• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çürük zihniyet yaptı yine yapacağını! Atatürkçü Düşünce Derneği, Efendi Hazretleri'nin cenaze namazını 'laikliğe aykırı' diye...

Ülkenin değerleriyle bir türlü barışamayan ve her fırsatta saldıran kafa yine yaptı yapacağını. Atatürkçü Düşünce Derneği Mahmut Efendi Hazretleri'nin cenaze töreni 'laikliğe aykırı' olması nedeniyle yargıya taşınıyor!

Yeniakit Publisher
2022-06-28 11:11:00 -
Çürük zihniyet yaptı yine yapacağını! Atatürkçü Düşünce Derneği, Efendi Hazretleri'nin cenaze namazını 'laikliğe aykırı' diye...

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Efendi Hazretleri'nin cenaze törenini “Devlet görevlilerinin anayasayı ihlal ettiğine tanık olduk” diyerek yargıya taşıyor.

ADD, törende anayasanın laiklik ilkesinin açıkça çiğnendiğini belirttikleri açıklamada, “Laiklik ilkesinin ‘Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağına’ namusu ve şerefi üzerine ant içmiş cumhurbaşkanı, bazı parti genel başkanları, bakanlar, iktidar ve muhalefet milletvekilleri ile Diyanet İşleri Başkanı ve devlet memurları tarafından alenen yok sayıldığını üzüntü ile gördük” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“O cenaze töreninde, devrim yasası ile yasaklanmış Nakşibendi tarikatının kolu İsmailağa cemaati adlı gerici yapılanmanın ölen şeyhi yerine yenisinin atanmasına sessiz kalarak zımnen onaylayan devlet görevlilerinin anayasamızı ihlal ettiklerine tanık olduk."

Açıklamada, “ADD, laik cumhuriyet ve hukuk devleti karşıtı söylem ve eylemlere karşı bütün gücüyle mücadele edeceğini ve o cenaze töreni ile ilgili olarak yasal yollara başvuracağını duyurur" denildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

İT ürür kervan yürür durmak yok yola devam

tarkan

ADD onlara sormak lazım sizler temelden yanamı? Domuzdan yanamısınız? Boğazınıza bir haç ve 6 lı yıldız takın da herkes göründe kimden yana olduğunuz açık açık belli olsun da herkes bilsin........
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23