Seçim 2019 Sayfası

Damar genişlemesi nedir? Tedavisi nasıl yapılır?

Kalbin vücudun tüm bölgelerine kan pompalama gücü bulunmaktadır. Kanı bölgelere damarlar yardımıyla taşır. Damarlarda taşınan kanın, basıncın artış göstermesiyle beraber miktar olarak artması durumunda damarlar genişlemeye başlar.

13 Haziran 2018 Çarşamba 16:38
Damar genişlemesi nedir? Tedavisi nasıl yapılır?

DAMAR GENİŞLEMESİNİ ORTAYA ÇIKARAN NEDENLER:

Kolesterol hastası olmak damar genişlemesinin nedenleri arasında sayılabilir.

Aşırı sigara tüketimi ya da sigara içilen ortamlarda uzun süre kalmak damarlarda olumsuz etki yaparak genişlemeye neden olur.

İleri yaşlarda yaşlılıktan kaynaklı olarak damar genişlemesi ortaya çıkabilir. Buna herhangi bir önlem almak mümkün değildir.

Kadınlarda sürekli olarak doğum kontrol hapı kullanmak damarlarda genişlemeye neden olabilir.

Yüksek tansiyon hastalarında kan basıncının fazla olması nedeniyle damar genişlemesi görülür.

DAMAR GENİŞLEMESİ TEDAVİSİ:

Damar genişlemesi gibi drumlarda ilk uygulanan yöntemlerden biri mezoteratipidir. Bu yöntem cilt altı bağ dokusunu kuvvetlendirerek damar genişlemesini önlemektedir. Tedavi yöntemleri oldukça önemlidir. Çünkü damar genişlemesinin bir sonraki basamağı damar çatlakları hatta damar patlamalarıdır.

Mezoterapinin dışında PRP tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi yöntemi sayesinde cilt altı bağ dokusu güçlendirilir. Bu uygulama sayesinde cilt yüzeyi ile damar arasındaki tampon diyebileceğimiz tabaka güçlendirilip kalınlaştırıldığında damarlar genişlediği dıştan bakınca fark edilmez. Bu sayede cilt daha fazla koruma altında olur.

Damar genişlemesi rahatsızlığında cildin yapısını güçlendiren ilaç tedavisi oldukça etkilidir. Hem basit hem de etkili bir yöntem olması dolayısıyla sıkça tercih edilir.

Bu rahatsızlıkta lazer tedavisi uygulamalar arasındadır. Ancak diğer yöntemler kadar yaygın ya da hemen başvurulan bir yöntem değildir. Basit uygulamalar yanıt vermezse sıra lazer tedavisine gelir.

Damar genişlemesi basit gibi duran ancak fark edildiğinde hemen tedavisinin başlaması gereken bir hastalıktır. Müdahale edilmediği taktirde ilerleme gösterir. Erkek hastalar daha fazla risk altındadır.

 

 

 

 

 

 

 

Nasılkolay.com'dan alınmıştır.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 16:38

YORUM YAZ

  •  Zinnaraksoy Zinnaraksoy 2 ay önce
    Ben çocuk sahibi olmak istiyorum Sperm sayısı düşük dediler ve damar genişlemesi var az önce yüzden Sperm len birleşiyor bende korkuyorum ameliyat olması eşimlen aram kötü oluyor ne yapmalıyım lütfen yardimci olun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019