Doğumun yaklaştığını anlamanıza yardımcı olacak 6 belirti

İlk aylar hızlıca geçse de ah o son zamanlar! Özellikle de gün saymaya başladığınızda zaman adeta durur. Peki, doğumun yaklaştığını hangi belirtilerle anlayabilirsiniz?

09 Ağustos 2019 Cuma 09:16
Doğumun yaklaştığını anlamanıza yardımcı olacak 6 belirti

Bir kadın için hamileliğin her evresi özel ve güzeldir. Anne adayı aylarca heyecanla evladını bekler, durur. Doğum zamanı daraldıkça anne bebeğinin geleceği tarihi merak eder. İşte, doğumun yaklaştığını gösteren 6 durum...

1.Kaslarınız doğuma hazırlanır

Doğuma kısa süre kala annenin vücudu kendini bu zorlu göreve hazırlar. Sırt ve belde meydana gelen ağrılar kasların kendini doğuma hazırladığını gösterir. Bu arada kramplar da sıklıkla yaşanır.

2. İdrara çıkma azalır

Hamilelik boyunca anneler genellikle tuvalete taşınır. Bu durum özellikle dışarı çıkıldığında kadınları bir hayli zorlar. Doğum yaklaştıkça idrara çıkma isteği de bir hayli azalır.

3. Karın düşer

Halk arasında 'karnın düştü' şeklinde ifade edilen durum da doğum habercisidir.

4.Rahim ağzının genişlemesi

Son ay doktor kontrolleri sıklaşır. Muayene sırasında uzmanınız rahim ağzınızın açılıp, açılmadığını kontrol eder. Rahim ağzında meydana gelen açılma doğumun en önemli habercilerindendir.

5. Nişan kanaması

Doğum öncesi gelen kanlı mukus tabakası da bebeğin 'ben geliyorum' çağrısıdır.

6. Doğum suyunun gelmesi

Doğumun geldiğinin en net habercisi hiç kuşkusuz doğum suyunun gelmesidir. Doğum suyu geldikten 24 saat içinde bebeğin doğması beklenir.  

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ağustos 2019 Cuma 09:16

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ağustos 2019