Davutoğlu'ndan Başkan Erdoğan ve AK Partililere cevap geldi!

Ahmet Davutoğlu, kendisini isim vermeden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve parti içerisinde hainlikle suçlayan AK Parti'lilere cevap verdi.

23 Ağustos 2019 Cuma 22:43
Davutoğlu'ndan Başkan Erdoğan ve AK Partililere cevap geldi!

Sakarya Dostları Platformu’nda konuşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisi hakkında çok sert eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti içerisinde hainlikle suçlayan partililere cevap verdi.

"Kimse bana 'hain' diyemez"

Kim ne derse desin bu gidişe itirazımız var.” diyen Davutoğlu, “Ben bu ülkenin başbakanlığını yaptım. Seçilerek geldim kimse bana hain diyemez.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"AK Parti'ye 1 dakika durun, 1 dakika düşünelim dememiz gerekiyordu.

Daha önce de dile getirdik eleştirimizi. Ancak şimdi daha fazla konuşma vaktidir. İşleri düzene koyma vaktidir.

FETÖ taktikleriyle kimse kimseye kumpas kurmasın dedik.

Siyasi söylemi değiştirmek gerek dedik. Uzlaşmacı olalım dedik, ayrıştırmadan uzaklaşmalıyız dedik.

Kriz yoktur diyerek krizi unutturamazsınız. Krizi işin ehli insanlar yönetmeli dedik.

Sakarya'da da gördük ki, Sakarya'nın da bu gidişe itirazı var.

Bizi ihanetle tanımladılar

Ne dediler bize, hain dediler, ihanetle tanımladılar. Bu ülkenin başbakanına kimse hain diyemez.

28 Şubat döneminde, 12 Eylül döneminde mücadele ettiklerimiz de oldu ama bu topraklarda hiçbir başbakana hain denmedi.

Biz ne zaman ihanet ettik söyleyin. Meydan okuyoruz, meydan okuyoruz.

367 Kumpasıyla bu devlete kayyum atayanlara karşı mücadele ettiğimizde mi haindik?

Parti kapatılırken mi hain olduk?

One minute Davos'ta mı hain olduk?

7 Şubat 2012'de MİT krizinde bu ülkenin başbakanı hedef alındığında onlara meydan okuduğumuzda mı hain olduk

17 Aralık'ta Konya'da omuz omuza o hainliğe karşı geldiğimizde mi hain olduk?

Troll çetelerinin kumpaslarıyla bu ülke zarar görmesin diye başbakanlık görevini bırakırken mi hain olduk?

15 Temmuz gecesi halkı meydanlara çağırırken mi hain olduk?

Kimse ümmeti tekeline alamaz

Biz Ömer arıyoruz diyenlerin Hz Ömer'i hatırlaması gerekiyor. Ben siyasi hayatta dini kavramların kullanılmasına tümden karşıyım artık buna bir son vermemiz lazım.

Bu topraklarda yaşayan 81 milyon insan ümmetin bir parçasıdır. Kimse ümmeti tekeline alamaz.

Ümmet derken, biz yalılarda oturarak siyaseti dizayn edenlerden değiliz."

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Ağustos 2019 Cuma 22:43

YORUM YAZ

 • Ahmet DÖNMEZAhmet DÖNMEZ28 gün önce
  Sayın Ahmet Davutoğlu görevli olduğun vakitlere kimse hainlik ve ihanet içinde demiyor .Görevden alındıkdan sonraki tutumunuza dır eleştiriler .ip partisi ni kurdular üst akıl mhp zayıflatmak için şimdide size bir görev verildigi görülüyor sizdebakpartiyi zayıflataçak ve Recep Tayip Erdoğanı elini zayıflatıp Ülkeye diz çöktürmek istiyorlar .Siz hangi istikametini beyenmediniz Sayın Erdoganın devlet işine din işlerini kullanmayın söyleminiz var Sayın erdoğan yeni mi başladı veya takkiyemi yapıyor sizi dış işleri bakanı yaptığında ki aynı kişi deyilmi o zamanda söylemi farklımıydı evet farklı ydı o zaman dini söylemi yoktu diyorsanız şimdi sayın erdoğan takkiye yapıyor .Ama ben bilirimki 92yılından beri refah partisi döneminden bu yana aynı çizgisinde devam ediyor .Ama siz Sayın davutoğlu görevden alındıkdan sonra başka akımların sözleriyle ve onların dolduruşuyla gerçek kinliginizden uzaklaşıp görevdeyken eleştirdiginiz hdp nin belediye başkanlarını savunur hale geldiniz .Bu şekilde davranarak davanıza kendi kişiliginize zarar vermiş olmuyormusunuz bunun adı sizce nedir Büyk olan davaya fayda mı ihanetmidirSAYGILARIMLA.
 • HalilHalil28 gün önce
  Bazıları ağız dolusu sövüp hakaret etmeyi çok seviyor.Lütfen ağzımızı ve edebimizi bozmayalım.Mutlak haklı ahirette belli olur.Kendimizi hakikatin merkezi zannetmeyelim.Biraz insaf yahu!
 • osmanlıosmanlı28 gün önce
  prof olman her şeyi çok iyi bildiğin anlamına gelmiyor haiinlerin değirmeninde su olmaya çalışıyonr.t.erdoğanı yıkamayanların son umudu gibi çıktınız ortayakoltuk ihtiras iktidar ne ayaksın sen daha dün hocaydın ,danışmandın!! danıştılarda sana ne oldunur topu gibi 4,mly suruyelimiz oldugit hoca dağına üzüm yetiştir adamı hasta etme
 • Anigzel Anigzel 28 gün önce
  Sayın davutoğlu seçilmiş değilken atanıp sonradan seçildino zamanlar hain değildin koltuk gitti ve sen PKK HDP den medet umdun şimdi iş birlik ci yani hain oldun.
 • önce vatanönce vatan28 gün önce
  küçük enişte gocunmuş sen kimin kayığına bindiğini biliyormusun reisin gölgesinde geçinen makam mevki sahibi olanlar hainlik yarışına girmiş durumda insanda biraz ahte vefa olur
 • TITUSTITUS28 gün önce
  davuud davuudddd iblis biliyorsun ki cennetten kovulma, bu melun cennete ikendemi melun du davuuuudddddddd
 • Yolcu 1234Yolcu 123428 gün önce
  Evet söylediklerinin hepsi doğru ammma gelgelelim iğne size batınca bu söylemleriniz başladı fakat yinede buda önemli bir gelişme yalnız bu millete borcunuz var bu yaptığınız hataları düzeltmek de sizin işiniz kimle nasıl nerde ve ne şekilde yapacaksanız bu yapmış olduğunuz hataları düzeltin
 • Yolcu 1234Yolcu 123428 gün önce
  Evet söylediklerinin hepsi doğru ammma gelgelelim iğne size batınca bu söylemleriniz başladı fakat yinede buda önemli bir gelişme yalnız bu millete borcunuz var bu yaptığınız hataları düzeltmek de sizin işiniz kimle nasıl nerde ve ne şekilde yapacaksanız bu yapmış olduğunuz hataları düzeltin
 • mehmetmehmet28 gün önce
  ortaya konuşuyorum kim hainse ALLAH BELASINI KISA KISA ZAMANDA VERSİN ama ben reise ölümüne güveniyorum
 • TunaTuna28 gün önce
  Reisin ve ak kadroların gölgesini kendı gölgesi sanan çapsizlar. Reis olmasaydı genel merkeze kapıcı ve bekçi bile olamazdınız. Haddinizi bilin. Cumhur ittifakını zayıflatmak, bölüp parçalamak için feto alcaginin ortaya attığı bir projesiniz.
 • Ahmet DOMUZ DAN YANAMISIN???Ahmet DOMUZ DAN YANAMISIN???28 gün önce
  SENİN AÇIKLAMALARIN KONUŞMALARIN HDP Yİ CEZAEVİNDE Kİ TERÖRİST BAŞINI, SELO YU SEVİNDİRİYOR!!! SANA NE KAYYIM DAN??? SEN KONUŞUYORSUN KEMAL, MERAL, TEMEL ALKIŞLIYOR!! HATTA HATTA KARAYILAN AFERİN DİYOR !!! DAVUTOĞLU HDP KİMİ TEMSİL EDİYOR, PKK NIN OVA DAKİ HALİ DEĞİL Mİ? HDPKPYDYPGFTÖ ! AYNI DEĞİL Mİ? BUNLAR AMERİKA NIN KURDUĞU BESLEYİP BÜYÜTTÜĞÜ ÖRGÜTLER DEĞİL Mİ??? SEN BUNLARI SEVİNDİRİNCE ! ŞİMDİ SEN NE OLUYORSUN??? KENDİN CEVAP VER???
 • Leyla Leyla 28 gün önce
  Ulan vasıfsız herif sen kendini ne zannediyorsun .Reis senin kulağından tuttu hayalinde bile göremeyeceğin makamlarda vazife verdi hiç birinde de başarılı olamadığın gibi o makamlara adeta kabus yasattın çaktırmadan hayinliklerini devam ettin bizler vatandaş olarak bile senin hainlik yaptığı ni anlıyorduk Reis çekip alınca dahada hainleklerini surdurdun utan bi kere sen resmen hain değilde nesin. Kalkmış parti kuracakmış hadi ... ordan senomakamları hayalinde bile göremezsinşimdi esas görevin olan fetoya hizmetine devam et
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 28 gün önce
  Kimse sana hain demiyor ancak herkes sanadönek diyor..Koltuk gittikten sonra eleştiribaşladı.Keşkekoltuk gitmeden önceelestirseydiniz de kimse size dönekdemeseydi.Üsteliksen milletinseçtiğibaşbakanolmadıno çökeleştirdiğinSayınCumhurbaşkanıtarafındano makama atandın. SayınCumhurbaşkanının sesikisildigiiçinkonuşmayapamadığıKonya mitingindesen sahneye çıkmıştınhatırlıyorumgözünegirebilmek içinyirtmadiginyer kalmamıştı.
 • AliAli28 gün önce
  Seni aralarına alırlarsa İbradı ya git yerleş.
 • KocasolakKocasolak28 gün önce
  Safdan ayrılanın namazı fasit olur, imam yanlış okuyorsa SÜBHANALLAH dersin. İmam düzeltmiyorsa sen doğrusunu okumaya başlarsın ama, safdan ayrıldığın an namazın BOZULUR.
 • Salaedin SüleymanSalaedin Süleyman28 gün önce
  Hain değilsen, düneksin. Sizin gibiler REISE karşi şansinis olmadiğini bilerek particiklar kurursunus, amaç parçalamak.
 • AbdulvahitAbdulvahit28 gün önce
  Ahmet TAYYİP Bey seni başbakan yaptı, dolayısıyla sen seçilmedin . TAYYİP Bey olmasa seni hiç kimse tanımazdı.
 • AliAli28 gün önce
  Eeee O zaman mama vardı.tabiki her şeye evet diyordun.Şimdi mama yok hopluyorsun davutyan
 • turkturk28 gün önce
  DAVUT SEN OZAMANDA HAINDIN SIMDIDAHA COK... SEN OZAMAN GIZLENMIS PUSUYA YATMIS BIR HAINDIN... NEDEN SENI GOREVDENALDI REIS HAIN...
 • HikmetHikmet28 gün önce
  Karnı tokken horasanin itleride şükreder önemli olan koltuk gittikten sonra davaya sahip çıkmaktı koltuktayken yaptıkların la övünme onlar olsa olsa dalkavukluktur
 • Ahmet Olkan Ahmet Olkan 28 gün önce
  Sayin eski badbakan Davutoğlu,Sen o zamanlar sinsi bakislarinla ne oldugun belliydi. Senin baskinsolozun hazirladigim dosyayi alti su gectikden sonra bile gormek istemedi.simdi Sen de ayni sekilde sorunsuz davraniyirsunuz. Ne kadar da benden akademik olarak yuksek olsanizda, malesef poletikada sinifi gecmediniz ve bu kafayla da gecemiyeceksiniz. Neden? Cunku, askerimizin her gun savastigi teroristlere yardim edenlerle bir olursaniz isinizin ve dusuncelerinizin ne kadar bos, sorumsuz ve millet sevgisinden ne kadar uzak oldugunuzu gosterir. Nasihat almasanizda size sunu soylemek isterim. NEFSINE UYAN ALLAHA DEGIL SEYTANA UYMUS OLUR. Bu sozleri akliniz ve varsa kalbinizle beraber muzakere edip tekrar karar aliniz. Ha eger bu akilla devam edecemseniz? I zaman maglup olmaya gazirlanin, eger maglubiyeti seviyorsaniz sorun yok fakat nefsiniz maglubiyeti sevmez ve o zaman da siz tam yikilip bir hic olarak hayata devam edersiniz. Soyle bir formul var “Kalp - Ruh - Akil ve Nefs “ Bunlari idare edersaniz ancak basarili ve rahat olursunuz. Bu formul de ISLAM dadir. Batida degil. Unutmayiniz.
 • ÇetinÇetin28 gün önce
  Sen yıllan san biz ne yapalim hiç çırpınma milletin gözünden gönlünden düştünüz terörist görev den alınıyor genel Reise gönderme yapiyosun şehit yakını işten atılıyo ses yok ozaman ha insin.
 • yahya midyatlıyahya midyatlı28 gün önce
  vallahi Ahmet hoca, hoca diyorum ama artık dini anlamada gözümde hoca falan değilsin akademi yönden belki bir az hocalığın vardı ama onuda yitirdin sana şunu söyleyeyim. ben sadebir vatandaş olarak ilk başbakan olarak atanmadan önce seni akim üzerinden seni ilk sırada başbakan adayı olarak ben önerdim ama şimdi ben seni Ak Parti içerisinde oda temizlikçisi olarak dahil artık kabul etmiyorum artık sen düşün hainmisin değilmisin ona sen karar ver, ve bence dahada batmadan kabuğuna çekil ve otur oturduğun yerde ne senden ne de gül ve diğerlerinden hiç bir şey çıkmaz sadece ihanet ve hainlik çıkıyor şimdilik. hiç birinize de saygı duymuyorum.
 • CunhurCunhur28 gün önce
  Davıd bey siyasi ahmaksın.Hainsin Cumhur buna karar verdi.Sen başbakan olarak atandın.Seçilmedin.Reis toparladı.CHP nin kucağına bu ülkeyi teslim edecektin.O nedenle Hainsin.CHP çok. Mu uzlaşmak taraftarı KK denilen hain Reis söylemediği bir iftira veya küfür kalmadı. Hanginiz itiraz etti.KK isimli İngiliz Kemale bir tepki verdiniz mi?Bu bedenle hainsiniz.Kiminle ulaşacağım. Biz Cumhur'a uzlaşarak kıran kırana savaşarak yolumuza gideriz.Nankörler.Reis olmasa sen üniversitede bölüm başkanı bile olamazsın. Esad ile görüşünce Esad'in Reis'e gönderdiği mesajı neden vermedin.Esad David benimle görüşürken ABD'NİN Dışişleri Bakanı gibi davraniyordu demiş.İstediğin yerde konuş bu Cumhur ahmak değil. Gittiğin yerlerde üç beş kişi peşine düşüyorsa onlarda fetönün yellemeleri ve chp liliradır.
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc28 gün önce
  Hainin özelliği bu zaten kendisiniaynı safta gösterir.Zaten o gün kendini belli etse akpartide duramazdı. Aynı soru onada sorulmalı; Sen düne kadar akpartili değilmiydin şimdi neden karşısundasın, varsa davan içerde mücadele et.
 • Cüneyt Gündoğdu Cüneyt Gündoğdu 28 gün önce
  Hainlersiniz tabii yaptığınız ince hesaplarla akparti yi nasil boler parçalarız. Hinligindesiniz. Size o hesapları da yaptiran efendileriniz var muhakkak. Ama inşaallah Allah'ın izniyle başaramayacaksınız.
 • HarunHarun28 gün önce
  Dogru siz yalilarda oturanlarla degil pentagondakilerle oturup degistirmeye calisanlardansiniz
 • meleknurmeleknur28 gün önce
  DAVUTOĞLUNU BAŞBAKAN SEÇTİĞİMİZ ZAMANI ÇOK İYİ HATIRLIYORUM REİSİ ÇOK İYİ BİLDİĞİMİZ İÇİN ONUN BİZE SUNDUĞUNUDA BİZ REİS İSTEDİĞİ İÇİN SEÇTİK...
 • şenay doğanşenay doğan28 gün önce
  ben akitteki yorumları da okuyorum insanlar akpye müthiş öfkeli yorumlarını okuduğum insanlara hak da veriyorum ama şunu unutmayın akpyi akp yapanlar içinde siz de varsınız ve tövbe de etmediniz hem niye edeceksiniz ki siz hata etmediniz ki allaha emanet olun
 • AliAli28 gün önce
  Sende ya..ak çıktın merak etme sende boyunun ölçüsunu alırdin çok gördük senin gibi koltuk sevdalılarını
 • Şimdi döneklik yaparsan elbette tavırlar değişirŞimdi döneklik yaparsan elbette tavırlar değişir28 gün önce
  D.oğlu senden kaynaklanan bir durum
 • AK PARTİ DEMEK ERDOĞAN OYLARIAK PARTİ DEMEK ERDOĞAN OYLARI28 gün önce
  DEMEKTİR! Bu ADAM HALÂ ANLAYAMAMIŞ, KENDİ İSMİ İLE SEÇİLDİM SANIYOR, ZAVALLI AVUTOGLU FETÖ CÜ İŞ ADAMLARI NIN GAZINA GELİYOR. NEDEN FETÖ CÜLERİN BOL OLDUĞU ŞEHİRLERDE GEZİYORSUN? O MEYDANLARA CHP, MERALCİLER VE FETÖ CÜLER GELİYOR SENİ YANILTMASIN!!! SIRADA MANİSA BURSA DENUZLİ KAYSERİ Mİ VAR??? KENDİ AĞZIN İLE SÖYLÜYORSUN " ERDOĞAN İLE FETÖ CÜLERİN ARASINI BULMAYA ÇALIŞIYORSUN" SEN KİMSİN?? FETÖ DEN AÇIĞA ALINAN, ATİLAN ... KAÇ TANE YAKININ VAR? ALİ ABDULLAH BÜLENT..... HEPİNİZ AYNISINİZ FETÖ MÜCADELESİNİ YAVAŞLATMAK VE DURDURMAK! ASIL DERDİNİZ BU.
 • Güler GülerGüler Güler28 gün önce
  Hadi oradan hain adam sen başbakan olacak adammısın Erdoğan'ın yanlışların dan biride senin gibi hiç bı vasfı olmayan kişilere altın tepside başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığını altın tepside sundu sende ben başbakan oldum sanıyorsun çok yurekliyseniz er meydanına mertçe çıkın
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 28 gün önce
  Nesin başka senin başka hesapların varmış davutoğlu
 • Ke-mal Ke-mal 28 gün önce
  Hedefi 12 den vurdu hocam !
 • MkkMkk28 gün önce
  Geçeceksin bunları Davutoğlu .inan milyonların düşüncesi şu.sen tek başına bir hiçsin .amma Tayyip'le yan yana gelirsen o başka,o Zaman senin için duacıydım yine olurum.çünkü senin bu dünyadaki görevin bu,umarım hata yapıp dibe vurmazsın ahirettede hesabını veremezsin.
 • HüseyinHüseyin28 gün önce
  Sana verdiğim oy sana değil reise idi sen kimsinki sana oy vereyim reis olmasaydı Bakanlığı ve Başkanlığı rüyyanda bile göremezdin
 • BozoBozo28 gün önce
  Sen her zaman haindin seni biz anladık da ak parti geç anladı. Hain olmasan reisin karşısına cikarmisin be serefsiz
 • mehmetmehmet28 gün önce
  AHMET HOCA VALLAHI ISMININ KULLANIRKEN BILE UTANIYORUM. KENDINE BAK VE ALLAH ICIN SOYLE HANGI SECIMI KAZANDIN...SANA KIM OY VERDI, BEN O SECIMLERDE MONTREAL KANADADAN OTTAWA KANADA YA, YANI BASKENTE TURK KONSOLOSLUGUNA IKI SAAT YOLCULUK YAPTIM VE CEBIMDEN 200 DOLAR CIKTI,COLUK COCUK GITTIK VE BURADAN TURKIYEDEKI TUM HISIMLARIMI ARADIM VE REIS I DUSURMEK ISTIYORLAR DEDIM VE BIZZAT OY TOPLADIM...VALLAHI BILLAHI BIZ SANA OY VERMEDIK VE ASLADA VERMEYIZ.BIZ OYUMUZU AKP DE VERMEDIK BIZIM OYUMUZ REIS ICINDIR, CUNKU O UMMETIN TEK UMUDUDUR ...BUNU BEN DEGIL TUM AKP YE GONUL VERENLER SOYLUYOR , SADECE KENDI MEMLEKETIMDE SANA BOYLE DUSUNEN BINLERCE INSAN GOSTERE BILIRIM HIC BIR MENFAAT GOZETMEKSIZIN ECRINI ALLAHTAN AHIRETTE BEKLEYEREK...VALLAHI SANA ALI BABACANA, ABDULLAH GUL HIC OY VERMEDIK VERMEKTE.VERECEK BIR KOLUM VARSA ONU KESER ATARIM...ANLADINMI.SECIM KAZANDIM DIYIP GEZIP DURMA ORTALIKTA...
 • FatihFatih28 gün önce
  Biz seni Reyisin hatri için seçtik
 • Ali koyuncuAli koyuncu28 gün önce
  Bir konyalı olarak yemin ediyorum senden utanıyorum
 • Abuzer Polat Abuzer Polat 28 gün önce
  Hoca vallahi başkanının suçu yok yine kandırmışlar
 • SezaSeza28 gün önce
  H.in sin bu kadar
 • VatandasVatandas28 gün önce
  Senden lider olmaz. Dış işleri bakanlığına bütün kripto fetocular i kim yerleştirdi tabiki sizin eseriniz.
 • N. KandemirN. Kandemir28 gün önce
  Hain olmak için yalıda oturmak gerekmiyor. Hain her yerde oturabilir
 • emrah emrah 28 gün önce
  kusursuz bir kripto bence.
 • Leyla Leyla 28 gün önce
  O zaman da hayindin de çaktırmamak içinkonuşurken yılan gibi kivirtiyordun net konuştuğunu hiç bir zamanduymadıkönce sen fransaya ne için gittiğini bi açıkla,sözde mülteciler için merkelin yanına kaç defa gittinkaç para alıp geldin sıfır, biz seni Merkele aşık oldu zannetmegebaşlamıştıkREIS Baktı bir işe yaramadığını anladı ve ipini çekti. Nerdeyse Akp ye dibe vurduracaktin bu hainlik değilmi,sen vatandaşın uyuduğunu mü zannediyorsun
 • TürkiyemTürkiyem28 gün önce
  Ne desem boş maymun gözünü açtı
 • AvciAvci28 gün önce
  Rte hatirina oy aliyorsunuz oncekilerde suan mecliste olanlarda kendini fasulyeden nimet saniyorlar sikan parti kursun
 • Dadaş Dadaş 28 gün önce
  Ne başbakanı ilgili memurdun sen seçime girip başbakan olamazsın sonra kim ötekileştirmiş dört ateist ağzıyla konuşuyorsun sen 28 Şubata ne bedel ödedin 18 senedir kral gibi yaşıyorsun bedeli ben ödedim bir davam var diyip susup reise inanıp yolumuza devam ediyoruz
 • vatandaş rızavatandaş rıza28 gün önce
  Ahan da dedim. Sana kim rus uçağını vur dedi ?Avrupa birliği ile göçmen anlaşmasını bu kadar hızlı bir şekilde ülke menfaatlerini korumadan neden yaptın. Hain değilsen cahilsin. Cahilliğide sen kabul etmezsin,Hata ettim deme erdemini göster. Bu millet seni bağrına basar. Laga lugaya kelime oyununa gerek yok.
 • Arif Arif Arif Arif 28 gün önce
  Yazık sanaşimdi neden başbakanlıktan azledildin belli oldu sen bırakmadın reis seni azletti
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney28 gün önce
  Nefs bombasi elbett fitne atesine fayrap veriyor ki Turkiye yansin, kalipsiz adam...
 • Balyoz Balyoz 28 gün önce
  ...kendini BILMEZ çok bilmis münafik geri ZEKALI satilmis tasmali it ögretmen... bir ....birkaç günlük BASBAKANLIK yaptin ...iki... kimlerin SAYESINDE o aldigini oylari zannediyorsun sen satilmis tasmali parelelci DAVUTOGLU kimlerle BERABERSIN kimlerin dalkavuklugunu yapiyorsun ONUDA toplatilarinda millete MEDYAYA aciklama larda bulunsana bir kaç gün evvel DOGUDA terörist BELEDIYE BASKANLARININ GÖREVDEN ALINIP YERLERINE kayyum atanmasi ile ilgili ne demistin seçimle gelen seçimle gider Ulan pust SANAMI KALDI dag teröristlerini SAVUNMAK o senin savundugun terörist kardeslerin BELEDIYELERDE baskan atanir atanmaz fakir guraba çalisan ISÇILERIN islerini son versin belediyeden atilip YERLERINE benim ASKERIMI POLISIMI sehit Eden namussuz ermeni sünnetsiz yavur dag terörist lerini dagdan indirib BELIDEYEYE doldurup benim ÜLKEMIN BELEDIYESININ dag teröristleri kadrolari yönetecek sonra seningibi kendini BILMEZ ahlaksiz beyinsiz DAVUTOGLU diyecekki seçimle gelen seçimle gider hadi oradan Ulan serefsiz alçak okumussun ama Adam OLAMAMISSIN Ulan PEZO teröristleri SAVUNMAK SANAMI KALDI sizin gibi DENSIZLER alçaklar bir oy ugruna bütün sülalesini SATAR türkiyeyide SATAR onun bunun tasmali köpekleri OLMUSSUNUZ ULAN GERI ZEKALI man kafa daha dün milletvekili bile degilken Reis elinden TUTUP senin gibi NAMKÖRü kallesi DISISLERI BAKANLIGINA GETIRDI sonra sana BASBAKANLIK görevine getirdi ve seçimlerdede aldigini oy senin kendi çabalarinla aldigin oy degil DAVUTOGLU Reis hatirina verilmis oylar sanki ömrü boyunca çalismis çabalamisda bu ülkenin BASBAKANLILIGINI yapmisim kimse bana hain diyemez diyor su kabalagi bakin la havle vela kuvvete sen manyakmisin oglum git isine sahtekar hocamisin nesil terörist savunucusu fetöcü it sen ve sizingibiler hainlerin bir numaralisiniz hain ne demek KALLESLERIN NAMKÖRLER IN dik alasisiniz
 • selman selman 28 gün önce
  sen bu devrin sadettin kopegisin! sen hainden de öte halis bir munafiksin! sen kibriya cukuruna dusmus iktidar hirsi ile yanip tutusan zavalli bir gafilsin. ama her seyden ote sen, tam bir Hak ile batılı corba etme uzmanisin. insa Allah bu dunyada ektigin her seyi ahirette fazlasiyla alirsin. Allah svt seni ve senin gibileri islah etsin.
 • HakanHakan28 gün önce
  Demekki gizli hainmissin !
 • Hasanali koseHasanali kose28 gün önce
  Beki beyefendi ne demek istiyorsun sen basbakanliginida gordük senin ummetcilik ne demek soylermisin siz sizin gibiler makam icin can atiyorsunuzmumunu uc sey bozar beyefendi sizler bozuldunuz
 • BekirBekir28 gün önce
  Sen ve o sinsi aptallah gul dibine kadar sinsi ve h.insiniz...
 • fetösavarfetösavar28 gün önce
  yok canım sen süper brütüssün... hain falan değilsin. hainin karesisin....
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler28 gün önce
  Şuracıkta bu ithamlara maruz kalmanıza neden en az 5-10 esaslı uygulamanızı sayabilirim. Örnek,Sn Erdoğan'ın başkanlık planları net olduğu halde ve siz kendisinin refiki ve danışmanlığından, bakan ve başbakan olmuş biri olarak, döneminizde bu hedefi uykuya yatırdınız ve kendi refikleriniz ile CHP koalisyonu dahil denemediniz mi? Bu size olan güvene ve itimata rağmen bir ihanet değil mi?
 • HacıHacı28 gün önce
  Yahu bu adamı seviyorduk, adam kafayı yedi. Lafa bak " Van minutu tuttuğumuz için mi hain olduk." Kime söylüyor, Van minutu diyene.... Allah akıl fikir versin.
 • Konya’dan Konya’dan 28 gün önce
  Sen seçilmedin reis seni seçti sana bi şans verdi sen kendini reis sandın biz oyumuzu reis e attık.kim bilirdi seni evvelden Konya’da.nerdeydin reis den önce.denecek çok laf var sen Konya yı bi gez.
 • Y. ErcanY. Ercan28 gün önce
  Söz konusu vatan olunca , 3 belediye kayyum olayı hakkında seçimle geldiler sandikla seçildiler, vs TERORİSTleri koruma amaçlı fikirler bir TERORİSTi korumaktır tabiki hainliktir.............. isanlargeçmişiyletakdir veya tektir, bu günkü hal ve hareketiyledeğerlendirilir , ancak sn Davutoğlu do tiviti ile TERORİST yandaşı havasında görüntü vermiş oldu... Vatan söz konusu ise gerisi teferruatdemesi beklenirfi ...yok efendim sandık seçim demokrasi vs sözleri hiç kabul edilemez ..
 • NadirNadir28 gün önce
  Dün dedigini bu gün inkar eden adama nasıl güvenelimyazık keşke hoca olarak kalsaydında gavurun vagonuna binmeseydin yazık hoca sana güller zaten ikinci defa cumhurbaşkanı olamadı fiye gavurun vagonuna binmişti yazık bu ülkeye kolduk ugruna bu vatan bu kadar kolay harcanmaz Birde ölmeyeceginizi zannediyorsunuz herhalde ben hatırlatayım ölüm var ölümbiz sizden ahirette davacıyız Bu dünyada size nirşey yapamayız ama Ahirete Davamızın hakimi Allah cc adil olan Allah cc dan sşzden davacı oldugumuzu şimdiden söyleyelim hakkımıda helal etmiyorum Hakkımı Allah cc devrediyorum şşmdi siz düşünğn eger ahirette inanıyorsanız
 • MehmetMehmet28 gün önce
  Yahu kardeşim bu vatan için kim hayırlı işler yaparsa hepsinden Allah razı olsun temeli değil miyiz insanları karalamak Tan ziyade projeleri var mı planları var mı hayırlı işlerde yarışacaklar mı ona bakmak lazım hiç kimseye küçümsememek lazım çok ağır eleştiriler yapıyorsunuz
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler28 gün önce
  "FETÖ taktikleriyle kimse kimseye kumpas kurmasın dedik"Davutoğlu'nun konuşmasından alıntı bu cümleye biraz takıldım! Yani biz kumpas kurmayalım, siz de kur mayın kavlinden bir itiraf cümlesi mi? Yoksa FETÖ denen usulleri uygulayan çok aktör var imasıyla FETÖ konusunu genele yayıp önemsizleştirme çabaları mı?
 • uyan tcuyan tc28 gün önce
  yahudi davitin oğlu david oğlu
 • ŞamilŞamil28 gün önce
  Ey Davutoğlu başbakanım diye hava basıyon.Acaba seni koltuğa oturtan kimdi.Kendi kalite ve başarın olarak mı görüyon.Hayır bu memlekette seni tanıyan da yoktu bilende.Seni adam edip piyasaya çıkaran haketmediğin halde başbakanlık koltuğuna oturtan Tayyip Erdoğana ihanet ettin.Aynı kankan Gül gibi.Hain darbede kankan Gül ve sendik duramadınız.Fetoşa ve hainlerine terörist diyemediniz.Ancak kayyum atanan hdpkk lı hainlere dakikasında sahip çıktınız.Kankan abdullah ile attığınız twetlerin saatleri bile aynı.Velhasılı kelam sizi adam eden (makamlarla adam olunmaz) adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğana ihanet ettiniz.Kuracağınız partinizleboyunuzun ölçüsünü alacaksın. Bakalım çapın ne kadarmış.
 • MücahitMücahit28 gün önce
  HA.NSİN HEMDE NE H.İN
 • Gül Gül 28 gün önce
  Sen siyonistlerin ve haçlıların beslemesisin,sen ... bir fetöcüsün davutoğlu senin allah belanı versin inşallah
 • Vatan sag olsunVatan sag olsun28 gün önce
  Simdi yeni partiyle akp oylarini parcalamaya tesebbüs den Yani abd, ab, israilin yapamadiginiYapmaya calisman seni hainlerin hainligini yaptin hala anlamadin muGül babacan davutoglu haindir
 • yorumcuyorumcu28 gün önce
  Libya tezin çöktü, Suriye tezin çöktü Irak tezin çöktü, Türkiye'yi ateş içine attın. ABD ile dost olup her komşuyla düşman ettin, hain miydim o zamanda diyorsun. De bakalım. Bu her tarafı ateş altına atıldığında Dışişleri Bakanı, Başbakanı kimdi? Türkiye'nin yanlış dış politikalarının en büyük müsebbibi sizsiniz. Parti kurup bölmeye çalışacağınıza tövbe edin.
 • okurokur28 gün önce
  Helal olsun.dobra konuştun.ikiyuzlu siyasetçilerin maskesini indirdin.Kalbimiz ve duamiz seninle.ilkeli siyaset istiyoruz. koltuk derdine düşenlerin degil
 • SaraylıSaraylı28 gün önce
  Ahmet beyde prim yapmak için yalı saray demeye başladı
 • AliAli28 gün önce
  Bir insana ihanet etti denmesi için önce bizimle beraber olması bizimle beraber savaşması lazım, yoksa önce bizimle olmayıp karşı durana hain denmez,o zaten karşı saftadır.
 • Osman K.Osman K.28 gün önce
  Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az demişler. Anlıuorlar da yozlaşmanın dönülme noktasından çoktan geldikleri için artık anlamamamzlıktan geliyorlar. Başka bir deyişle, suç üstü yakalnsanız bile yavuz hırsız olduğunuz zaman ev sahibini bastırma yoluna gidersiniz.
 • MuratMurat28 gün önce
  İktidar olamayacağını bal gibi biliyor. Bile bile, Ak Parti'den ne koparır da, iktidara gelmesine engel oluruz hesabı yaptığı için haindir! Yani önce baksın kMüsteşardı, baş bakan oldu. Öpsün, başının üstüne koysun. Yapabileceği başka işler de var. Sessiz-sakin hocalığa devam etsin. Kendisinde liderlik yapacak unsurlar da yok zaten.
 • hizipsavarhizipsavar28 gün önce
  o gün değilsen bugünsün. 50 yıl namz kılarsın bir saniyede dinden çıkar kafir ölürsün. geçmişin seni kurtrmaz. eleğine su talıdıkalrına iyi bak.
 • klmklm28 gün önce
  Adamın , arkadaşınkişinin ne olduğu iyi ve rahat zamanda kesinlikle anlaşılamaz. Ancak zor sıkıntılı ve müşküklatlı dar zamanlarda anlaşılır.
 • İlhami babaİlhami baba28 gün önce
   sen o zamanda h.indin ama bilemedik özür diliyoruz senden h.in
 • HaticeHatice28 gün önce
  Demekki icinizde bir fesatlik varmiski sonradan aciga cikmis aslinda bu ulkeye ucunuzunde oyle ahim sahim bir hizmetiniz yok dusunuyorum dusunuyorum bulamiyorum bu ulkeye projeleri ve hayata gecirdikleriyle en buyuk hizmet binali yildirimindir ulastirma bakanligi doneminde cizdigi projeler ve hayata gecirilen o kadar hizmet varki ama bu ulke onun hizmetlerini takdir etmedi ona cok uzuluyorum ama gecte olsa hak yerini bir gun mutlaka bulacaktir
 • Muammer Muammer 28 gün önce
  Seçilerek geldin doğru ama tayyip baba dediği için sana oy verdik nankör lük yama
 • AKGÜNAKGÜN28 gün önce
  sizin hainliğiniz varsa,vardır demiyorum,sizin dönemizdeki genel seçimde ak partinin oyu nu düşürmesini sağlayıp, siyonistlerin başına çöreklendiği chp yle kolisyon yol açmak istemendir, avrupayla işbirlğini, borsanın sürekli gerilemesini, faizin yükselmesini, terör örgütleriyle tv lerde boy göstermeni,bunlar ve nicelerini saymıyorum.
 • O.ural.O.ural.28 gün önce
  Hadi ordan dönek insan kan kusar kızılcık şerbeti içer ama bilerek ama bilmeden şer güçlere hizmet etmez hiç konuşma
 • Hasan Hasan 28 gün önce
  Akp liler herkese hain der gün olur kendinden olana bile derler yeni moda herkes terörist ilan edilebilir
 • TEOMANTEOMAN28 gün önce
  iktidarın elden gidince hain oldunuz hiç boş yere konuşmayın başbakanken hdpkk ile mücadele ettin iktidar gidince üç beş oy için hdpkk nın yanındasın demek ki belli bir duruşunuz yok .
 • BahattinBahattin28 gün önce
  Makam koltuk nelere kadirsin.Davutoglu agzinla kus tutsan dahi adin daima davasindan dönen olarak anilacaksin,koltukta otururken iyiydi ,Abdullah gül de Davutogluda parti kuracak diger kiside yanlis yoldasiniz,Türk Milleti vefalidir ve Türk Milleti Reisi kolay kolay terketmez cünkü Reis Ülkemiz icin cok seyler yapti sizde Reis sayesinde biryerlere geldiniz,oysa sizde düsen söz suydu diycetiniz Reis bizi makam sahibi yapti simdi baskalarida hizmet etsin diycektiniz, AKP de bir bir bakandi yanilmiyorsam demistiki bundan sogra bana görev olarak cam sileceksin derseler cam silerim demisti ne güzel bir söz Davutoglu sen böyle demen gerekirdi,Abdullah gül zaten oldum olasi karanlik bir tip,size Reisin sözüyle bitireyim,Zalimlerin plani varsa Allahinda bir plani var,saygilarimla
 • İbrahim akİbrahim ak28 gün önce
  Adam öldürene kadar katil değilsin ama cinayetten sonra katil olursun cinayetten önceki masumiyet artık kalmaz
 • BedriBedri28 gün önce
  Ne yaptın sen. iyi bir şey yaptığını zannediyorsun. Nefsine uymada fitne ve fesadın bu kadarçok olduğu bir zamanda. Kelime oyunları ile milli bir duruş sergile ikilik çikarıyorsun.
 • Oktay Oktay 28 gün önce
  Davut aga sen atamayla geldin secimle gelseydin baskanligibasbakanligi birakip gitmezdin senin yerine elitasi gosterse o basbakan olurdu neden kactin
 • DAHA GEÇEN HDP VALİLERİNİ SAVUNDUĞUNDADAHA GEÇEN HDP VALİLERİNİ SAVUNDUĞUNDA28 gün önce
  Yakın zamanda hainliğini kanıtladı!PKK savunucuları HDP valilerini savunurken
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu28 gün önce
  Haınlık zaten en zor anlarda ortaya çıkar yoksa ballı böreklı durumda çıkmazki.
 • Malatya lı Malatya lı 28 gün önce
  Sende kendini bi .. sanıyon davutoğlu ekmek yedin çana şıçma senden bi halt olmaz konuştukça batıyosyn ilk uçakla git penselivanyada ki papazın yanına
 • BelcikaliBelcikali28 gün önce
  Hainin daniskassisin hainsin firavun hain

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019