• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan, İsveç Başbakanını hizaya getirdi, PKK'lı vekiller çıldırdı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından açıklama yapan İsveç Başbakanı Andersson, Türkiye'nin taleplerine olumlu yanıt verdi. Andersson'un açıklamaları sonrası terör örgütü PKK üyesi vekil Amineh Kakabahev'den çılgına döndü.

Yeniakit Publisher
2022-05-23 07:48:00 -
Erdoğan, İsveç Başbakanını hizaya getirdi, PKK'lı vekiller çıldırdı!

Savaş nedeniyle NATO'ya katılmak istediklerini dile getiren Finlandiya ve İsveç'in önündeki Türkiye engeli, tüm dünyada yankı uyandırmaya devam ediyor.

Türkiye'nin İsveç'in terör örgütü PKK'ya verdiği desteği ve ülkeye koyulan kısıtlamaları kaldırma talebine karşılık açıklamalar peş peşe gelirken, İsveç Başbakanı Magdelena Andersson dün devlet televizyonu STV'ye açıklamalarda bulundu.

Andersson ayrıca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsveç'in NATO uygulamasına ilişkin bugünkü görüşmemizi takdirle karşılıyoruz. Barış, güvenlik ve terörle mücadele de dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin güvenlik endişelerini karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını açıklayan Andersson içeriden destek kaybetti.

Terör örgütü PKK üyesi İran asıllı vekil çıldırdı

İsveç Parlamentosu'nda vekil olan İran asıllı terör örgütü PKK üyesi Amineh Kakabahev hükümetten desteğini çekti.

Basına açıklama yapan Kakabahev, kendilerine verilen sözlerine tutulmadığını ifade ederek İsveç'teki gidişattan mutlu olmadığını söyledi. Kakabahev, "Eğer anlaşmaya uymazlarsa ben de önemli oylamalarda desteğimi çekeceğim" dedi.

'Her zaman olduğu gibi erdoğan'ın taleplerine boyun eğiyor'

Kakabahev dün sosyal medya platformu Instagram'dan da nefret kusmaya devam ederek, "İsveç, her zaman olduğu gibi Erdoğan'ın taleplerine ve açıklamalarına boyun eğiyor. Magdelena Andersson'un ve parlamentonun benim ve birçok özgürlük savaşçısının Türkiye'ye iadesi konusunda Büyükelçilik ve Türkiye'nin taleplerini göz ardı etmemeleri resmen bir skandal. Hatalı davranıyorlar." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ADİL

BU GAVURLARA GÜVEN OLMAZ YAZILI BİR ANTLAŞMA YAPMAK LAZIM AYRICA UYULMADIĞI TAKDİRDE YAPTIRIM YAPILABİLMELİ

Çetin

Hizaya geldi ; Türkiye’nin taleplerine olumlu yanıt verdi; anlaşılan veto etmeyeceğiz geri vites yapacağız
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23