• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermenistan karıştı! Oraya girdiler

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Nikol Paşinyan karşıtı protestocular, hükümet binasını bastı.

Yeniakit Publisher
2021-03-01 12:21:00 - 2021-03-01 14:58:52
Ermenistan karıştı! Oraya girdiler

Ermenistan'da darbe girişimi sonrasında yeni bir hareketlilik başladı. Başkent Erivan'da bir grup protestocu, hükümet binasını basarak eylem gerçekleştirdi. Göstericilerin, "Paşinyan istifa, çek git" sloganları attığı ifade edildi.

Geçtiğimiz hafta ordunun Paşinyan'a verdiği muhtıranın ardından, kendisine yönelik bu açıklamayı darbe olarak nitelendiren Paşinyan halkı sokaklara çağırmıştı. Ermeni liderin son olarak bugün bir miting düzenlemesi bekleniyordu.

İskender füzeleri başını yaktı

Paşinyan'ın Rus balistik füzesi İskender hakkında yaptığı yorumların başını yaktığı belirtildi. Dağlık Karabağ Savaşından aylar sonra, Paşinyan'dan gelen İskender füzesi itirafının hemen sonrasında ordudan "istifa" açıklaması yapılmıştı.

Tepkiler dinmiyor

Ermenistan ordusunun çağrısıyla yeniden gündeme istifa talebi aylardır ülkede konuşulan en önemli mesele. Özellikle Erivan merkezli yapılan ve Azerbaycan karşısında Karabağ'da alınan tarihi hezimet sonrası artış gösteren istifa talepleri gün geçtikçe büyüyor.

Hemen her hafta polis müdahaleleriyle sonuçlanan ve arbedenin yaşandığı eylemlerde göstericiler, Başbakan Nikol Paşinyan ve beraberindeki hükümetin istifasını talep ediyor.

 Azerbaycan toprakları özgürlüğe kavuşturuldu

Bu tepkilerin en önemli sebebi de elbette ki Karabağ'da yaşanan tarihi hezimet. Yıllar boyunca işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarında hüküm sürmeye çalışan Erivan yönetimi, Azerbaycan'ın Türk topraklarını gasp etmiş, hukuksuzca el koymuştu. Son olarak Azerbaycan'ın çağrılarını kulak ardı eden Ermenistan yönetimine karşı 27 Eylül 2020 tarihinde bir operasyon başlatılmıştı.

Sayılı gün içerisinde tamamlanan bu operasyon ile Ermenistan işgali altındaki Azerbaycan toprakları özgürlüğe kavuşturulmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

emir

birbirlerini yesinler bunlar alçak müslüman ve Türk düşmanıdırlar unutmayın karabağı daha dün olmuştu
 • Yanıtla

Özcan çolak

Azerbaycan ordusu TAM teyakkuz durumuna geçmeli. Bu pislikler saldırır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23