki iktidara yıkmak biraz ahmaklık olur 17,25 aralık operasyonu 15 temmuz darbe girişimi ve sonrası devlet elinden geleni yapıyorlar ve devam edecek fakat uyumak yok bu hainler boş durmuyor bunlar satılık şerefsizler her şey beklenir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23