• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fatih Erbakan'dan 'Suriyeli' çıkışı!

Yeniakit Publisher
2022-07-31 17:25:00 - 2022-07-31 17:38:48
Fatih Erbakan'dan 'Suriyeli' çıkışı!

Habertürk TV canlı yayınında konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ABD ve İsrail’in Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti oluşturmak istediklerini ve alandaki boşluğun bu amaca hizmet ettiğini belirterek, "ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi şart. Burada tabii önemli olan nokta can güvenliğinin temin edilmesidir." dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Habertürk TV canlı yayınında konuştu.

Ülkemizdeki göçmen vatandaşlara ilişkin değerlendirmede bulunan Erbakan, "ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi şart." dedi.

'Önemli olan nokta can güvenliğinin temin edilmesidir'

"Bir an evvel derken sabahtan akşama, bugünden yarına otobüsler gönderelim demiyoruz." ifadesini kullanan Erbakan, şunları söyledi:

Bu konuda iktidarın Suriye yönetimi ile bir an önce masaya oturması lazım ve mültecilerin dönüşü için oradaki şartların uygun hale getirilmesi lazım. İran yönetimi de aracı olmaya hazır. Bunun artık başka çaresi yok.

Burada tabii önemli olan nokta can güvenliğinin temin edilmesidir. Esad’ın dönmeleri ile ilgili olumlu çağrıları var. İnatlaşmayı bırakıp ekonomik ve sosyal açıdan mültecilerin dönüşü ilgili bir an evvel bir plan program oluşturulmalıdır. Hep şunu söylüyoruz, "Bülbülü altın kafese koymuşlar illa vatanım demiş". Ben çoğunluğun da dönmek istediğini düşünüyorum.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zihin koydu

sahada daha fazla etkili olduktan sonra masa olur, çok toy laflar olmuş, yakıştıramadım. Erdoğa'nın gerçekten tırnağı olamayacak adamlarsınız...

Kemal

Türkiye bu yüzden ekonomi kötülesti.. Reis sirf imaji iyi olsun dünya bana iyi erdogan desin diye simsiki tuttuyor suriyeleri.. Ama ne yazik ki imaji sifirlanmis..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23