Seçim 2019 Sayfası

Doğal yöntemlerle diş beyazlatma

Dişlerinizde leke olup beyazlatmak için türlü yollara başvurmadan önce bu yöntemleri uygulayın. Vakit çok geç olmadan diş sağlığınızı korumuş olacaksınız.

14 Haziran 2018 Perşembe 23:04
Doğal yöntemlerle diş beyazlatma

 

 

DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN

Portakal kabuğunun iç kısmı ile 45 saniye boyunca dişlerinizi ovuşturun. Portakal kabuğunun beyaz kısmı, dişlerin daha beyaz olmasını kolaylaştıran bir madde içerir. Bu işlemden yarım saat sonra dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat ile kendi diş macununuzu hazırlayabilirsiniz. Çilek, doğal bir beyazlatıcıdır. Çilekleri ezip, karbonat ile karıştırın. Bu karışımı dişlerinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Bu işlemden sonra da yarım saat bekleyin ve dişlerinizi normal şekilde fırçalayın. Bu karışımı çok sık kullanmamaya dikkat edin. Haftada bir ve iki haftada bir kullanabilirsiniz.

Günde bir elma ve bir dilim papaya tüketin. Elma ve papayanın içindeki maddeler, dişleri beyazlatırken, diş etlerinin güçlenmesine de yardımcı olacaktır.
Dişlerinizi fırçalarken, diş fırçanıza bir miktar odun külü koyup dişlerinize yedirin. Bu işlemin hemen ardından ılık suyla temizlediğiniz dişlerinizi başka bir fırça ile fırçalayın.

Bir bardak kaynar suya, iki yemek kaşığı adaçayı ekleyin. Ilıdıktan sonra, her öğün sonrasında ağzınızı bu karışımla gargara yapın. Yemekten sonra adaçayı yaprağı çiğnemek de işe yarayacaktır.

İki yemek kaşığı oksijenli suyu, bir yemek kaşığı suyla karıştırın. Yumuşak pamuğu bu suyla ıslatın ve lekeli dişlerinizi bununla silin. Bol miktarda suyla ağzınızı çalkalamayı unutmayın.

Bir yemek kaşığı bira mayasına, 2 yemek kaşığı tuz ve biraz su ekleyin. Bu karışımı, diş macunu gibi kullanabilirsiniz.

İki dakika boyunca muz kabuğunun içiyle dişlerinizi ovalayın. Bu işlemi istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz. Muzun içindeki salisilik asit, diş minesini beyazlatmaya yardımcı olan bir maddedir.

Karbonat tozunu diş fırçanıza dökün ve dişlerinizi tek tek ovalayın. Unumsu yapısı nedeniyle uygulaması tuhaf olsa da, diş beyazlatmaya yardımcı olacaktır.

Yukarıda verdiğimiz tariflerden her biri, dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olacaktır. Fakat, karbonatın diş beyazlatmadaki en etkili yöntem olduğu, herkes tarafından bilinmektedir. Karbonat, diş beyazlatmada sağlıklı alternatiflerden biridir. Karbonatı diş macununuza ekleyebilirsiniz.

Bunun için, 1/4 yemek kaşığı kabartma tozunu bir bardağa koyun ve ıslak diş fırçanızı bu toza daldırın. Macun gibi dişlerinizi bu tozla fırçalayın.

Fakat bu işlemi ayda birkaç seferden fazla yapmamaya özen gösterin. Çünkü karbonatı çok fazla kullanmak, diş minenizde zarara neden olabilir. Azı karar, çoğu zarar ilkesii unutmayın ve uygulama yaparken dikkatli olun. Karbonatı 1-2 haftada 1 kez uygulayarak, dişleriniz beyazladıktan sonra ayda 1 kereye indirin.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 23:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019