En çok istihdam sağlayanlar ödüllendirildi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 7’ncisi düzenlenen ‘İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla açıldı.

25 Nisan 2019 Perşembe 11:18
En çok istihdam sağlayanlar ödüllendirildi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 7’ncisi düzenlenen ‘İstanbul Kariyer ve İstihdam FuarıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla açıldı. Bakan Selçuk, açılışta yaptığı konuşmada; 2019’da, engelli, kadın, genç ve uzun süreli işsiz gibi toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde İstanbul’da İŞKUR aracılığıyla özel sektörde 377 bin vatandaşın işe yerleştirildiğini belirtti. Bakan Selçuk, “Sene sonuna geldiğimizde, işverenlerimizin desteğiyle 2 milyon 500 bin istihdam sözümüzü işverenlerimizin tutacağına inanıyoruz. Sadece İstanbul’da verilen söz 900 bin civarındaydı. 2019 bitmeden bu rakamı hedefliyoruz” dedi. Programda, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu da istihdamın önemini anlattı. Konuşmaların ardından, en çok istihdam sağlayan 5 firmaya katkılarından dolayı ödül verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:18

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019