• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“FETÖ’nün belediyeler imamı” skandalı büyüyor!.. CHP’li başkan ile “para trafiği” iddiası meclis gündeminde!..

Yeniakit.com.tr, FETÖ’nün belediyeler imamı Karaarslan’ın duruşmada, “Bazı bakanlar İmamoğlu ve Çerçioğlu aleyhinde konuşmam halinde tahliye edileceğim sözünü verdiler” iddiasının ardından yaşananları ısrarla gündemde tutuyor. Konu, FETÖ’cü Karaarslan ile İmamoğlu ve Çerçioğlu arasındaki para trafiğinin Meclise taşınmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Yeniakit Publisher
2019-05-18 14:05:00 -
“FETÖ’nün belediyeler imamı” skandalı büyüyor!.. CHP’li başkan ile “para trafiği” iddiası meclis gündeminde!..

 Serkan Çelik  yeniakit.com.tr  Cumhuriyet ve Birgün adlı “marjinal sol” gazeteler, FETÖ’nün Belediyeler İmamı’nın hiçbir delile dayanmayan ve “ismini vermek istemediğim” bakanlar diyerek bütün kabineyi töhmet altında bırakan FETÖ taktiği iddialarını, hiçbir kayıt düşmeden “İftira et, tahliye ol!”, “İftira ile Tahliye Pazarlığı” gibi başlıklarla haberleştirmişlerdi. Hukukçu Alaaddin Varol’un “FETÖ beyanlarını kılavuz edinmek” olarak nitelendirdiği tavra, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu da katılmış ve FETÖ belediyeler imamın mahkemedeki ifadelerini hiç sorgulamadan ‘gerçek’ olarak kabullenip, “Tam bir kumpas, şu anki tüm siyasiler zan altındadır. Hem Adalet Bakanı’nın hem de Türkiye’yi yöneten tüm iradenin cevap vermesi zorunludur.” demişti.

Meclis gündeminde

Yeniakit.com.tr’nin ısrarla gündemde tuttuğu gelişmeler, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in FETÖ sanığı Erkan Karaarslan ile Aydın’ın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu arasındaki bağlantıyı belge ve fotoğraflarla TBMM gündemine taşımasıyla yeni bir boyut kazandı.

AK Partili Erim: Büyük paralar aktarıldı

Ak Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu arasındaki bağlantıyı belge ve fotoğraflarla Meclis gündemine taşıdı.

FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karararslan’a CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 2 milyon 100 bin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ise 7 milyon lira para aktardığını ifade eden Erim şöyle devam etti:

Erkan Karaarslan CHP’li belediyelerin şirketlerine danışmanlık yapıyordu. Bir CHP’li vekil, İmamoğlu’nun 2 milyon 100 bin lira aktardığı ve Aydın Büyükşehir’den 7 milyon lira getiren FETÖ tutuklusu Erkan Kararaslan’ın avukatlığını yapıyor. Kararaslan’ın buradaki amacı Çerçioğlu ve 15 belediye çalışanıyla birlikte yargılandığı davada verdiği (Bakanlar İmamoğlu ve Çerçioğlu aleyhinde konuşmam halinde tahliye edilmem vaadinde bulundular) ifadesi ile algı operasyonu oluşturmak. Böylesine hem kel hem fodul denir.

Elindeki fotoğraf ve dava belgelerini tek tek CHP sıralarındakilere de gösteren AK Partili Erim, “Özlem Çerçioğlu, Erkan Kararaslan, Muharrem Şanlı … Elimdeki fotoğraf gerçek. Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan attığı mesajda ‘Stratejik birimimiz ile Erkan Karaarslan ile gelecek planlaması konusunda verimli bir toplantı yaptık’ diyor. Bu mesajı ben atmadım.

Ekrem İmamoğlu da FETÖ'yü kılavuz edinmişti

AK Partili Bekir Kuvvet Erim’in Meclis’teki bu ifşaatları olaya yeni bir boyut kattı. Erim, “İsmini vermeyeceğim bakanlar İmamoğlu ve Çerçioğlu aleyhinde konuşmam halinde tahliye edileceğim sözünü verdiler” iddiasında bulunan Karaarslan’ın her iki isim ile “maddi” bağlantılarını Meclis Kürsüsü’nden net bir şekilde ortaya koydu.

FETÖ’nün belediyeler imamı tarafından mahkemede ortaya atılan FETÖ taktikli iddialara Cumhuriyet ve Birgün’ün ardından CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu da katılmıştı.

Ekrem İmamoğlu, FETÖ belediyeler imamının mahkemedeki ifadelerini hiç sorgulamadan ‘gerçek’ olarak kabullenip, “Tam bir kumpas, şu anki tüm siyasiler zan altındadır. Hem Adalet Bakanı’nın hem de Türkiye’yi yöneten tüm iradenin cevap vermesi zorunludur” demişti.

Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Av. Alaattin Varol, yeniakit.com.tr’ye, “İmamoğlu’nun FETÖ’nün belediyeler imamının mahkemedeki ifadelerini ‘delil’ kabul etmesinin, hatta ‘gerçek’ gibiymiş gibi sahiplenmesinin sebebi nedir?  DHKP-C’linin biri çıksa ve ‘İmamoğlu’nu desteklemem halinde tahliye edileceğim söylendi!’ dese, buna itibar mı edilecek? Bu nasıl bir mantıktır? FETÖ kılavuz olabilir mi?” değerlendirmesinde bulunmuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı