Denetimler can yakıyor

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet BülentDeniz, Ticaret Bakanlığı’nın fiyat ve gramaj denetimlerinin can yaktığını kaydetti.

13 Ekim 2018 Cumartesi 10:24
Denetimler can yakıyor

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Bülent Deniz, Ticaret Bakanlığı’nın fiyat ve gramaj denetimlerinin can yaktığını kaydetti. Deniz, denetimlerin ve yaptırımların hem tüketicinin hem de ekonominin yararına olduğuna dikkat çekerek, “Ne var ki milyonlarca ürünü, yüz binlerce dükkânı kontrol etmek hiç de kolay değil. Daha çok görevli ile, yoğun ve yaygın takip yapmakta fayda var” diye konuştu.

Enflasyonla mücadele programı olumlu

Deniz, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nın da başlatılmasını olumlu ve önemli bir adım olarak yorumladı. Programın tüketici fiyatlarını bir miktar aşağı çekebileceğini savundu.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 10:24

YORUM YAZ

  • tanyeri17tanyeri175 ay önce
    tüketiciler birliği" derneğinde beraber yol aldığımız arkadaşım av. bülent denize selam olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019