Dünya Kupası tarihinde ilk kırmızı kartı gösteren Türk hakem hayatını kaybetti

Dünya Kupasında görev alan ilk Türk hakemimiz olan Doğan Babacan hayatını kaybetti. 88 yaşındaki isim, Dünya Kupası tarihindeki ilk kırmızı kartı gösteren hakem olmuştu.

18 Mayıs 2018 Cuma 12:26
Dünya Kupası tarihinde ilk kırmızı kartı gösteren Türk hakem hayatını kaybetti

Türk futbol tarihine geçen ve Dünya Kupasında maç yöneten ilk Türk hakem olan Doğan Babacan vefat etti. Babacan, 1974 Dünya Kupasında yönettiği Batı Almanya - Şili karşılaşmasında çıkardığı kırmızı kartla Dünya Kupası tarihinin ilk kırmızı kartını gösteren hakemi olmuştu.

DOĞAN BABACAN KİMDİR?

Futbola 1946 yılında BeşiktaşGenç Takımı'nda başladı. Beyoğluspor, Karşıyaka, Kasımpaşa, Emniyet ve Hacettepe kulüplerinde futbol oynadı.

Münih 1972 Olimpiyat Oyunlarında ve 1974 FIFA Dünya Kupasında Hakem olarak görev yaptı. 1974 FIFA Dünya Kupası Batı Almanya–Şili maçında Şilili futbolcuya gösterdiği kırmızı kartla FIFA Dünya Kupası tarihinin ilk kırmızı kart gösteren hakemi oldu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 12:26

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019