“Ettiğimiz duâlar neden kabul olunmuyor?”

Buhari'den rivayetle Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyuruyor, "Biriniz acele edip de 'Benim duam kabul olmadı'” demedikçe duası kabul edilir."

25 Ağustos 2019 Pazar 12:41
“Ettiğimiz duâlar neden kabul olunmuyor?”

İbrahim bin Edhem Hazretleri’ne sormuşlar:

– Ettiğimiz duâlar neden kabul olunmuyor?

Hazret buyurmuş ki:

– Hakk’ı bilirsiniz, buyruğunu tutmazsınız! Peygamber’i bilirsiniz, sünnetlerini yerine getirmezsiniz! Kur’ân okursunuz, fakat onunla amel etmezsiniz! Hak Teâlâ’nın nîmetlerini yersiniz, şükrünü edâ etmezsiniz! Cenneti bilirsiniz, onu kazanmak için gayret etmezsiniz! Cehennemi bilirsiniz, endişe duymazsınız! Ölüm vardır dersiniz, hazırlanmazsınız! Atanız-ananız ve ölülerinizi kendi ellerinizle kabre koyarsınız, lâkin ibret almazsınız. Böyle olunca bu kadar gaflette olan bir kimsenin duâsı nasıl müstecâb ola!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 12:41

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Eylul 2019