EYT yasası Ekim'de çıkıyor mu? Siyasi partilerden son dakika EYT hamlesi

Emeklilikte yaşa katılanların seslerine yıllardır kulak verilmiyor. Sayıları binleri bulan EYT mağdurları umut bağladıkları siyasi partilerden gelecek müjdeli haberi bekliyor. 24 Haziran seçimlerinde hiçbir partinin seçim beyannamesine girmeyen EYT sorunu, yeni yasama döneminin açılmasıyla birlikte çözüme kavuşacak mı merak konusu olurken, EYT için hem CHP hem de MHP’den son dakika atakları geldi. Peki yeni dönemde EYT sorunu çözülecek mi? EYT sorunu yerel seçimlerden önce çözülür mü? Siyasi partilerden birbiri ardına EYT hamlesi emeklilikte yaşa takılan mağdurlar için umutlarının hayata geçirilmesi anlamına mı geliyor? İşte EYT’de son dakika gelişmeleri

15 Ekim 2018 Pazartesi 09:30
EYT yasası Ekim'de çıkıyor mu? Siyasi partilerden son dakika EYT hamlesi

Emeklilikte yaşa katılanların seslerine yıllardır kulak verilmiyor. Sayıları binleri bulan EYT mağdurları umut bağladıkları siyasi partilerden gelecek müjdeli haberi bekliyor. 24 Haziran seçimlerinde hiçbir partinin seçim beyannamesine girmeyen EYT sorunu, yeni yasama döneminin açılmasıyla birlikte çözüme kavuşacak mı merak konusu olurken, EYT için hem CHP hem de MHP’den son dakika atakları geldi. Peki yeni dönemde EYT sorunu çözülecek mi? EYT sorunu yerel seçimlerden önce çözülür mü? Siyasi partilerden birbiri ardına EYT hamlesi emeklilikte yaşa takılan mağdurlar için umutlarının hayata geçirilmesi anlamına mı geliyor? İşte EYT’de son dakika gelişmeleri

Emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülüyor mu? EYT sorununa hangi parti el atıyor? EYT Ekim’de çıkar mı? Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum ne? Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili son gelişmeler. EYT mağdurları için CHP'den tüm siyasi partilere çağrı. CHP’li Özgür Özel, "Eğer Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) sözünde duracaksa, diğer partiler duruşlarını koruyorlarsa iktidara ihtiyaç olmadan emeklilikte yaşa takılanların (EYT) yüzünü 2 Ekim'de güldürebiliriz." açıklamasında bulunmuştu.

Emeklilikte yaşa takılanlar için partilerden son dakika hamlesi

CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti'nin emeklilikte yaşa takınanlara yönelik teklifleri ve önergeleri bulunduğunu anımsatan Özgür Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti'nin 290 vekili var, emeklilikte yaşa takılanlar sorunu çözülsün diyenlerin sayısı 310. Hodri meydan, hadi buyurun, 4 partinin kanun tekliflerini birleştirelim. 'İlla bizimki diyorsanız' sizinkini de birleştirelim, emeklilikte yaşa takılanlar sorununu 1 Ekim'den tezi yok gelin çözelim. Bu siyasi duruşsa, siyasi partiyse, logoları ampul değilse, onlar Erdoğan'ın kurşun askerleri değillerse, burada AK Parti'ye ihtiyaç yok. Af için AK Parti'ye ihtiyaç var ama burada yok, 301 milletvekili yetiyor, rahat rahat geçirebiliriz. Eğer MHP sözünde duracaksa, diğer partiler duruşlarını koruyorlarsa AK Parti 'ye ihtiyaç olmadan emeklilikte yaşa takılanların yüzünü 2 Ekim'de güldürebiliriz."

MHP’den EYT mağdurları için soru önergesi

Bir EYT hamlesi de MHP'den geldi. Temmuz ayında EYT için yasa teklifi hazırlayarak meclise sunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem bu seferde EYT mağdurlarının sesini duyurabilmek için yeni bir soru önergesini sundu. Arzu Erdem tarafından verilmiş olan soru önergesi direkt olarak konuyla ilgilenen Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a yazılarak konuyla ilgilenilmesini istedi. Bakan Zehra Selçuk da bu soru önergesini yazılı bir şekilde yanıtlayarak geri gönderecek. Çalışma Bakanı Selçuk'un Arzu Erdem'in EYT soru önergesine ne cevap vereceği merak konusu.

EYT konusunda İbrahim Kalın'dan son dakika açıklama!

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Ekim 2018 Pazartesi 09:30

YORUM YAZ

 • muhsinmuhsin1 ay önce
  akp ve mhp bu kanunu seçim öncesi çıkarmaz ise eyt den kesinlikle oy beklemesin. eyt ile dalga geçmenin bedelini sandıkta alacaklar. Bundan emin olsunlar.
 • FİLİZFİLİZ3 ay önce
  2019 MART SEÇİMLERİNE KADAR BU KONUYU NETİCELENDİREMEZLER İSE.SANDIKTA CEVABIMIZI VERELİM.SEÇİMDEN SONRA DİYE BİRŞEY YOK .SEÇİMDEN ÖNCE ALAMADIĞIMIZ HAKKIMIZI SEÇİMDEN SONRA ALAMAYACAĞIMIZI BİLİYORUZ.BİRDE BU ÜLKEYİ ONLAR YÖNETİYORLAR ÜLKE EKONOMİSİ NEDEN EYT YASASINI KALDIRAMIYORMUŞ AÇIKLAMA YAPILSIN BİR BİLANÇO SUNULSUN BİZE O KADARDA MAL DEĞİLİZ ANLARIZ
 • muhsinmuhsin3 ay önce
  Eyy MHP...söz verdik , takip ediyoruz, oldu olacak çıktı çıkacak cak cuk ... adam oyalamayı bırakın , icraata geçin. mart 2019 seçimleri yaklaşıyor. bu kanunun çıktı çıktı, çıkmadı sandığın dibine gömülürsünüz . bakın görün.
 • RecepRecep4 ay önce
  arkadaşlar biz halk olarak boykot etmesini bilmiyoruz yani nasıl diyeceksiniz her şeye zam yaptılar yani her şeyi dolara bağlamışlar başımızda hükümet yokki fırsatçılar türedi sebze,meyve ve marketlerdeki mallara kadar acaba bunda hükümetin payı varmı
 • YÖNETYÖNET4 ay önce
  BİZLER MÜLTECİ DEĞİLİZ SADAKA İSTEMİYORUZ ELİMİZDEN ALINMIŞ HAKKIMIZI İSTİYORUZ 40 YAŞINDA EMEKLİ OLALIM DEMİYORUZ YAŞIM GELMİŞ 52 YE 5 YIL YAŞA TAKILIYORUM..
 • mustafamustafa4 ay önce
  yasayı çıkaran oyu alır çıkarmazlarsa sandığa çok beklerler bizi
 • FİLİZFİLİZ4 ay önce
  BENİM HİÇ UMUDUM KALMADI ARKADAŞLAR.KEŞKE BÖYLE BİR SİYASİ OYUNUN İÇİNE BİZİM HAYALLERİMİZİ ALET ETMESELERDİ HER ZAMAN Kİ GİBİ KENDİ BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKACAĞIZ.MADEM BİZİM VEKİLLERİMİZ ,MECLİSİMİZ,BAŞBAKANIMIZ BİZİM HAKLARIMIZI BİZE İADE ETMİYORLAR,ETMEMEK İÇİN TÜRLÜ TÜRLÜ OYUN YAPIYORLAR.OY KULLANIP,KULLANMAMAK YANİ SANDIĞA GİDİP GİTMEMEKTE BİZİM HÜR İRADEMİZE KALMIŞTIR. BU SEFER BİZ ONLARIN HAKKINDA KARAR VERECEĞİZ YADA KARARSIZ KALACAĞIZ
 • süleyman körpisüleyman körpi4 ay önce
  bu işi ak parti cözmeli eger cözüme yanaşmazlarsa benim görüşüm alt kademe bel kemigi belediye secimlerinde yara alacağını sanıyorum
 • FAİK KÖKCÜFAİK KÖKCÜ4 ay önce
  (Editörden: Tüm yorumlarınız onaylanıp, yayınlanmıştır. Bilgilerinize...)
 • izciyimnetizciyimnet4 ay önce
  ÇÖZERSE REİS ÇÖZER. ÖYLEKİ 1999-2002 DE BOŞ BİR KASA VE DÜNYA BORÇ TESLİM ALAN AKPNEMA ÖDEMESİ YAPTI. 17 YILDIR DA NERDE BİR SORUNVARSA ÇÖZÜLDÜ. EYT MAĞDURLARI ERKEN EMEKLİLİK İSTEMİYOR. 1999 DAN ÖNCEKİ HAKLARININ VERİLMESİNİ İSTİYOR.
 • sema özdemir sema özdemir 5 ay önce
  Ak partinın meclis açılınca bu sorunu hemen çözeceğine inanıyorum. Ayrıca bayanlarda sigorta başlangıcıda ilk doğum yaptığı tarihe çekilmelidir. Güvenip inandığımız Ak parti bizibu konuda mağdur etmemelidir.
 • Murat KoçMurat Koç5 ay önce
  Ak Parti bunu diğer partilere bırakmamalı. İlk adımı kendisi atmalı. Yoksa çok büyük yara alır.
 • MİSAFİRMİSAFİR5 ay önce
  EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN ÇOĞU İŞSİZ İŞTE VEREN YOK ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN BU KONU İÇİN BÜTÜN SİYASİ PARTİLER BİRLEŞİP 1 EKİMDE MECLİS AÇILDIĞINDA BUNU ÇÖZMELİLER.İLK GÜNDEM MADDESİBU OLMALI.BU ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRILMALIDIR.SAYGILARIMLA..
 • akinakin5 ay önce
  "24 Haziran seçimlerinde hiç bir partinin seçim beyannamesine girmeyen EYT" demişsiniz. Bunu neye dayanarak yazıyorsunuz efendiler. MHP, CHP, İyi Parti, SP hepsi seçim beyannamesine EYT yi koydular. Sadece AK Parti seçim beyannamesinde EYT ile ilgili bir şey eklemedi. Lütfen bu şekilde düzeltme yapar mısınız?
 • A.MailA.Mail5 ay önce
  https://www.yeniakit.com.tr/haber/eyt-yasasi-ekimde-cikiyor-mu-511638.html ... Emeklilikte yaşa katılanların seslerine yıllardır kulak verilmiyor. Sayıları binleri bulan EYT mağdurları umut bağladıkları siyasi partilerden gelecek müjdeli haberi bekliyor. 24 Haziran seçimlerinde hiçbir partinin seçim beyannamesine girmeyen EYT sorunu, yeni yasama döneminin açılmasıyla birlikte çözüme kavuşacak mı merak konusu olurken, EYT için hem CHP hem de MHP’den son dakika atakları geldi. Peki yeni dönemde EYT sorunu çözülecek mi? EYT sorunu yerel seçimlerden önce çözülür mü? Siyasi partilerden birbiri ardına EYT hamlesi emeklilikte yaşa takılan mağdurlar için umutlarının hayata geçirilmesi anlamına mı geliyor? İşte EYT’de son dakika gelişmeleri.... 24 Haziran seçimlerin AK Parti hariç tüm siyasi partilerin seçim beyannamesinde #EYT ye yer verilmesi...
 • cumali tomocumali tomo5 ay önce
  haydi görelim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Şubat 2019