• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ trollerinin son provokasyon malzemesi: Sokağa çıkma yasağı

Türkiye'nin koronavirüse karşı yürüttüğü etkin mücadeleyi baltalamaya çalışan FETÖ trolleri "Sokağa çıkma yasağı" konusu üzerinden bir karalama kampanyası başlattı. Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok konuya ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Yeniakit Publisher
2020-03-28 13:59:00 -
FETÖ trollerinin son provokasyon malzemesi: Sokağa çıkma yasağı

Türkiye, koronavirüse karşı en erken ve en sıkı tedbir alan ülkelerden birisi oldu. Birçok ülkede ölü sayısı kısa sürede binlerin üzerine çıkarken, Türkiye süreci en iyi yürüten ülkelerden biri olarak öne çıktı. Fakat alınan tebirlere gölge düşürmek isteyen bazı kesimler, özellikle "Sokağa çıkma yasağı" üzerinden bir kampanya başlattı.

Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok, bugünkü yazısında konuya ilişkin dikkat çeken tespitlerde bulundu. Bazı kesimlerce provokasyon malzemesi olarak kullanılan "sokağa çıkma yasağı" kampanyasına dikkat çeken Altınok, "Sene başından beri devreye sokulan FETÖ trollerin halk sağlığına olan ilgilerinin ve sokağa çıkma yasağı kampanyasına omuz vermelerinin üzerinde durmak gerekiyor sanırım." ifadelerini kullandı.

Altınok yazısında şunları aktardı:

Her platformda vatandaşa "evde kal" çağrısı yapılıyor. Trafik ışıkları bile değişti. Kırmızı yanınca "evde kal", yeşil de ise "eve git" yazısı çıkıyor.

Son olarak, "ünlülerin" oynadığı kamu spotlarıyla halka "bilinçli olma" telkini yapılıyor.

Dün telefon operatörleri de kampanyaya katıldı. Birini aradığınızda önce Hülya Avşar çıkıyor karşınıza, "Hışt evde kal" diyor...

Bense kendi yaşantıma, çevreme bakınca, "halkımızda" böylesine yoğun telkin gerektirecek bir "bilinç sorunu" olduğunu göremiyorum.

Annem evinden çıkmıyor.

Ben de salgının başından beri, çalışma arkadaşlarım dışında nerdeyse kimseyle yüz yüze görüşmedim.

Alışveriş için dışarı çıktığımda sokaklarda, marketlerde tek tük insanlar görüyorum. Herkes birbirine mesafeli.

Ev işlerinde bana yardıma gelen hanımefendi iki haftadır evinde olduğu için etrafı kendim silip süpürüyorum.

Henüz cam silmeye başlamadım.

Bugünlerde iş yeri kapalı olduğu için bankadan kredi almakla uğraşan ancak her seferinde başka bir duvarla karşılaşan berber arkadaşım Kerim de sağ olsun beni ihmal etmiyor.

İşyerinde de durum pek farklı değil...

Koronavirüs nedeniyle yeni bir çalışma çizelgesi oluşturuldu.

Kimi arkadaşlarımız evinden çalışıyor, dönüşümlü olarak izinler başladı.

Merak etmeyin Son Durak devam edecek!

Sizin kendi hayatınızdan gözlemleriniz ne bilmiyorum, ancak uzayda yaşamadığıma göre çok da farklı olmasa gerek.

İnsanlar aptal değil herkes kendisine dikkat ediyor.

Gelin görün ki halkımızın "bilinç seviyesi" kimilerini bir türlü tatmin etmiyor.

Şimdi de "sokağa çıkma yasağı" kampanyası başlattılar. Madenden aldığı enerjisini son zamanlarda yalnızca bu kampanyaya kanalize eden Ciner'in medya grubu başı çekiyor.

Hatta arada Yozdil gibi, ivedilikle askerin sokağa inmesini talep edenler bile var.

Dikkat ediyorum, sosyal medyada da bu talebi sistematik olarak destekleyen gruplar var.

Bir yandan market arabasını tepeleme doldururken bir yandan da boşalan raflara bakıp "sanki bedava dağıtıyorlar" diye söylenenlerden falan bahsetmiyorum...

Ancak sene başından beri devereye sokulan FETÖ trollerin halk sağlığına olan ilgilerinin ve sokağa çıkma yasağı kampanyasına omuz vermelerinin üzerinde durmak gerekiyor sanırım.

Bence bu konuda da halkımızı bilinçlendirmek lazım.

Ama tabii ki, Hikmet Kıvılcımlı'nın, "halkı bilinçlendirmek dolmayı prinçlendirmeye benzemez" sözlerini akıldan çıkartmadan.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emrkl

Aslın gerçeği 65 yaş üstü Ve kronik hastalığı olan sokağa çıkmasın da doğru ancak söylendiği gibi o evde sadece 65 yaş üstü Ve kronik sorunu olanlar yaşamıyor dışarı çıkıp gelen sağlıklı yaşı küçük insanlarda yaşamakta sonuçda virüsü sadece yaşlı Ve sağlık sorunu olanlar kapmıyor herkes kapmakta dışarı çıkmadanda demekki yasak konulanlar virüs alabilecekler en doğru iş Çin’in yaptığı gibi yapmak sokağa çıkma yasağı ev ev gezilip test yapılacak virüslü olanlar karantinaya alınıp tedaviye geçilecek virüslü ev işaretlenip kontrol altında tutulacak
 • Yanıtla

rafet

 pislik gebermedi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı