EPDK’dan sanayiciye önemli destek!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından, sanayicinin OSB’lere yatırım yapması kolaylaştıracak ve sanayicinin rekabet gücünü artıracak bir düzenleme yapıldı.

15 Eylül 2018 Cumartesi 12:43
EPDK’dan sanayiciye önemli destek!

RESUL EKREM ŞAHAN / ANKARA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) sanayicinin doğalgaza erişiminin kolaylaştırılması açısından önemli bir düzenleme yapıldı. 13 Eylül tarihinde yapılan kurul toplantısında kabul edilen düzenleme ile Organize Sanayi Bölgeleri'nin (OSB) talebi halinde, doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından OSB’lerin içerisinde doğalgaz altyapısı kurulacak ve dağıtım faaliyeti yapılacak. Düzenlemeyle birlikte, sanayicinin OSB’lere yatırım yapması kolaylaşacak ve sanayicinin rekabet gücü artmış olacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi 12:43

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ocak 2019