Donald Trump sobelendi! Gizli belgeyi yanlışlıkla cebinden çıkardı!

Meksika ile gizli bir göç anlaşması yaptığını iddia eden ABD Başkanı Donald Trump, Meksika’nın inkâr ettiği anlaşmanın varlığını kanıtlamak için ceketinin cebinden belgeyi çıkarınca, yanlışlıkla anlaşmaya ilişkin detayları ortaya çıkardı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:37
Donald Trump sobelendi! Gizli belgeyi yanlışlıkla cebinden çıkardı!

Meksika ile gizli bir göç anlaşması yaptığını iddia eden ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın ayrıntılarını paylaşmayı reddettiği ve Meksika'nın inkâr ettiği anlaşmanın belgesini, Beyaz Saray önünde gazetecilere konuşurken ceketinin cebinden çıkarınca anlaşmaya ilişkin detaylar ifşa oldu.

2 kişinin imzası var

Fotoğraflanan belgede Meksikalı ve Amerikalı 2 kişinin imzası görülüyor. Ancak, basına sızan haberlerde, imzaların ülkelerin devlet başkanlarına, büyükelçilerine ya da yüksek seviyeli diplomatlarına ait olmadığı iddia ediliyor.

'Yük paylaşımı' ve 'mülteciler' gibi ifadeler bulunan belgenin, ABD'den sığınma talep eden Orta Amerika'dakilerin sığınma başvuruları değerlendirilirken Meksika'da tutulacakları ve Meksika'nın 'güvenli üçüncü ülke' statüsü kazanacağı ile ilgili olabileceğine değiniliyor.

Hangi bilgiler var?

Ayrıca, belgede, Meksika'nın hangi yasaların ve düzenlemelerin değiştirileceğine karar vermesi gerektiği ve bu düzenlemelerin önümüzdeki 45 gün içinde yürürlüğe girip girmemesi Meksika hükümetinin kararına bağlı olduğuna dair bilgilerin yer aldığından bahsedildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 12:37

YORUM YAZ

  • teomanteoman12 gün önce
    ABD yi ayakta tutan Meksikalılar..Meksikalılara çalışma izni verecekler fakat bunu kontrollü yapmak istiyorlar..Hiç uzak değil. ABD ya Çinin bir eyaleti olacak yada Meksikalıların olacak..
  • iskenderiskender13 gün önce
    kafa gitti yakında PATLAYACAK.Dökülen filistinli kanı bu sarı domuzu silip süpürüp götürecek.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019