e ihale giriş nasıl yapılır? Elektronik ihalenin (e-ihale) amacı nedir?

e ihale giriş, e ihale eşya, e ihale telefon, e ihale gümrük araba, e ihale gümrük telefon, e ihale ürünleri, e ihale sonuçlanan, e ihale gov tr araba. Peki Elektronik ihalenin (e-ihale) amacı nedir? 4458 sayılı Gümrük Kanunu ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu uyarınca tasfiyelik hale gelen eşyanın satışlarının elektronik ortama taşınarak satışlara katılan kişi sayısı ile rekabetin daha da arttırılması ve bu suretle tasfiyelik eşyadan elde edilen gelirlerin artırılması amaçlanmaktadır.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:09
e ihale giriş nasıl yapılır? Elektronik ihalenin (e-ihale) amacı nedir?

e ihale giriş, e ihale eşya, e ihale telefon, e ihale gümrük araba, e ihale gümrük telefon, e ihale ürünleri, e ihale sonuçlanan, e ihale gov tr araba. 4458 sayılı Gümrük Kanunu ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu uyarınca tasfiyelik hale gelen eşyanın satışlarının elektronik ortama taşınarak satışlara katılan kişi sayısı ile rekabetin daha da arttırılması ve bu suretle tasfiyelik eşyadan elde edilen gelirlerin artırılması amaçlanmaktadır.

Teminat işlemleri Halkbankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Katılım şubelerinden ve İnternet Bankacılığından yapılabilmektedir. Üyelerimizin para yatırabilmeleri için banka görevlisine Ticaret Bakanlığı e-ihale ödemesi yapmak istiyorum demeleri ve e-ihale uygulamasına kayıtlı bulundukları T.C. Kimlik numarasını veya tüzel kişi ise Vergi Kimlik numarasını beyan etmeleri gerekmektedir. Gün içinde 16:30 a kadar işlem yapılabilecektir. 

İhalesini kazandığım aracı nasıl teslim alabilirim?

İhaleyi kazandığımı nasıl öğrenebilirim?

Vakıf Katılım aracılığıyla e-ihale tahsilatları başlamıştır.

Vakıf Katılım aracılığıyla e-ihale tahsilatları başlamıştır. E-ihale üyeleri tarafından sistem üzerinde kullanılacak teminat ve satış bedellerini Vakıf Katılım şubelerini ziyaret ederek ya da internet ve mobil şube uygulamaları üzerinden yatırılabilecektir.

İhaleye girmek için teminat bedeli nereye yatırılır?

Elektronik ihaleye kimler katılır? e-ihaleye üye olmayanlar ihaleye katılabilir mi?

Elektronik ihaleye nasıl başvuruda bulunabilirim?

İhaleye girebilmek için gereken teminat tutarı ne kadar?

Elektronik ihaleye nasıl girilir? Elektronik ihaleye girebilmek için ne yapmam gerekiyor?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Eylül 2019