• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Deprem habercisi kral ringa balığı tekrar ortaya çıktı

Japonya'da balıkçılar tarafından paylaşılan iki kral ringa balığının görüntüsü tüm Japonya'yı tedirgin etti.

2020-02-17 18:32:00 - 2020-02-17 18:34:53
Deprem habercisi kral ringa balığı tekrar ortaya çıktı

Japonya'da bir balıkçı, dün avlanırken, karşısına çıkan kral ringa balığının videosunu çekip sosyal medya hesabında paylaştı. Bu görüntüler kısa sürede yayıldı.

Japon mitolojisine göre; kral ringa balıkları yaklaşmakta olan bir felaketin uyarıcısıdır. Ne zaman görünse bir felaketin meydana geldiği ise yıllardır görülmektedir.

Dev bir kılçıklı balık olan kral ringanın boyu 10 metreye kadar ulaşabiliyor. Görünüşü ise yılana benzemektedir.

Son olarak 2011 yılında görülen kral ringaların ardından Büyük Tohuku depremi olmuş, 2010 yılında göründüklerinde ise tsunami meydana gelmişti.

Denizin derinlerinde yaşayan kral ringalar, çok derinde olduğu için deprem belirtilerini hissedip denizin üst yüzeylerine çıkabiliyor.

Kral ringa balığının depremle ilişkisi nedir?

Ryuganotsukai (Kral Ringa)'nin depremden kaynaklanan elektriğe tepki olarak yüzeye çıkması muhtemeldir.

Ryugu notsukai - Ryuganotsukai (Kral Ringa) uzun zamandır "büyük balık avının işareti" ve "depremin habercisi" gibi birçok yerde anlatıldı

Derin deniz balıklarına aşina olan Hokkaido Üniversitesi profesörü olan Dr. Kunio Amagaoka, "Balıklar aslında sıcak havzada yaşıyordu. Son zamanlarda yakalanamayan güney balıklarının Japonya Denizi'ne indiği yönünde birçok haber var. " diyor.

İngiliz bilim dergisi I, Science, 210 ila 910 metre derinlikte yaşayan Ryug-Notts'ın sismik aktiviteye duyarlı olabileceğini, ancak bilimsel alakalarının hala kanıtlandığını söylüyor.

Toplam uzunluk genellikle yaklaşık 3 m olmasına rağmen, maksimumun 11 m'ye ulaştığı ve 272 kg ağırlığında olduğu ve şu anda dünyadaki en uzun yaşayan teleost balığı olduğu bildirilmiştir.

Ryugu Notukai'nin Japonya ve dünyadaki büyük depremlerden önce yakalandığı veya ortaya çıktığı yönünde birçok rapor var. Akademik konular olmasa bile, derin deniz balıklarının yaşadığı yer, deprem belirtisinin hissedileceği yer gibi görünüyor, bu nedenle doğal hareketler normalden farklı olduğunda doğal afetlere dikkat edin.

Dünyada tropikal ve ılıman okyanuslarda yaşar. Derin deniz balığı olmasına rağmen, fırtınalı havalarda kıyıdan dışarı sürüklenir. Ryugu notsukai ekolojisi hakkında çok az şey biliniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Maho

Hepsi yalan bizim akitte bu hurafecilere benzemeye başladı galiba ÂLLAHIN emrini yaşamasan her türlü kiyamete hazır olun bu bir depremde ola bilir bu bir şavaşta ola bilir bu bir kıtlıkta ola bilir bu bir hartalık gani virüste ola bilir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı