• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan piyon yemez, şahı mat eder! Salak mısın Soner?

Karanlık Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın, Barış Pınarı Harekâtı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki tarihi konuşmasını hedef aldı. Erdoğan'ın, Siyonizmin tarihsel seyrindeki değişmeyen en önemli amaçlarından olan Arz-ı Mevud'un hayaliyle tutuşan İsrail'e yönelik bütünlükçü hamlelerini kavrayamayan Yalçın, BM Genel Kurulu'nda PKK yerine neden İsrail'i eleştirdiğini sordu.

Yeniakit Publisher
2019-10-11 10:22:00 - 2019-10-11 14:54:51
Erdoğan piyon yemez, şahı mat eder! Salak mısın Soner?

Karanlık Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın, Barış Pınarı Harekâtı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'deki (BM) tarihi konuşmasını hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda terör devleti İsrail’in işgal politikasıyla ilgili yaptığı konuşmayı diline dolayan 'karanlık odacı' Soner Yalçın, Sözcü'de bugün çıkan “İkna etmelisiniz” başlıklı makalesinde, Erdoğan’a akıl vermeye çalıştı. Erdoğan’ın İsrail haritalarını göstererek ABD ve Batı’ya yönelik verdiği, “Amacınızı biliyoruz. PKK/YPG’yi maşa olarak kullanıp buraları da İsrail topraklarına katma niyetindesiniz ama buna izin vermeyeceğiz” mesajını anlamayan Yalçın, Arz-ı Mevud lejyonerliği yapan PKK’nın sahiplerinin ikna edilmesi gerektiğini yazdı.

Erdoğan'ın BM'nin 74. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, İsrail'in Siyonizm politikası gereği, Ortadoğu'yu baştan başa dizayn etme amacını bütün olarak değerlendirmesini kavrayamayan Yalçın, sorunu çapulcu bir terör örgütü olan PKK'dan ibaret görme gafletine düştü.

Erdoğan piyon yemez, şahı mat eder!

Barış Pınarı Harekâtı'nın, Siyonistlerin Theodor Herzl'den bu yana değişmeyen işgal planlarının Suriye'yi de içine alacak biçimde genişlemesine karşı yapılmış stratejik bir hamle olduğunu göremeyen Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, kuklalar yerine kuklaları oynatan İsrail'i hedef almasına anlam veremeyerek köşesini kahvehaneye çevirdi.

İşte Theodor Herzl'in asırlık Siyonizm haritası

Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl'in sınırlarını çizdiği Arz-ı Mevud, Türkiye'nin Hatay bölgesi ile Suriye'nin tamamını kapsıyor.

Soner Yalçın'ın o yazısındaki bölüm şöyle:

Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.

Aldı eline haritaları İsrail'in zulmünü anlattı.

"Mursi'yi unutmayacağız" dedi.

"Cemal Kaşıkçı'yı hep hatırlayacağız" dedi.

15 gün sonra...

Mehmetçik teröre karşı Barış Pınarı Harekâtı'na başlayınca Batı medyası ayağa kalktı. Batı kamuoyundan tepkiler yağdı.

Peki...

Eğer biz binlerce yıllık devlet isek...

Eğer bizi 17 yıldır yöneten iktidar varsa...

Şunu sormamız gerekmiyor mu:

15 gün önce Kuzey Suriye'ye operasyon yapacağınız belli idi. O halde siz dünya platformunu PKK/PYD katliamlarını anlatmak için neden kullanmadınız?

Elinize İsrail haritası alacağınıza, PKK'nın yaptığı Başbağlar Katliamını ya da öldürdüğü bebeklerin fotoğraflarını neden almadınız?

Başkentin göbeğinde IŞİD ve PKK terörünün gerçekleştirdiği canlı bomba katliamlarından neden bahsetmediniz?

Teröristlerin Suriye topraklarından gelip cinayetler işlediklerinin delillerini neden ortaya dökmediniz?

15 gün sonra operasyona gideceksiniz, dünya medyası orada siz ne yapıyorsunuz?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nadim hatipoğulları

DÜNYA MEDYASININ NE MAL OLDUĞUNU ZATEN BİLİYORUZ AMA SİZİN ONLARDAN DAHA AŞAĞILIK OLDUĞUNUZU BİLMİYORDUK ŞİMDİ MAL OLDUĞUNUZU BELGELEMİŞ OLDUK BİR İNSAN DİNSİZ OLUR KAFİR OLUR NE OLURSA OLSUN BULUNDUĞU ÜLKEYE HAİNLİK YAPAMAZ SİZİN GİBİ YAZARLARI ABD AVRUPA HELE SAVUNDUĞUNUZ İSRAİL BIRAKIN BÖYLE YAZI YAZMAYI DÜŞÜNMENİZE BİLE FIRSAT VERMEZLER.SİYONİST UŞAKLARI EMPERYALİZİM UŞAKLARI.
 • Yanıtla

Rasatcı

Dünyadaki tüm savaş ve sosyal çatışmaların sorumlusu, şeytana papucunu ters giydiren, peygamber katili Yahudi milletidir!.. Tarihi iyi okuyan anlar...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı