Erdoğan Sıcak kimdir nerelidir? Erdoğan Sıcak öldü mü?

Bir süredir koah hastalığıyla mücadele eden Erdoğan Sıcak, yaşadığı sağlık problemiyle gündeme geliyordu. Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti. 79 yaşındaki Erdoğan Sıcak fenalaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Bir süredir tedavi gören usta oyuncu bugün hayatını kaybetti. Erdoğan Sıcak, ilk olarak bir döneme damga vuran 1975 yapımı Kaynanalar dizisinde rol almıştı. Peki, Erdoğan Sıcak kimdir, kaç yaşında?

12 Şubat 2019 Salı 11:12
Erdoğan Sıcak kimdir nerelidir? Erdoğan Sıcak öldü mü?

Bir süredir koah hastalığıyla mücadele eden Erdoğan Sıcak, yaşadığı sağlık problemiyle gündeme geliyordu. Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti. 79 yaşındaki Erdoğan Sıcak fenalaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Bir süredir tedavi gören usta oyuncu hayatını kaybetti. Erdoğan Sıcak perşembe günü toprağa verilecek. Erdoğan Sıcak, ilk olarak bir döneme damga vuran 1975 yapımı Kaynanalar dizisinde rol almıştı. Peki, Erdoğan Sıcak kimdir, kaç yaşında?

Erdoğan Sıcak kimdir?

Erdoğan Sıcak, 18 Ağustos 1940 tarihinde Bakırköy’de dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bakırköy’de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı.Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı. 1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen ‘in tiyatro okulunda eğitim aldı.1962/63 tiyatro sezonunda, Ankara Devlet tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago’nun İstanbul’da kurduğu topluluğa sınavla alınarak profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu. Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla ,önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi. Bu arada, birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı. İngiliz ,Alman,Fransız,Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bu güne kadar, muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı. Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi. Ödül almış mizah hikayeleri, şiirleri ve bestelenmiş şarkı sözleri de vardır.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 11:12

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ekim 2019