Erdoğan düşmanı sözde sanatçılara tokat! ‘Görevleri sadece iktidara muhalefet etmek’

'Cumhurbaşkanına kim yakınsa eleştiriliyor' diyen sanatçı Hülya Koçyiğit, "Sadece biz mi, Cumhurbaşkanı'na kim yakınsa eleştiriliyor, bilmiyorum neden, ben de merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

24 Mart 2019 Pazar 16:12
Erdoğan düşmanı sözde sanatçılara tokat! ‘Görevleri sadece iktidara muhalefet etmek’

Sanatçı Hülya Koçyiğit, "Cumhurbaşkanına kim yakınsa eleştiriliyor. Bilmiyorum neden, ben de merak ediyorum. Sanatçı toplumun her alanındaki olumsuzluğa, her şeye eleştiri getirebilir. Onun için sanatçıya muhalif denilir. Görevi sadece iktidara muhalefet etmek değildir" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu'na konuşan sanatçı Hülya Koçyiğit, TRT 2’de 'Film Gibi Hayatlar' adlı bir program sunduğu için kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Semercioğlu'nun 'Filiz ve Türkan beni aramadı' başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

('Siz ve Orhan Gencebay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yakınlığınız gündemde…' sorusuna) Sadece biz mi, Cumhurbaşkanına kim yakınsa eleştiriliyor. Bilmiyorum neden, ben de merak ediyorum. Sanatçı toplumun her alanındaki olumsuzluğa, her şeye eleştiri getirebilir. Onun için sanatçıya muhalif denilir. Görevi sadece iktidara muhalefet etmek değildir. Ben kendi mesleğimle ilgili eleştirilerimi hep dile getirdim. İnsanların ruh dünyasını geliştirmek, kültürel ve sanatsal konularda daha verimli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu konudaki eleştirilerim de dikkate alındı. Ve beni Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu’na seçtiler. Yapılması gereken çok şeyimiz var.

('TRT’de program yaptığınız için gelen eleştirilere ne diyorsunuz?' sorusuna) Gülüyorum… Liyakata bakılıyorsa benim kültür sanat kanalına sinema programı yapmamdan doğal ne olabilir? Bu ülkede 50-55 senedir mesleğini yapan ve halkın gözünde saygınlığı olan sanatçıların bu göreve getirilmesi kadar doğal bir şey yok.

Mesele TRT ise… TRT kurumuna 2011 yılında program yapmak için müracaat ettik. Anadolu’daki kadınları tanıtmak üzerine kurulu bir programdı. Projeyi sunduk, cevap bile gelmedi. Sonra bir dizi projesi hazırladık, kabul edilmedi. Daha sonra Türkiye’nin girişimci kadınlarını anlatan bir program yapmak istedik, yine onaylanmadı. 8 senede kaç defa müracaat etmişim, kaç defa reddedilmiş?

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mart 2019 Pazar 16:12

YORUM YAZ

 • AliAli1 ay önce
  Bunların hıcbırıne ınanmayın. Kızları ogulları torununları Instagram sayfalarından en koyu AKPARTI dusmanlıgı yuapıyor, gezı olayındakı sosyal medya mesajlarını ınceleyın. Tabıı Hulya hanımın torunun esı Dırılısten bolum basına 150.000TL kazandıgı ıcın hıc seslerı cıkmaz, aksıne en buyuk ıktıdar destekcısı!?
 • orak çekiçorak çekiç1 ay önce
  tek suçu mason olmamak
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  Toptancılık her tarafta var. Her gurup kendini eleştirene düşman gözüyle bakıyor. Busht demişti, "Ya bizdensiniz yada düşman" diye.Böyle bir bakış açısı sanatçıyı boğar, düşünemez, nefes alamaz hale getirir. Hakiki sanatçı bağımsızdır, görünmeyeni görünür kılar.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ1 ay önce
  AKİL SANATCILAR VARDI BİRDE. PKK YI BİZE SEVDİRMEYE CALIŞMIŞLARDI.AÇILIM SURECİNİ HALKA YAYAMAYA CALIŞTILAR.AMA HALK BENİMSEMEDİ.BU AÇILIMCI YANCI SANATCILAR BOŞ İŞLERLE UGRAŞTI.
 • Osmanlı torunlarıOsmanlı torunları1 ay önce
  İktidarın çanağıni aldığın işler mutabakatında yaladigini okumuştum ,olsun sen olmasan başkası yalar.bir video vardı iyi bayramlar.
 • Ali06Ali061 ay önce
  Akit bunlar ailecek kapağı atmışlar sebde çıkmış haber yapıyorsun
 • bilobilo1 ay önce
  damadına o ballı ihaleyi vermeseydi reizi o kadar severmiydin acaba
 • SalihSalih1 ay önce
  Sayın Hülya Koçyiğit bu söylemlerinizden dolayı sizi takdir ediyorum .
 • hasanhasan1 ay önce
  damadinin antalyada aldigi ihalelerden dolayi olabilir mi
 • SertanSertan1 ay önce
  Çok güzel demiş evet ama hangi olumsuzluğa muhalif olmuş acaba.
 • Sertan Sertan 1 ay önce
  Çok guzel demis
 • ahmetahmet1 ay önce
  Sayın Koçyiğit sizin önce insan, önce vatan , önce vicdan, önce haktan yana cesaretli ve onurlu örnek duruşunuzu çok iyibiliyoruz ve sizi seviyoruz... Her fırsatta "demokrasi ve insan hakları" bahanesiyle ve "Türkiye ekonomisi çöküyor" yalanıyla algı operasyonu yapan Avrupa merkezli gazetelerin ne denli manipülatif çalıştığı bir kez daha gözler önüne serildi. İtalyan Gazeteci Ajansı’nın (AGI) Türkiye muhabiri Giuseppe Didonna, "Avrupa’da, Türkiye’yi eleştirirseniz makalelerinizi satmanız o kadar kolaylaşır." dediği gibi....KİFAYETSİZ MUHTERİS KARAKTERSİZ tiplerin davranışını da bu tespit açıklıuyor zaten... ateş dahi olamadıklarından cirmi kadar bile yer yakmıyor, tutnmuyor bu MANKURT-KOLONYALİST-VESAYETCİ ZİHNİYETLİLER her sektörde var...nesilleri tükeniyor, iyot gibi açığa çıkıyorlar artık...deşifre oldular:))
 • karadutkaradut1 ay önce
  hülya bacim seni kücük cocukkende seviyordum simdi daha coook seviyorum gönlüm senin gibi milyonlarca bacim olsun isterdim allah razi olsun senden.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019