• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Enes Kara'nın annesi ne dedi, ne konuştu? Enes Kara nasıl intihar etti?

Enes Kara hangi yurtta kalıyordu? Enes Kara neden intihar etti? soruları günlerdir internet üzerinden aranmakta. Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, bir binanın 7. katından atlayarak intihar etti. Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, “Evladımı ölüme sürükleyen cemaat değil, etrafındaki ateist arkadaşları oldu” dedi. Enes Kara üzerinden din düşmanları kinlerini kusmaya devam ederken, evladını yitiren Enes Kara'nın annesi Hatice Kara ilk kez konuştu. Peki Enes Kara'nın annesi ne dedi, İntihar eden Enes Kara’nın ne konuştu? Enes Kara nasıl intihar etti, neden intihar etti?

Yeniakit Publisher
2022-01-14 15:34:00 - 2022-01-14 15:38:48
Enes Kara'nın annesi ne dedi, ne konuştu? Enes Kara nasıl intihar etti?

Enes Kara neden intihar etti, Enes Kara kim yüzünden intihar etti? sorularına cevap Kara ailesinden geldi. Müslüman bir ailenin çocuğu olmasına karşın, bilhassa sol tarafından yapılan 'ateizm' propagandasının kurbanı olan 20 yaşındaki Kara, intihar etmeden önce çektiği videoda yaşama sevincini kaybettiğini ifade etti. Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, bazı medya kuruluşlarının intihar eden 20 yaşındaki evladı üzerinden yürüttükleri İslam düşmanlığına tepki göstererek, “Her anne-baba evladının vefatına üzülür ama bu üzüntünün yanında aile değerlerimize ve inançlarımıza saldırının olması bizi daha da perişan etti. Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu” dedi. 

Enes Kara'nın annesi ne dedi, ne konuştu?

AA'da yer alan son dakika haberine göre anne Hatice Kara, yazılı açıklamasında, oğlu üzerinden kamuoyu algısı yürütülmeye çalışıldığını savundu. Oğullarının acısını yaşayamadan çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını aktaran anne Hatice Kara, "Yobazlık ve gericilikle itham edildik. İnsaf sınırları aşılarak, katil olarak dahi itham edildik

Enes Kara neden intihar etti?

Evladını kaybetmiş acılı bir aile nazarıyla muamele görmemiz icap ederken, siyasi malzeme konusu edildik" ifadelerini kullandı. Ailenin avukatı Ömer Faruk Ceylan ise gazetecilere yaptığı açıklamada, Enes Kara'nın yaşadığı bunalım neticesinde intihar ettiğini söyledi. ”Olayın her yönüyle tetkik edileceğini aktaran Ceylan, "Enes Kara'yı alet ederek prim elde etmeye çalışanlara müsaade edilmeyecek. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından gerekli hukuki süreç takip edilecek." diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tokak

Hakikaten ailesi için çok zor bir durum. Rabb'im ailesine sabırlar versin .
 • Yanıtla

Murat

Bir kez imanlı bir kişi intihar etmenin, çok büyük bir günah hatta sonsuz cehennem azabı tehlikesi olduğunu bilir. Burda tedavisiz kalmış veya farkedilmemiş psikiyatrik bir ruh hastalığı olduğu ağır manik depresyon vs. yüksek ihtimal
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23