• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Darpçı İsmail’e tanıdık avukat

TV’de kadınlar üzerinden duyar kasan ikiyüzlü haber sunucusu İsmail Küçükkaya’nın avukatı ‘tanıdık’ çıktı. Ekranlardan “Kadına el kaldıran şerefsizdir” deyip, yıllarca öğretmen eşine hem psikolojik hem fiziksel şiddet uygulayan Küçükkaya’nın sözcülüğünü, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un da avukatlığını yapan ‘aile düşmanı’ İlkay Sezer’in üstlendiği öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2020-08-06 09:44:00 - 2020-08-06 11:19:30
Darpçı İsmail’e tanıdık avukat

 Mustafa Durmaz  İstanbul 

Yalan medyasının amiral gemisi olarak anılan Fox TV’de kadınlar üzerinden duyar kasan haber sunucusu İsmail Küçükkaya’nın avukatı ‘tanıdık’ çıktı. Televizyon ekranlarından “Kadına el kaldıran şerefsizdir” deyip yıllarca öğretmen eşine hem psikolojik hem fiziksel şiddet uygulayan ikiyüzlü Küçükkaya’nın sözcülüğünü, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un da avukatlığını yapan İlkay Sezer’in üstlendiği bildirildi.

Dayakçıyı savundu

Eşine her türlü zulmü reva gören Küçükkaya için cüppe giyen İlkay Sezer’in “twitter.com/ilkaysezerav” uzantılı sosyal medya adresinde ise savunduğu ilkelerin tam tersini duyuruyor.

Avukat İlkay Sezer, Fındıklı Belediyesi tarafından 16 Nisan’da, “Yurttaşımız #GamzePala’nın çalıştığı ve katledildiği Öğretmenevi önüne Fındıklı Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Kadın Meclisi, AKP, CHP, İyi Parti, MHP, EMEP, Sol Parti ve Kent Konseyi temsilcileri tarafından çiçek bırakıldı” ifadelerinin yer aldığı tweeti paylaştı. Genç yaşta evlilikler için düzenlenmeye karşı çıkan İlkay Sezer, 14 Nisan’da “14 yaşında bir çocuğa tecavüze af düzenlemesi. Bu düzenleme suçun artarak devamına neden olur” ifadelerini kullandı.

Evliliğe tecavüz dedi

16 Nisan’da ise genç evlilerin yaşadığı mağduriyeti anlatan haberi paylaşan Sezer, “Bu bir haber değil utançtır. 14 yaşında bir çocuğa tecavüzü meşrulaştırma çabasıdır Anadolu Ajansı” dedi. Çankaya Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Ceren Damar cinayeti ile ilgili 21 Şubat tarihinde bir paylaşım yapan Sezer, katil zanlısının avukatına tepki göstererek, “Sen avukatlığın yüz karasısın Vahit Bıçak. Rahat uyu Ceren Damar” açıklamasında bulundu. Düğünlü-dernekli nikah kıyarak genç yaşta evlenenler için “tecavüzcü” yaftasında bulunan, öldürülen her kadın ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden anma mesajı yayınlayan avukat İlkay Sezer’in, eşine dayak atan Küçükkaya’yı savunmaya çalışması; “ikiyüzlülük örneği” olarak kayıtlara geçti.

‘İsmail haklı olduğu için yanında yer aldım’

Eski eşini yumruklayan Küçükkaya’nın avukatı İlkay Sezer, gazetemiz Akit’e yaptığı açıklamada, “Kadının yeri konusunda çok duyarlı bir kişiyim. Kadından ya da erkekten gelen her türlü şiddete karşıyım. Bu dosyayı en başından bilen birisi olarak hukuken İsmail burada tamamen haklı göründüğü için onun yanında yer almaktan bir beis görmedim.” ifadelerini kullandı. Avukat Sezer, dosyadan çekilme sürecini ise şöyle anlattı: “Aile hukuku konusunda daha önce çalışmaları olmuş bir meslektaşımız dosyaya dahil olunca ben dosyanın onun tarafından rahatça yürütülebilmesi için o görevden ayrıldım. Bu, söz konusu dosyada bir şiddet gördüm de ayrıldım anlamına gelmez. Benim buradaki amacım meslektaşıma ön açarak geliştirdiğim bir hukuki tavırdır.” dedi.

İddia var delil yokmuş

Hem tanık hem de mağdur kadının beyanı olmasına rağmen İsmail Küçükkaya’nın haklı olduğunu savunan Sezer, “Ben, boşanma kararı aldıkların da yanındaydım. Eda hanım bize dava açılıncaya kadar bir şiddet iddiası dile getirmedi. Daha sonra boşanma dava dilekçesinde şiddet iddialarını gördük ve bu iddialara ilişkin delillerimizi topladık. Bunların aslının olmadığını delilleriyle mahkemeye sunduk. Eda hanımın dosyaya sunduğu hiçbir delili yok. O nedenle de anlaşmayı kendisi istedi. Burada bir şiddet iddiası var ama delil yok. Kadına şiddetin yaşandığı bir olay olsaydı ben bu dosyada olmazdım. Kul hakkına saygı duyan birisiyim.” diye konuştu.

Ne olmuştu?

İsmail Küçükkaya’nın eşi Eda Demirci’ye yıllarca şiddet uyguladığı ortaya çıkmıştı. Olayların ortaya çıkmasının ardından Küçükkaya, Demirci’yi tazminat davası açarak susturmaya çalışmıştı. Demirci’nin sesini duyurabilmek adına ulaştığı kadın dernekleri ise sessiz kalmakla yetinmişti. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Küçükkaya tarafından işkence maruz kalan Demirci’nin ne telefonlarına çıkmış ne de mesajlarına dönüş yapmıştı.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

memleketim

bunlar işbirliçiler hepsi aynı tefi çalıo söylüyor
 • Yanıtla

hizipsavar

ŞEREFSİZE SAHİP ÇIKAN ŞEREFSİZDİR. KADIN DÜŞMANI BU MEDYA SOYTARISINA ADAM MI DİYEN İNSANIN DİYEN HİÇ KİMSE HİÇ BİR İLEK UĞRUNA DESTEK OLMAZ. OLURSA AYNI MUAMELEYEİ GÖRÜR O KADININ ÇEKTİKLERİNİNİ VEBAİLİNİ AYNEN ÖDER.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı