• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan "Akşener'in talebini doğru bulmuyorum" demişti... Akşener'den flaş cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ABD ziyaretine dair talebini doğru bulmadığını söylemişti. Akşener, "İnşallah Türkiye'nin hayrına olur" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-07 16:38:00 -
Erdoğan "Akşener'in talebini doğru bulmuyorum" demişti... Akşener'den flaş cevap!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD'ye yapacağı ziyaretle ilgili, "İYİ Parti olarak dikkatle takip ediyoruz. Türkiye'nin çıkarlarının en üst seviyede korunması gerektiğini hatırlatmak isteriz." dedi.

Akşener, trafik kazasında hayatını kaybeden İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Seyfi Bayrak'ın cenaze töreninin ardından, kalp ameliyatı olan Çorum'un Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'i evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akşener, burada gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye yapacağı ziyaretle ilgili sorusu üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

"Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Erdoğan, biz de basından sizin gibi takip ettik, dün akşam saat 23.00 civarında Trump ile telefon görüşmesi yapıldığı ve ayın 13'ünde de gideceğini söyledi. İnşallah Türkiye'nin hayrına olur, hayrına sonuçlar çıkacak bir görüşme olur. İYİ Parti olarak dikkatle takip ediyoruz. Türkiye'nin çıkarlarının en üst seviyede korunması gerektiğini hatırlatmak isteriz."

Erdoğan: Doğru bulmuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına yönelik şunları söylemişti:

"Şu anda Sayın Akşener'in bu talebini doğru bulmuyorum. Biz bu adımı atmak durumundayız ve bu görüşmeleri asla kesemeyiz. En zor şartlarda bile bu görüşmeleri yapmak durumundayız. Şahsımla olmasa bile, burada Amerika dışı bazı ülkeleri konuşuyorum, bunlara da ilgili bazı birimlerimizin elemanlarını göndermek suretiyle, onlarla bile iplik inceliğinde dahi olsa, biz bu görüşmelerimizi yapmak durumundayız."

Akşener, ABD ziyaretinin gerçekleşmemesini talep etmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Isa

Allah yar ve yardımcın olsun Cumhurbaşkanım
 • Yanıtla

Tata Tonga

İmamoğlu na gelince randevu verilmiyor. Trump hakaret ediyor... görüşmeye gidiliyor...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23