• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Evde ocak gözlerini 1 dakikada kendiniz bu şekilde parlatabilirsiniz hem de bu kadar basit! Yağlarından kurtaran formül!

Yeniakit Publisher
2023-11-24 17:52:00 -
Evde ocak gözlerini 1 dakikada kendiniz bu şekilde parlatabilirsiniz hem de bu kadar basit! Yağlarından kurtaran formül!

Dış yüzeyi yanan, is tutan, kararmış ve içi dibi kararan, kireç tutan, yağ lekesi tutmuş alüminyum, bakır, çelik çaydanlıkları evde temizlemenin ve parlatmanın en basit ve ucuz yöntemlerinden bazıları sizlerle hanımlar.

Çok çok önceden çaydanlıkların dış yüzeyi kalaylanarak temizleniyordu. Ama şimdi hem çaydanlıklar için kullanılan malzemeler değişti hem de teknolojiyle birlikte evde üretilen püf noktalar arttı.Kararan ve kireç tutan çaydanlığın dibini temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler sirke ve karbonat.
Kararan ve kireç tutan ocağıda temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler sirke ve karbonat.
Sürekli yemek pişen ocakların gözleri zamanla orijinal rengini kaybederek kararmaya başlar. Kötü bir görünüme kavuşan ocak gözlerini temizleme ve parlatma yöntemini bu yazımızda sizler için hazırladık.
Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu temizleyici ile ocak gözlerini ovalayarak ilk günki görünüme sahip olabilirsiniz.Kararmış Ocak Gözlerini Parlatma için Gerekli Malzemeler: 2 çay bardaği sirke 4 yemek kaşığı limon tuzu
Demirlerin üzeri geçene kadar su Beyaz sabun ya da arap sabunu Çelik tel

İlk olarak kararan ocak gözlerini çıkartıp eğer üzerinde çok katı pislik varsa çıkartıp bir kaba alalım. Üzerine de 2 çay bardağı sirke, 4 yemek kaşığı limon tuzu ve üzerini geçecek kadar kaynar su ilave edip bekletelim.
Bu işlemi akşamdan yapıp sabaha kadar bekletelim. Çok daha etkili olacaktır. Sabah olunca ocak gözlerini çıkartıp arap sabunu ve tel yardımı ile güzelce ovalayalım. Bu işlem sayesinde kararmış ocak gözleri ilk günki gibi pırıl pırıl olacaktır.

Bu işlemi bizzat kendim uyguladım ve çok iyi sonuç aldım, kefilim. Soru ve görüşlerinizi alt kısımda bulunan yorum kısmına bırakabilirsiniz.
Bir başka püf noktada porçöz denilen kireç çözücüyü bir miktar döküp, lekelere doğru sallayarak tuttuğunuz zaman bir müddet sonra kireç kalıntıları çıkacaktır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23