• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Danimarka'dan Türkiye'yi de ilgilendiren karar!

Danimarka, ülkeye gelen turistlerle ilgili yeni kararlar aldı. Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, Türkiye ve İsveç gibi ülkelerden gelen herkesin 14 gün evde kendilerini karantina altına almaları gerektiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-05-30 07:58:00 -
Danimarka'dan Türkiye'yi de ilgilendiren karar!

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, 15 Haziran’dan itibaren Almanya, Norveç ve İzlanda’dan gelecek turistlere izin verileceğini, sınır komşusu İsveç’in ise bir süre daha beklemesi gerektiğini açıkladı.

Başbakan Frederiksen, 31 Ağustos’a kadar bunlar dışında kalan ülkelere gidilmemesi uyarısında bulunurken, Danimarka’nın sınırlarını kademe kademe açacağını, ikinci aşamada İsveç, Finlandiya ve diğer Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere’ye izin verileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod da, aynı toplantıda, Kovid-19 salgını nedeniyle tavsiyelere uymayarak örneğin, Türkiye ya da İsveç gibi ülkelere gidenlerin, Danimarka’ya dönüşte 14 gün evlerinde karantinada kalmaları gerektiğini söyledi. Frederiksen ile Kofod’un bu açıklamaları sonrası, gurbetçilerin izinlerini Türkiye’de geçirebilme şansı azalmış oldu.

Kaynak: Milliyet

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kehanet

doğrusunu yapmış. eğer bizde 1 şubat itibarıyla bunu yapsaydık. ölü sayımız vaka sayımız bu gün sıfır idi
 • Yanıtla

Gezizekalari icin...

Ne gerek var bu pis guvurlar onlar her cesit virus ve hastaliklar var, hic gelmesin cunku onlar memleketlerinde Cavit virusu dans eder, ama yine saklayorlar olum ve hasta sayilari, bak Inglitere hafta sonu olenleri sayilmaz cunku tatil, Fransa evde olenleri sayilmaz cunku hastane kayit yok, Rusia yalanin en kralin yapar verilere yarim milion hasta ve yanliz 3-4bin olum, Amerika mezar yeri kalmadi toplum mezarlar oda kalmadi yer, Ispanya cesetler koridorlar ve park yerlede bekliyorlar, Danimarka, isvec hastalari hastanete kabul edemezler, Alemanya uzur evlere katliam var, yalan dolan Guney Kore, Cin, Singapor v.b Cavit yine geri dondu! TURKIYENIN yildizi parlaliyor, binlerce yatakli yepyeni tam tecizatli, son teknoloji, hastaneler aciliyor MASALLAH.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı