• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Destici, 'zoruma gidiyor' dedi! "PKK'nın partisi HDP bile hazine yardımı alırken bize destek olunmuyor"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "PKK'nın partisi HDP bile hazineden yardım alırken bize bu yardımların yapılmaması her zaman çok zoruma gitmiştir." dedi.

2019-11-10 13:17:00 -
Destici, 'zoruma gidiyor' dedi! "PKK'nın partisi HDP bile hazine yardımı alırken bize destek olunmuyor"

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Alanya'da düzenelnen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu. "Devlet yardımı almadan tamamen kendi tabanının ve her seferinde tazelenen dinamik teşkilat yapısı ve mensuplarının gayret ve özverileriyle bu günlere geldik." diyen Destici, "Bu cümle her ne kadar basit gibi görünse de, sahici siyasette nadir görünen bir vakıa ve realitedir. Bizler 26 yıllık ömründe gücünü konjonktürden değil, milletinden ve ülke gerçeklerinden alan bir hareketiz. Diğer siyasi partiler gibi gücümüz zamanın şartlarına bağlı değildir. Bunun içindir ki gücümüz ve aziz milletimizin algısındaki muteber yerimiz her türlü olumsuz şartlara rağmen dipdiri durmaktadır." ifadelerini kullandı.

'Varlığımız boyunca engellemelerle karşılaştık'

Büyük Birlik Partisi'nin kurulduğu günden beri engellemelerle karşılaştığını vurgulayan Başkan Destici, şunları söyledi:

"Büyük Birlik Partisi zaman zaman, sahip olduğu 'maksimum potansiyeli' ve 'temiz, muteber siyasi parti' algısı nedeniyle, muârızları ve rakipleri tarafından her zaman, sağlıklı bir şekilde büyümesine ve toplumla kitlevî seviyede buluşmasına engel olacak engellerle ve sorunlarla meşgul edildi. İşte tüm bu olumsuz şartlar içinde dahi imkânsız sanılan işleri ve işleyişleri, reel politiğin tüm olumsuz dayatmalarına rağmen başardı. Her türlü tezgâhı, sahnelenen her çeşit oyunu ve en önemlisi kurulan tuzakları, “tuzak kuranların en hayırlısı olan” yüce Allah’ın izni ve yardımıyla bozdu."

HDP'ye yönelik sert ifadeler kullanan Destici, sözlerine şöyle devam etti:

"Hazineden yardım alamıyoruz. Genel zamanlarda alamadığımız gibi yerel ve genel seçim dönemlerinde de destek almıyoruz. PKK'nın partisi HDP bile devletten yardım alırken bize bu yardımların yapılmaması her zaman çok zoruma gitmiştir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

Vergilerimiz terör örgütü destekçilerine gidiyor...
 • Yanıtla

Derman

Sayın Mustafa Destici bey haklı o bir parti başkanı partisine yardım alamiyorsa, adil deyil lütfen böyle partilerin yamizda olmasını isteriz ,lakin yardımdan mahrum ederiz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23