Erdoğan: Bu kararı vermek zorunda kaldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'de milletvekillerine verdiği iftarda konuştu.

17 Mayıs 2018 Perşembe 20:59
Erdoğan: Bu kararı vermek zorunda kaldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleriyle yaptığı ifatrın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Erdoağan sözlerine 15 Temmuz'u hatırlatarak başladı. 16 Nisan halkoylamasından bugüne milletin desteği ile tarihi değişimi hayata geçirdikleirni ifade etti.

Erdoğan terör ile mücadeleye de değinerek ''Yurtiçinde terör örgütüne tarihi darbeyi vurduk. Kuzey Irak'ta 403 terörit etkisiz hale getirildi. Yurt içinde 303 terörist etkisiz hale getirildi. Bunlar 5 ay içerisinde yapılan operasyonlar.'' açıklamasını yaptı.

Zeytindalı operasyonuna değinen Erdoğan ''birkaç ay içinde burayı hallaç pamuğu gibi attık'' dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Erdoağan ''Meclis'te ortaya koyduğunuz dayanışma takdire şayandı. Milletimizin desteğini alarak tarihi değişimi hayata geçirdik. Anayasa değişikliğinin verdiğ imkanları kulanarak genel başkanklık görevini yeniden üstlendik.'' şeklinde konuştu.

İl kongrelerine bizzet katılmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı, ''51 il kongremize iştirak ettim. Ocak ayınca hayati bir adım attık. Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattık. ÖSO ile birlikte sürdürüğümüz bu harekatı dünyaya örnek olacak şekilde bitirdik.'' dedi.

ERKEN SEÇİM KONUSU

Erdoğan ''Erken seçim fısıltısı adete tüpten çıkan macun gibidir, bir daha eski duruma döndürülemez. Bizlerin nasıl hassasiyet gösterdiğini sizler de biliyorsunuz'' dedi ve milletvekillerinin henüz bir buçuk yıl olmasına rağmen ''millet için yaptıkları fedekarlığa'' dikkat çekti. Erdoğan ''Sayın Bahçeli'nin konuşmasını duyduğumuz an bu konuyu ülkemizin gündeminden çıkarmaya karar vardik. Bahçeli ile yaptığımız görüşmenin ardından 24 Haziran erken seçim tarihini milletimize açıkladık.'' dedi.

Erdoğan ''Benim gözümden 26. dönem TBMM 1. Meclis'ten sonra ikinci kurucu mecklistir. Sizler daha bismillah derken Türkiye'ye kaostan kurtardınız. Sizlşer darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler terör örgütüne sınırlarımızın içinde ve duışında dünyayı dar ettiniz. Kurucu sıfatını sizler hak etmeyecek de kimler hak edecek.'' şeklinde konuştu.

26. DÖNEM 2. KURUCU MECLİSTİR

Benim gözümden 26. dönem TBMM 1. Meclis'ten sonra ikinci kurucu mecklistir. Sizler daha bismillah derken Türkiye'ye kaostan kurtardınız. Sizlşer darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler terör örgütüne sınırlarımızın içinde ve duışında dünyayı dar ettiniz. Kurucu sıfatını sizler hak etmeyecek de kimler hak edecek.

''Önümüzdeki Pazartesi aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek'' diyen Erdoğan, adayların geceli gündüzlü sahada olacağını söyledi.

''Bu bayrağı dün başka arkadaşlarımız taşıyordu, bugün sizler taşıyorsunuz, yarın başka arkadaşlar taşıyacak'' diyen Erdoğan dava sahibi olmak özverili olmayı gerektirir vurgusunda bulundu.

''Her bir arkadaşımın vereceği katkıya ihtiyacımız var. Bir sonra ki seçimdeki bayrak değişiminde kendini yenilemiş tazelemiş arkadaşlarımızı tekrar göreve davet etmemiz gerekecek. Sizden ricam enerjinizi taze tutup göreve her an hazır olmanızdır.
Partilerde yapılan görevler bir bayrak değişimidir. Bu süreçte aramıza yeni arkadaşlarımız da katılacaktır.'' dedi.

''Aramızda muhakkak yeni arkadaşlarımız da yer alacak'' açıklaması yapan Erdoğan, Bazı arkadaşları tekrar göreve davet etmek gerekeceğini belirterek, vekillere ''kendinizi sürekli yenileyerek her an göreve hazır olun'' dedi.

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 20:59

YORUM YAZ

 • ENGİN CANENGİN CAN8 ay önce
  NE 2.KURUCU MECLİSİ YA. NEYİ KURDU ALLAH AŞKINA. DARBE GİRİŞİMİNİ,SAKARYA DUMLUPINAR KURTULUŞ SAVAŞLARIYLA BİR TUTMAK BENCE DOGRUDEGİL.YANLIŞTIR.Bİ ULKENİN Bİ KURUCU MECLİSİ OLUR. 2.3.4 DİYE GİTMEZ BÖYLE. LUTFEN ABARTMAYALIM.KENDİ DÖNEMİNİZİ ABARTMAYA HİC GEREK YOK.İNSANLAR KUTUPLAŞIYOR.HİC GEREGİ YOK.ULKEMİZİN KURUCU LİDERİ BELLİDİR.KURUCU MECLİSİ BELLİDİR.
 • ahmetahmet8 ay önce
  ne zamandan beri khk ile kanun değiştirerek çıkartarak kurucu olunuyor, ayrıca hangi devlet yıkıldı da kuruluyor
 • SelimSelim8 ay önce
  Demirtaş serbest bırakılsın diye açıklama yapan vekilinin de kulağını çekseydin.
 • İhsan Aydogduİhsan Aydogdu8 ay önce
  Her yerde hep konuşuyor ondan başkası konuşmuyor zaten

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019