Dolar 6 TL oldu, FETÖ'cü Michael Rubin yine sahnede! Ünlü ekonomistten Rubin gibilere tokat gibi cevap

TL'ye yönelik her saldırıdan önce sosyal medya hesabından bu operasyonların sinyalini veren Michael Rubin son olarak dün Türkiye'yi Venezuela'ya benzetmişti. Rubin'in Türk ekonomisine yönelik küstah sözlerinden sonra, dolar 6 TL'yi gördü. Bu durum akıllara, geçtiğimiz günlerde Türkiye'yi Venezuela'ya benzetenleri yerin dibine sokan Atilla Yeşilada'nın tokat gibi cevabını getirdi.

10 Ağustos 2018 Cuma 10:19

 yeniakit.com.tr  Pentagon’un eski çalışanlarından Michael Rubin, 15 Temmuz darbe girişimini 1 hafta önceden haber vermişti. Bir yazısında da terörist başı Gülen’den özür dileyen Rubin, FETÖ ile ABD arasındaki ilişkiyi gözler önüne sermişti. Aynı zamanda Rubin, Erdoğan düşmanlığı yaparak Gülen’ci teröristlerin yanında yer almıştı. Sosyal medya hesabı üzerinden sürekli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldıran Michael Rubin, dün attığı bir tweette Türkiye'yi Venezuela'ya benzetti ve hapse atılan FETÖ'cüleri savundu.

DOLAR’IN ANİ YÜKSELİŞLERİNİ HABER VERDİ

Bundan bir kaç hafta önce dolar 5 TL olmadan önce Rubin, sosyal medya hesabı üzerinden doların 5 TL’yi geçeceğini söylemişti. Rubin’in mesajının üzerinden yaklaşık 1 hafta geçmişti ki, küresel eşkıya TL’ye saldırarak doları 5 TL seviyesine yükseltti.

DÜN MESAJ ATTI, BUGÜN 6 TL OLDU

Dün yine sosyal medya hesabından Türk Lirası’na dair bir mesaj yayınlayan Rubin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da saldırmayı da ihmal etmedi. Rubin, hapse giren FETÖ’cüleri savunarak, “Erdoğan'ın dürüst uzmanları, eğitimli ve batıya açık bürokratları görevden almasından sonra Türkiye’nin yeni Venezuale olmasına şaşırmamak lazım.” diye yazdı.

 ATİLLA YEŞİLADA’DAN “YENİ VENEZUELA” DİYENLERE CEVAP

CNN Türk'ten kovulduktan sonra YouTube'da program yapmaya başlayan Nevşin Mengü, geçtiğimiz günlerde ekonomist Atilla Yeşilada'yı konuk etmişti.

Ekonominin değerlendirildiği programda; Nevşin Mengü, Atilla Yeşilada'ya Türkiye'nin Venezuela'ya benzeme ihtimalini sordu.

"KUSURA BAKMAYIN AMA..."

Atilla Yeşilada, “Kusura bakmayın ama ben bazı karşılaştırmaları çok yanlış buluyorum.” ifadesini kullandı. Bunun üzerine araya giren Mengü, “Tek lider, tek lider” dedi.

"RAKAMLAR ORTADA"

Ekonomist Yeşilada, şöyle devam etti: “Her lider tek lider değildir. Erdoğan'ı eleştiririm ama biraz da adil olalım. Orada petrole rağmen fakirleşme var. Biz ne söylersek söyleyelim; AKP, Türkiye'yi fakirleştirecek bir hareket yaptı diyemem. Ben bir ekonomist olarak, eleştiririm ama rakamlar ortadadır. AKP döneminde Türkiye daralmadı. Bu karşılaştırma adil değil.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 10:19

YORUM YAZ

 • Mustafa UluMustafa Ulu5 ay önce
  AKP SAĞLIK ALANINDA ADETA REFORM YAPTI=ÇOK GÜZEL...DUBLE YOLLAR YAPTI=ÇOK GÜZEL...BÜROKRASİYİ EPEY AZALTTI=ÇOK GÜZEL...ANCAK BU GÜZEL İCRAATLARIN DOLAR ATEŞİNİN GÖLGESİNDE KALMAMASI İÇİN ÇABA HARCANMALI Kİ, ÖNCEKİ BAŞARILAR ANLAMLI KALSIN...DOLAR I 4 TL DE SABİTLEMENİN YOLU TCMB NİN POLİTİKA FAİZ İNİ BU GECE 30 PUANA ÇIKARTMASIDIR...EE...NE DURULUYOR...GÖREVİ İHMAL SUÇU VARSA KESİLMELİDİR...
 • Mustafa UluMustafa Ulu5 ay önce
  USD 3 TL. den 5 TL. olmasını ENGELEYEMEMEK; 10 TL. OLMASININ DA ENGELLENEMEYECEĞİ SONUCUNU VERİR.HÜKÜMET DENEYİM ANLAMINDA ACEMİLER MANGASINA ÇEVRİLİRSE DAHA BETERİ DE OLACAKTIR. GERÇEK BU....ALİ BABACAN-MEHMET ŞİMŞEK İ KOLAY HARCAMANIN BEDELİ NEYMİŞ...TABİ ANLAMA KAPASİTESİ OLANA...
 • yavuzyavuz5 ay önce
  Fakir daha fakir zengin daha zengin bu nasıl bir şey !!!! Düzelme umudumuz yok çünkü satacak bir şeyde kalmadı galiba
 • FatihFatih5 ay önce
  Öyleyse ne duruyorsun ne bekliyorsun ananıda al git ozaman.
 • saddisaddi5 ay önce
  DOLAR 40 LİRAYA KADAR ÇIKACAK. DIŞARIDA İSTEYEN İSTEDİĞİ FİYATTAN ALIP SATSIN. içerde acilen kur sabitlemesine geçilmeli kur: 3 tl olarak hemde.... akp niye bekliyor? bilmiyor galiba. 2018 enfşasyonıu % 100 ü geçecek. Benzinin litresi 25 tl olacak. bekleyin. FAKAT ŞU PAPAZ İTİNİ HEMEN VURUN
 • İsimmisimİsimmisim5 ay önce
  fakirleştirmekle kalmadı zaten batırdı direk :)
 • ADAM OLUN ADAMADAM OLUN ADAM5 ay önce
  Kaybedecek birşeyimiz yok!  ...Rahibin kafasına!Kapat incirliği!Hem dünya 5ten büyüktür diyeceksin, hem heyet göndereceksin.Tükürdüğünü yalacağına dolar 10 lira olsun.Param kaybolsun haysiyetim onurum ezilmesin.ADAM OLUN ADAM.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  şimdi dolar hemen tepetaklak düşer bu açıklamayla ha ha ha. laf değil icraaat vede caaarrrrrrrrrrtttttttttttttttttt
 • NezirNezir5 ay önce
  YERİN ALTINDAYDI ÇIKTI ÜSTÜNE,….ZEHİR GİBİ GÜNLER HASRETİZ DÜNE…AH BİR GİDEBİLSEM DOĞDUĞUM GÜNE…ÖMÜR TÜKENİYOR AZ KALDI SÜRE….GİTTİ SECCADEMİZ GELDİ TABURE….BİZİ ÇOK ETKİLER KALEMLİ SÛRE….SONSUZ KUDRET HÜKMEDERKEN ÂLEME…ÖZELLİKLE YEMİN ETMİŞ KALEME….HÂL BÖYLEYKEN GEREK YOKTUR ELEME…
 • ihsanihsan5 ay önce
  bunlar vatan haini satılmış fetöcü rubinde fetöden rüşvet yiyen hain
 • NezirNezir5 ay önce
  Burada bir düzeltme yapmak gerekir, Rubin fetöcü değildir, feto rubincidir.
 • NezirNezir5 ay önce
  Gidişata bakıldığında şüphesiz ahir zamanın kahreden zulmünü yaşıyoruz.Sanki kendiliğinden oluyormuşcasına algılanıyor.Diller söylemiyor, vâka haline gelmiş hakikatleri kalemler yazmıyor, yazan kalemde susturulmaya çalışılıyor ve susturluyor.Ey insanoğlu,araştırın bunlar 14 asır evvel bildirilmişti, bundan sonrası da bildirilmiştir, yaşadıklarımız nasıl çıkmışsa, göreceksiniz yaşayacaklarımızda aynen çıkacaktır,elbette zalimin zulmü sona erecek işte sen o zaman kimden yana olduğunu göreceksin, o pişmanlığın telafisi yoktur. Bir kalem bilip de yazmıyorsa, hele bir de yazanı engellemeye çalışıyorsa onun hasmı kesinlikle ALLAH’dır.
 • hsyn2802hsyn28025 ay önce
  sonuç dolar hala yükseliyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019