• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa bu kışı nasıl geçireceğiz endişesi taşıyor

Yeniakit Publisher
2022-10-22 19:13:00 - 2022-10-22 19:38:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa bu kışı nasıl geçireceğiz endişesi taşıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileriyle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'nın bu kış nasıl endişesi olduğunu belirterek, Türkiye'de böyle bir durumun olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da Sivil Toplum Kuruluşları ve Sektör Temsilcileri Buluşması’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

85 milyonun her bir ferdi bizim öz kardeşimizdir. Bu ülkede yıllarca toplumun farklı kesimleri sosyal ve siyasal hayattan dışlanmışlardı. Başörtüsü kızlarımızın en temel haklarından olan eğitim hakları saçma sapan gerekçelerle elinden alınmıştı. Göreve geldiğimizde ekonomisi çökmüş bir Türkiye tablosuyla karşılaştık. Daha evvel hayal dahi edilemeyen reformları tek tek hayata geçirdik. Başörtüsü meselesini çözüme kavuşturduk. Danıştay'ın önünden ayrılmayanlara rağmen ülkemize sayısız eser ve hizmet kazandırdık. Mandacı ekonomistlere rağmen Türkiye'yi her yıl ortalama yüzde 5,5 oranında büyüttük. Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı ve artık faizde tek haneli rakama doğru iniyoruz. Özel sektör bankaları da faizlerini düşürmeye başladı.

"Avrupa şu anda bu kışı nasıl geçireceğiz endişesi taşıyor"

Avrupa şu anda bu kışı nasıl geçireceğiz endişesi taşıyor. Biz böyle bir endişeyi taşımıyoruz. 20 yıldır kararlılıkla sürdürdüğümüz reform irademiz sayesinde Türkiye cumhuriyet tarihinin en büyük demokratik dönüşümünü, ekonomik atılımını bizimle yaşadı. Reform irademizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. İki hususun altını çizerek özellikle ifade etmek isterim. Türkiye'de vatandaşa hizmet etmek noktasında kimse bizim elimize su dökemez. İki, milletimizin talep ettiği reformları hayata geçirme konusunda hiç kimse bizimle yarışamaz. Muhalefete samimi bir çağrıda bulundum. Buradan aynı davetimizi tekrarlıyorum, bunun yolu bellidir. Kanun teklifleriyle oyalanmak yerine anayasa değişikliğiyle kalıcı çözüme kavuşturalım, aile kurumunu daha da güçlendirelim. LGBT diyorlar, güçlü bir ailede LGBT diye bir şey olabilir mi? 2023 seçimleri öncesinde tarihi bir uzlaşmaya imza atalım.

{relation id:1700986 slug:'cumhurbaskani-erdogan-aciklamalarda-bulunuyor'}

{relation id:1700986 slug:'cumhurbaskani-erdogan-aciklamalarda-bulunuyor'}

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bir

Odunluklarına kamera koydutturuyorlarmış. İthalat İhracatçı tanıdığım odun satın almak istediklerini söylüyorlar diyor

TC Bursa

Biz çok rahatız ya, millet kışın gelecek doğalgaz ve elektrik faturalarını kara kara düşünüyor. Avrupa doğalgaz yokluğundan usuyecek,bizde faturalardan dolayı,olan gazı kullanamadığımız için usuyecegiz. Sizce hangisi sinir bozucu?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23